NIEUWS 15 CORONA CURACAO Curagao heeft een tropisch klimaat, vrijwel overal is wifi en het eiland is zo goed als coronavrij. De lokale overheid verleidt actief 'digitale nomaden'. Nederlanders die er werken bevestigen: ,,Het is hier heerlijk.'' Het kabinet van Cura sao presenteerde dinsdag een plan om meer mensen aan te trekken voor wie het niet uitmaakt op welke plek in de wereld ze werken. Het eiland versoepelt bijvoorbeeld de verblijfsvoorwaarden. Wie langer dan zes maanden op het eiland wil blijven, kan een aanvraag doen om zijn verblijf met nog eens een halfjaar te verlengen. De verwachting is dat dit Curasao jaarlijks zo'n 125 miljoen Antilliaanse gulden (ruim 57 miljoen euro) kan opleveren. ,,Digitale nomaden verblijven in een appartement, huren een auto, bezoeken lokale restaurants en boe ken tours'', vertelt Steven Martina, de Cura^aose minister van Econo mische Ontwikkeling. ,,Hun komst geeft de lokale economie een enorme boost. En die kunnen we goed ge bruiken, want de nood aan inkom sten is hoog. De toeristische sector is door Covid-19 hard getroffen en voor een aantal bedrijven is het nu echt erop of eronder.'' Curasao viel sinds de pandemie al meer dan voorheen in de smaak bij digitale nomaden. Dat komt onder andere omdat het eiland op de lijst staat met 'veilige landen met een laag Covid-19-risico' van de rijksoverheid. De reisrestricties zijn beperkt en de verbinding met Nederland is goed: zowel KLM als TUI vliegen nog bijna dagelijks op en neer. Aan de Mambo Beach Boulevard op Curasao zitten dan ook opvallend veel mensen met een laptop. Vaak jonge Nederlanders die hun geld verdienen met werk zaamheden op internet. Zo ook digitaal ondernemer Jan- neke Ananias (32), die sinds begin januari op het eiland verblijft. ,,In de ochtend werk ik als onlinemarketeer en coach, 's middags neem ik een duik in zee'', beschrijft zij haar dag. ,,J e merkt hier vrijwel niets meer van corona. Ja, je moet een mondkapje dragen in de supermarkt en om 23.00 uur thuis zijn vanwege de avondklok. Maar het is vooral heel relaxed. De zon schijnt en ik kan lekker mijn ding doen.'' Leuke dingen Ook de Amsterdamse investeerder Rinkje van Diepen (37) vertoeft sinds september met haar gezin op Cura- ^ao. ,,We hebben hier een vrienden groep van tien gezinnen, die als het ware allemaal zijn gevlucht voor corona. De ochtenden - als de kinde ren naar school of de opvang zijn - gebruiken we om online te werken. En 's middags gaan we samen leuke dingen doen. Terwijl wij op het strand zitten met een bucket bier en de voetjes in het zand, kunnen de kids lekker spelen. Heer-lijk!'' Minister Martina zegt zich bewust te zijn van het risico dat Nederlandse reizigers het virus kunnen importe ren. ,,Daarom hebben wij ook maat regelen genomen.'' Een negatieve PCR-verklaring en reisverzekering zijn verplicht. Net als het invullen van een formulier met contactgege vens, zodat de autoriteiten gedu rende het verblijf kunnen contro leren op klachten. De restaurants zijn geopend, maar er geldt nog altijd een avondklok tussen 23.00 en 04.30 uur. Daarnaast geldt een samenscho lingsverbod voor groepen groter dan vier personen, is er een mondkapjes plicht voor openbare gebouwen en moet iedereen 2 meter afstand bewa ren. Het aantal besmettingen op Curasao is sinds de coronapiek in december - waarbij de teller boven de 1800 uitkwam - gedaald tot 59 ac tieve coronabesmettingen. Toch benadrukt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken dat code oranje nog tot zeker half maart van kracht blijft. ,,Het advies is om tot die tijd niet op reis te gaan naar het buitenland. De reden hier- Terwijl wij op het strand zitten met een bucket bier en de voetjes in het zand, kunnen de kids lekker spelen. Heer-lijk! voor is dat er een pandemie is en het virus wordt verspreid door reizigers'', aldus een woordvoerder. ,,Daarbij is reizen een risico, omdat de situatie onzeker is en reizigers rekening moe ten houden met snel veranderende situaties en snelle invoering van strenge maatregelen.'' Zonsondergang Daphne Vink (26), freelance co pywriter en eigenaresse van the- succesgirl.nl, begrijpt in die zin ook wel dat ze commentaar kreeg op haar werkvakantie. 'De hele wereld zit op slot, waarom vind jij jezelf zo belang rijk dat je toch op reis gaat?' ,,Maar ik heb hier heel bewust over nagedacht. En ik wil het virus zeker niet onder schatten, maar ik geloof niet dat ik hier een groot risico loop om ziek te worden. Met name omdat ik vrijwel alles buiten doe en het overal hart stikke rustig is. Ik begin mijn werk dag vroeg en rijd rond de lunch naar het strand. Dan ga ik met mijn laptop bij een tentje zitten om mijn werk af te maken, zwem ik een paar baantjes en kijk ik naar de zonsondergang.'' vrijdag 12 februari 2021 GO Relaxed werken in de zon en zónder het coronavirus Elodie Kint Willemstad Rinkje van Diepen (l) met Daphne Vink wisselt werken Janneke Ananias: ,,Het is haar gezin. privéfoto af met zwemmen. privéfoto heel relaxed.'' foto nestor zacarce - Rinkje van Diepen Curacao blijkt een paradijs te midden van de wereldwijde coronapandemie. FOTO SHUTTERSTOCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15