want daarvan kun je leren Mensen met morbide obesitas worden in Zeeland dinsdag al gevaccineerd JOL Krant morgen mogelijk later Eindexamens gaan toch door Groen plan Shell Walcheren LAKS vindt examen in alle vakken irreëelP3 C02-vrij in 2050, maar milieuorganisaties zijn sceptisch P16 Als automobilist kun je voor allerlei onverwachte situaties komen te staan. Zoals spekgladde wegen. En zeker als jonge bestuurder kun je dan wel wat extra tips gebruiken. Daarom is er Dare2Drive, een rijtraining voor jongeren. NAC-voetballer Yassine Azzagari ging ermee aan de slag bij rijschool Dek in Goes. zeeland 2 ÏI*» «rut* Het gaat om mensen van 18 tot en met 64 jaar met zogeheten morbide obesitas. Dat komt neer op een BMI van 40 en hoger. Dat zijn er in Ne derland volgens cijfers van het CBS zo'n 100.000. Vanwege beperkte beschikbaarheid van het vaccin (van AstraZeneca), wordt deze groep niet tegelijk ingeënt, maar per regio. Zeeland is de eerste pro vincie die aan de beurt is, Brabant en Limburg volgen vanaf volgende week. De Zeeuwse huisartsen zijn woensdagavond uitgebreid geïn formeerd. Zij konden gisteren het vaccin al bestellen. ,,Dat doen ze op dezelfde manier zoals ze het griep- vaccin bestellen", vertelt een woordvoerder van de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV). Om te weten hoeveel ze moeten bestellen, moeten ze natuurlijk eerst een selectie maken. ,,Dat doen ze op basis van een scherpe defini tie van het RIVM", zegt de woord voerder van de LHV. ,,De Zeeuwse huisartsen gaan drie groepen uit nodigen. De eerste groep zijn de mensen die zijn geboren in 1956 en 1957 (63 en 64 jaar). De tweede groep zijn de mensen met ernstig overgewicht tussen de 18 en 64 jaar. En ze nodigen mensen uit met het syndroom van Down, eveneens mensen tussen de 18 en 64 jaar." Zeeuwse huisartsen gaan drie groepen uitnodigen: 63- en 64- jarigen, mensen met ernstig overgewicht en mensen met Down De huisartsen weten wie ze moe ten uitnodigen. ,,Ze halen die infor matie uit hun systeem. Op basis daarvan versturen ze de uitnodi gingen. Patiënten hoeven zelf dus niets te doen." Om hoeveel mensen het in Zeeland gaat, weet de LHV niet. De Zeeuwse huisartsen krijgen het vaccin maandag geleverd, aldus de woordvoerder van de LHV. ,,Na maandag kunnen ze beginnen met vaccineren. Het staat praktijken vrij om te kijken waar ze dat doen. Ze hebben met allerlei factoren te ma ken die anders zijn dan bij de griep prik. Zo hebben ze te maken met 15 minuten wachttijd na het inenten. Dat betekent dat ze een beperkt aantal mensen tegelijkertijd kun nen uitnodigen. Huisartsen zullen binnen hun eigen praktijk kijken wat haalbaar is. Sommige vaccine ren in de eigen praktijk, anderen doen dat - al dan niet samen met andere praktijken - op een andere locatie." Het is al langer bekend dat men sen met overgewicht een grotere kans hebben om op de intensive care terecht te komen. Op dit mo ment is zo'n driekwart van de coro napatiënten op die afdeling te zwaar. Er wordt nog een risicogroep uit genodigd voor vaccinatie. Dat zijn mensen met een neurologische aandoening. ,,Die groep is lastiger te selecteren uit de informatiesys temen van de huisartsen. Daarom is afgesproken dat deze mensen door hun behandelend arts in het ziekenhuis gevaccineerd worden. Zij worden door hun specialist uit genodigd." »P4 vrijdag 12 februari 2021 -1°C Nieuwsmedia Maandag moesten we besluiten onze bezorgers niet de weg op te sturen, maar sinds dinsdag ligt de krant in het grootste deel van Nederland weer op de mat. Helaas lukte dit niet overal. Velen van u hebben hiervoor begrip getoond en onze bezorgers soms zelfs een hart onder de riem gestoken. Maar er is, nu we al enkele dagen uw geduld vragen, ook onbegrip. Dat begrijpen wij. We verzekeren u dat we er alles aan doen om de krant te bezorgen. Het lukt steeds beter, toch valt niet uit te sluiten dat we dit weekeinde weer voor een grote opgave staan. Daarom vragen wij u er re kening mee te houden dat de krant morgen aanzien lijk later kan worden bezorgd dan u gewend bent. Dank voor uw begrip De directie Blij dat ik glij Prikvoorrang bij overgewicht Mensen met zwaar overgewicht krijgen voorrang bij coronavac cinatie. Zeeland is als eerste aan de beurt. De Zeeuwse huisart sen beginnen dinsdag met het prikken van deze groep. Jeffrey Kutterink Vlissingen - Woordvoerder huisartsen Zonnig maar koud weekend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1