20 SCHAATSEN WK AFSTAND E N Kort Tennis NEC in Almelo tegen VVV Het duel uit de kwartfinales van de KNVB- beker tussen NEC en VVV wordt gespeeld in het stadion van Heracles Almelo (foto). Dat heeft de KNVB bevestigd. Het duel werd woensdag afgelast omdat het veld in de Gof- fert door sneeuwval onbespeelbaar was. De wedstrijd werd verplaatst naar 17 februari met Nijmegen als speellocatie. Gisteren is besloten uit te wijken naar Almelo, waar een kunstgrasveld ligt. Aftrap is om 16.30 uur. Vier eredivisieduels eerder De vier eredivisiewedstrijden van morgen zijn vervroegd vanwege het winterweer. De aftrap van Heracles - Ajax zou om 21.00 uur plaatsvinden, maar er wordt in Almelo nu om 18.45 uur afgetrapt. ADO Den Haag - PSV gaat van 18.45 naar 16.30 uur. FC Gro ningen - PEC Zwolle en Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard zouden om 20.00 uur aan vangen. Die wedstrijden beginnen nu om respectievelijk 12.00 en 14.15 uur. Oranjeheren azen op ticket Voetbal Patrick Roest moest en zou de nieuwe wereldkampioen 5000 meter worden. Maar in anderhalf uur tijd veranderde gisteren alles voor de vrijwel ongeslagen man. ,,Dit doet heel veel pijn." Patrick Roest stapt het ijs van Thialf op en begint aan een typisch tafe reel van een sporter die zich vlak voor een belangrijke race oppept. Met platte handen slaat hij drie maal hard tegen zijn linkerbeen, daarna even zo vaak tegen zijn rechterbeen. Vervolgens krijgt zijn achterwerk twee ferme tikken te verwerken. Hij is er klaar voor. Denkt hij. Vanochtend om acht uur is hij op gestaan, ietwat zenuwachtig, maar niet anders dan normaal. De 25-ja- rige schaatser van Jumbo-Visma is deze winter ongenaakbaar op de 5000 meter, heeft hier in Thialf een indrukwekkend baanrecord gere den. Natuurlijk weet Roest dat de Zweed Nils van der Poel een gevaar vormt. Maar ook de verrassing van deze schaatswinter heeft hij bij de vorige twee wereldbekerweekein- den verslagen. Na drie wereldtitels allround moet en zal Roest nu zijn eerste titel op de WK afstanden pakken. ,,De hartslag stijgt'', laat vader Wim met een appje weten. Vorig jaar was de hele familie in Salt Lake City, toen zoonlief als titelfavoriet op de 5000 meter zwaar teleur stelde. Nu mogen Wim, Roests moeder Bep, zus Natasja, jongere broer Remco en twee trouwe fans Thialf niet in. Ze zitten met span ning voor de buis In Opperduit, na bij Lekkerkerk. Op 30 december hebben ze hem voor het laatst ge zien. 17.17 uur Languit en moegestreden ligt Roest op de boarding. Hij heeft nog even geen oog voor de zojuist begonnen race van Van der Poel. Toch beseft hij al: mijn tijd, 6.10,05, is misschien niet goed genoeg. Vlak was zijn rit, maar in zijn laatste twee rondes zat veel verval. Geen slechte race, maar wéér lukt het hem na een gewel dige winter niet om juist op de WK afstanden een van zijn betere races neer te zetten. Vol twijfels loopt hij naar het middenterrein, waar hij staart naar het scherm. Al bij de laatste meters van Van der Poel buigt Roest het hoofd. Hij wrijft met zijn handen door zijn haar. Onrustig, vol ongeloof. Wéér is het niet gelukt. Wéér geen we reldkampioen. Alsof er een vloek op zijn WK afstanden rust. Van der Poel is 1,65 seconden sneller. Bijna een kwartier lang verstopt WK AFSTANDEN Programma Roest zichzelf en zijn tranen onder zijn capuchon. Ondertussen klinkt speciaal voor de Zweedse winnaar Abba's Dancing Queen. Vader Wim appt: ,,Dit doet pijn. Ik zou hem nu graag even vastpakken!'' Het is coach Jac Orie die op Roest inpraat en hem zegt dat er de ko mende drie dagen nog medailles te winnen zijn op de ploegenachter- volging, de 1500 en 10.000 meter. Samen moeten ze ook een ant- woord vinden op de vraag waarom Roest niet piekt op het moment dat het moet. Van de laatste twintig 5000 meters heeft hij er 17 gewon nen. Alleen bij de WK's gaat het mis. In Inzell in 2019 eindigde hij achter een erg sterke Sverre Lunde Pedersen. Vorig jaar in Salt Lake City reed hij aanvankelijk de vierde tijd, maar volgde een diskwalifica tie omdat hij zijn armband niet droeg. Vandaag rijdt hij naar naar het zilver. En zilver is geen goud. 18.30 uur Roest, gebroken, de ogen hol, wil hier eigenlijk niet zijn, maar doet toch zijn verhaal voor de pers. Hij vloekt. ,,Het lukt al drie jaar op rij niet. En waarom niet? Ik weet het echt niet. Vorig jaar was ik slecht, maar dat kan ik over vandaag niet zeggen. Ik had alleen niet echt die topbenen.'' Het is frustrerend, maar levert ook vragen op voor de toekomst. Vrijwel altijd en overal is hij goed, vrijwel altijd en overal vliegt hij erin. Moet hij dat blijven doen? ,,Ik weet gewoon dat ik beter kan, dat ik meer in me heb, en dat ik deze win ter al drie keer harder heb gereden dan Van der Poel nu.'' Deze WK duren nog drie dagen. ,,En ik zal alles geven, maar het zal moeilijk zijn hier even overheen te stappen. Dit doet heel veel pijn.'' Neymar Met de teruggekeerde midvoor Jorn Win kelhorst (foto) strijdt Nederland vanaf zon dag in Rotterdam om de laatste drie tickets voor de Spelen van Tokio. Oranje neemt het in groep B op tegen Duitsland, Kroatië, Roe menië, Frankrijk en Rusland. De Neder landse waterpolovrouwen wisten zich vo rige maand op het OKT in Triëst te plaatsen voor Tokio. Flitsen Quote van de dag 'We zijn hard afgestraft en hadden een beter resultaat verdiend.' vrijdag 12 februari 2021 GO VOETBAL VOETBAL WATERPOLO Feliciano López (39), de oudste speler op de Austra lian Open, was in de tweede ronde de veer tien jaar jon gere Lorenzo Sonego in vijf sets de baas: 5-7 3-6 6-3 7-5 6-4. ,,Ik ben volledig uitge put'', zei de Spanjaard. n Christian Streich (55, foto) is al de langstzittende trainer in de Bundesliga. De Duitser heeft zijn contract bij SC Freiburg opnieuw ver lengd. Streich gaat zijn elfde seizoen in. Alsof vloek op Pim Bijl Heerenveen 16.58 uur Wéér geen titel op de WK afstanden voor Patrick Roest. ,,Het lukt al drie jaar op rij niet. Ik weet echt niet waarom." FOTO ANP Vandaag 15.10 uur ploegenachtervolging v 15.33 uur ploegenachtervolging m 16.13 uur 500 meter m 16.56 uur 500 meter v Zaterdag 13.48 uur halve finales massastart v 14.34 uur halve finales massastart m 15.13 uur 1000 meter v 16.02 uur 1000 meter m 16.54 uur finale massastart v 17.11 uur finale massastart m Zondag 12.35 uur 1500 meter v 13.32 uur 1500 meter m 14.28 uur 5000 meter v 15.35 uur 10.000 meter m IER AC LES1 4 Paris Saint- Germain moet het vier weken doen zonder Neymar (29). De Braziliaan heeft woens dag een dij beenblessure opgelopen in het bekerduel met Caen. De finaleronde van de Euro Hockey League mag van de overheid begin april ge durende het paasweekeinde worden gehou den in het Wagener-stadion in Amsterdam, maar dan wel zonder publiek. Dirk Kuijt maakt dit seizoen af als voetbal analist bij Ziggo Sport. Ook gaat de geboren Katwijker meepraten in het programma Rondo van presentator Jack van Gelder. Barcelona-coach Ronald Koeman over bekerverlies bij Sevilla.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20