s? Enquête nodig over de toeslagenaffaire Roze Zaterdag in Goes lijkt onwaarschijnlijk Vlissinger kan weer vonnis bijschrijven Nieuwe hoofdman Inschrijven kan nu 2 GLADHEID OP DE WEG CURSUS VOOR Commentaar De nieuwe Kamerleden kunnen hun borst nat maken. Ze krijgen het druk, met waarschijnlijk drie parlementaire enquêtes in minder dan vier jaar. Die naar de aardgas winning en de aardbevingsschade in Groningen was al zeker, die naar de coronacrisis gaat er onvermijdelijk komen en giste ren besloot de Tweede Kamer het zwaarste onderzoeksmiddel ook in te zetten voor de toeslagenaffaire. Het is niet ongebruikelijk dat een minister of een compleet kabinet aftreedt na een parlementaire enquête. Dat ligt hier niet voor de hand. De huidige regering is immers al gestruikeld over de toeslagenaffaire. Na de vernietigende conclusies in het rapport Ongekend Onrecht was er geen andere uitweg. Als een parlementaire ondervraging al zulke vergaande consequenties heeft gehad, is het dan nog wel nodig er ook een enquête te genaan te gooien? Die vergt nóg meer voorbereiding, daarbij worden nóg meer mensen verhoord en die kost dus nóg meer tijd. Alsof Kamerleden het niet druk genoeg hebben. Toch is het goed dat de enquête er komt. De ondervragings commissie oordeelde eind vorig jaar dat in deze kwestie de grondslagen van de rechtsstaat zijn geschonden, maar nog steeds is onduidelijk hoe het zo ver heeft kunnen komen. Er rolde een bal richting het ravijn, zei Rutte in zijn verhoor, maar niemand stak een poot uit. Als een parlementaire enquête er voor zorgt dat zo'n bal voortaan wordt gestopt, mogen daar best wat debatten, werkbezoeken en Kamervragen voor sneu velen. Er rolde een bal richting het ravijn, zei Rutte in zijn verhoor, maar niemand stak een poot uit Onder meer het LHBT-netwerk Zeeland en het COC hadden de ge meente om deze bijdrage gevraagd. Ze willen de Roze Zaterdag graag samen met de gemeente naar Goes halen. De dag is nog nooit in Zee land gehouden. Roze Zaterdag is een dag vol activiteiten en evene menten die behalve op vertier ook gericht zijn op het vergroten van de emancipatie van onder anderen ho mo's, lesbiennes, biseksuelen, transseksuelen en intersekse perso nen. Volgens wethouder Joost de Goffau staat de gemeente zeker niet ALMANAK negatief tegenover de dag, maar gaat het te ver om er 50.000 euro in te steken. ,,Het is een evenement dat maar een dag duurt en gericht op één specifieke doelgroep. Ons beleid is er juist op gericht aandacht Gemeente trekt er geen geld voor uit aan alle doelgroepen te besteden.'' Het is volgens de wethouder bo vendien een aanzienlijk bedrag, en dat in tijden waarin gemeenten goed op de centen moeten letten. Mocht de organisatie zelf het be drag kunnen ophoesten en de ge meente alleen vragen de Roze Za terdag te faciliteren, dan kan vol gens de wethouder een heel andere situatie ontstaan. Dat deze krant per 1 maart een nieuwe hoofdredacteur krijgt, was ook de partner van één van de verslaggevers niet ontgaan. Aandachtig had zij het artikel over de aankomende redactie hoofdman gelezen. ,,Leuk", was haar conclusie. ,,Ik las ook dat hij meer verdieping wil." Dat kon zij alleen maar toejuichen. Maar met haar, ove rigens goedbedoelde, toevoe ging haalde zij in één klap het jarenlange werk van haar echt genoot en al diens collega's hard onderuit: ,,Dat lijkt me veel leu ker dan van die oppervlakkige flutstukjes te schrijven." Gewonde bij steekpartij Bestuurder gewond na glijpartij op A58 VLISSINGEN Minder besmetting in verpleeghuizen We zijn het niet meer gewend. Rijden door de sneeuw. Maar hoe voorkom je zo'n glijpartij eigenlijk? Instructeur Erik Berrevoets van rijopleider Dek in Goes en NAC-voetballer Yassine Azzagari zoeken het samen uit. Voor de 19-jarige NAC-voetballer Yassine Azzagari uit Goes was het van de week even schrikken toen zijn Citroën tijdens het remmen plots hevig begon te stotteren om dat het abs-systeem in werking trad. Eerder had hij dat nog niet meegemaakt. Maar nu, vanwege de gladheid, merkte hij plots dat de banden onder zijn auto de grootst mogelijke moeite hadden met het vinden van grip. ,,Ze spinnen ge woon door." Rijden in de sneeuw is voor de Goesenaar compleet nieuw. Reden dat rij-instructeur Erik Berrevoets de NAC- middenvelder gisteren uitnodigde op de testbaan van Dek in Goes. Om daar, op een veilige manier, te ervaren hoe het is om op een besneeuwde ondergrond een noodstop te maken. ,,Kom maar eens aanrijden met 35 kilometer per uur. En trap dan keihard op je rem als ik het teken geef." Schudden Azzagari neemt een aanloopje. Na dert de pionnen en wanneer Berre- voets een stopteken geeft, trapt hij uit alle macht op de rem. Ruim 20 meter later komt de Fransoos van de voetballer tot stilstand. En doet Azzagari zijn raampje omlaag. ,,Hij glijdt toch wel behoorlijk door. Dit had ik niet verwacht. En hij begon Hoe leg je dat uit aan die fietser die net oversteekt? DARE2DRIVE te schudden en kraken in het rem pedaal, joh. Is dat nu je abs?" Als ervaren instructeur weet Ber revoets dat veel automobilisten zel den kennis hebben gemaakt met het antiblokkeersysteem. ,,Zonder abs zou het nog veel langer duren voordat hij tot stilstand kwam. En nog veel belangrijker: met abs blijft de auto bestuurbaar. Het zorgt er namelijk voor dat de wielen blijven draaien. En alleen een draaiend wiel, is een bestuurbaar wiel." Bij autorijschool Dek starten ze, De 25-jarige Vlissinger F. de V. kan weer een vonnis op zijn cv bij schrijven: twaalf maanden cel waarvan vier voorwaardelijk, met toezicht door de reclassering. Er was vijftien maanden waarvan drie voorwaardelijk geëist. De V., met een respectabel straf blad, ontdekte eind oktober dat er bij een deur van een woning aan het Breugelplantsoen in Vlissingen de sleutels nog in het slot staken. Hij stapte de woning binnen en stal een tas, met daarin onder meer bankpassen, geld en de sleutel van een auto. De V. ging er met de auto van door, zette er andere, gestolen, ken tekenplaten op en werd kort daarna aangehouden. Eerder die week stapte hij bij een kennis in een eveneens gestolen auto. Het duo trok de aandacht van de politie en er volgde een achter volging. Die eindigde voor De V. en zijn maat tegen een schutting in Middelburg. De V. werd ook veroordeeld voor zijn betrokkenheid bij WhatsApp- fraude door voor de fraudeurs als 'geldezel' te fungeren. In haar von nis hield de rechtbank rekening met zijn verslavingsproblematiek en zijn benedengemiddelde intelli gentie. vrijdag 12 februari 2021 De kans dat de Roze Zaterdag van 2023 in Goes wordt gehou den, lijkt niet erg groot. De ge meente is niet van plan daar 50.000 euro in te investeren. Rob Paardekam Goes Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Bij een steekincident in de Geerepassage in Mid delburg is gisteravond een gewonde gevallen. Het slachtoffer is met een ambulance overge bracht naar het zieken huis. Over de ernst van zijn verwondingen is nog niets bekend. Het incident vond even na 19.00 uur plaats bij het winkelcentrum in de bin nenstad. Wat er precies is ge beurd, is nog onduidelijk. De politie heeft een on derzoek ingesteld en is op zoek naar de daders. Getuigen kunnen contact opnemen met de politie via 0900-8844. HEINKENSZAND Een automobilist is gis terochtend gewond ge raakt bij een ongeluk op de toerit van knooppunt Stelleplas, op de A58 bij Heinkenszand. Het onge luk gebeurde rond kwart voor negen. De auto kwam vanaf de Sloeweg (N62) en reed de A58 op. Door gladheid raakte het voertuig van de weg, botste tegen een ver keersbord en kwam op het talud terecht. Het slachtoffer is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. De auto liep flinke beschadi gingen op aan de voor- en bovenkant. De oprit was een poosje dicht. Het aantal nieuwe coro nabesmettingen in de Zeeuwse verpleeg- en verzorgingshuizen daalt, maar de zorgen over de Britse variant blijven be staan. De afgelopen week overleden acht mensen in verpleeg- of verzorgingshuizen. Er kwamen vijftien nieuwe besmettingen bij; ook zijn tien cliënten her steld. Sinds half januari daalt het aantal nieuwe besmettingen; de afge lopen weken waren het er rond de twintig per week, rond de jaarwis seling werden er nog zo'n veertig per week genoteerd. Voetballer Timo van de Kasteele Goes - Erik Berrevoets, rijinstructeur Het is vanaf nu mogelijk in te schrijven voor Dare2Drive, de nieuwe rijvaardigheid- straining voor jongeren van 18 tot en met 27 jaar die in het bezit zijn van een rijbewijs. Het doel van de training is jonge bestuurders bewust maken van de gevaren op de weg. In het programma is aan dacht voor alcohol en drugs. En komen remproeven onder verschillende omstandighe den aan bod en een stukje rij den in een vrachtauto. Uit on derzoek blijkt dat dergelijke programma's zorgen voor 25 procent minder verkeerson gevallen. Wie deelneemt en een verzekering heeft lopen of afsluit bij Unive, krijgt twee schadevrije jaren. Het pro gramma duurt drie uur en kost 49 euro. Aanmelden: dare2drive.nl Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30