Voor altijd in de schaduw van 'the King of Pop' O 1 24 MEDIA CULTUUI HOE IS HET NU MET? A Clockwork Orange veroorzaakte in 1971 een ongekend schandaal. Maar hoe schokkend en relevant is deze film een halve eeuw na dato? Filmredacteur Gudo Tienhooven legt uit waarom de Britse klassieker van Stanley Kubrick nog steeds het (her)ontdekken waard is. 3T 50 JAAR A CLOCKWORK ORANGE De bijzondere namen Taj, Taryll en Tito Joe zeggen u waarschijnlijk niets, maar de combinatie van 3T en hun wereldberoemde achternaam Jackson dan weer wel. Taj, Taryll en T.J.: de drie zonen van Mi chael Jacksons broer Tito. Het trio sloot zich in 1994 aan bij Michaels label MJJ Entertainment. De T's maakten een vliegende start toen hun album Bro therhood wereldwijd 3 miljoen keer over de toon bank ging. Why?, Stuck on you en Anything behoren tot hun grootste hits. 3T dankt zijn naam aan Dee Dee Jackson, de moe der van de jongens. De muzikaliteit kwam van hun vaders kant Tito, die bij de wereldberoemde Jack son Five hoorde. Leuk weetje: Michael Jackson zong het refrein van Why? in, een nummer dat hij eigen lijk zelf wilde opnemen voor zijn album History (1995). Na het uitbrengen van hun tweede album in 2004 verdwenen de mannen ineens uit de publiciteit. Taj maakte liever actiefilms en T.J. was druk met zijn studie economie. Toen vijfjaar later een comeback stond gepland, overleed hun grote inspirator en oom Michael Jackson. T.J. nam zijn rol als voogd van Michaels kinderen Paris, Prince en Blanket heel serieus. Hij voelde zich verantwoordelijk voor ze. Toen het in 2015 toch weer begon te kriebelen, dook 3T plots op in Ne derland. Fans werden in de Melkweg en tijdens de Foute Party van Qmu- sic getrakteerd op optre dens en nieuwe muziek. Tegenwoordig is 3T (met wat meer vet op de botten) vooral met de spoken uit hun verleden bezig. Hun Instagramaccount staat bomvol stok oude foto's en odes aan Michael Jackson en hun moeder, die in 1994 werd vermoord. De Dee Dee Jackson Foundation,waarmee ze kinderen 'met een rugzakje' op weg willen helpen via muziektherapie, slokt hun tijd op. Bovendien blijft het trio ook na de documentaire Leaving Neverland in hun oom gelo ven. ,,Michael lijkt een mysterie voor veel mensen, maar wij willen laten zien hij hoe echt is'', vertelde Taj vorig jaar op Radio 2. Hij hoopt binnenkort voor de tweede keer vader te worden. T.J. vertelt graag over zijn gezinsleven in de podcast The Family. Ta ryll treedt solo op, binnenkort moet zijn album 1111 uitkomen. Daarop is een oud telefoongesprek tus sen hem en Michael te horen. The King of Pop blijft altijd de rode draad in het leven van 3T. Fans hoorden in de Melkweg en tijdens de Foute Party van Qmusic nieuwe muziek België gaat knikkeren Festival houdt hoop De provocerende plot Voor wie nog niet bekend is met A Clock work Orange: het verhaal (gebaseerd op de al even controversiële dystopische roman van Anthony Burgess uit 1962) speelt zich af in een nooit concreet gedefinieerde toekomst waar rellende jongeren de baas zijn. Bende leider Alex (met veel duivels plezier ge speeld door Malcolm McDowell) trekt er met zijn 'droogs' op uit om te doen waar ze het meest van smullen: plunderen, ver krachten, martelen en moorden. Wanneer hij wordt gearresteerd, ondergaat Alex een speciale therapie. Tijdens deze zogeheten Ludovico-methode krijg je - met oogklem men in zodat je onmogelijk kunt wegkijken - urenlang de meest pornografische en mis selijkmakende, gewelddadige beelden voor geschoteld. Het proefkonijn wordt uiteinde lijk 'genezen' verklaard, want zodra Alex voortaan naakt ziet of ook maar in de buurt komt van agressie, wordt hij letterlijk kots misselijk. De centrale vraag is natuurlijk: hoe ethisch is dit allemaal? Waar zijn ze gebleven? Een bekendheid of een groep die de schijnwerpers achter zich heeft gelaten, praat u in deze rubriek bij. Vandaag de zangers van 3T. Suzanne Borgdorff vrijdag 12 februari 2021 GO TV Het populaire SBS 6-pro- gramma Marble Mania krijgt een Belgische ver sie. De knikker- show is ver kocht aan de zuiderburen. De Nederlandse af leveringen wor den elke week door ruim een miljoen mensen bekeken. MUZIEK ID&T heeft goede hoop dat Mysteryland dit jaar kan door gaan. De orga nisatie kondigt daarom een nieuwe editie aan. Deze is van 27 tot 29 au gustus op het voormalige Flo- riadeterrein in de Haarlemmer meer. ■u Beethoven! 1 ANGELA is ziek en kijkt even geen tv.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24