O KOEMAN O O) CD O PZC lanceert nieuwe podcast: De Zeeuwse Selectie RUGBY INSIDE™ PODCAST 'De volgende dag was die trainer ontslagen' ZEELAND 13 VANAF 17 FEBRUARI Plan B Vertrek Transfer Vlissingen Gaat er dit seizoen door de amateur sporters nog in competitieverband ge speeld worden? Wie nu naar de laag ijs en sneeuw op de sportvelden kijkt, of aan de avondklok en andere maat regelen denkt, zal 'nee' antwoorden. Met de lockdown zijn we nog wel even zoet, maar we moeten wel zor gen dat we niet te moedeloos worden. Gelukkig kunnen we wel naar sport- gerelateerde zaken kijken en luisteren. Vier bekenden uit de Zeeuwse sportwereld delen hun tips. De tips komen van Alexander van Keulen (trainer van VV Yerseke), amazone Tessa Baaijens-Van de Vrie, Swift- korfballer Dylan Gillissen en Peter de Lange, rugbyer bij Oemoemenoe. Daarnaast lanceert de sportredactie van deze krant de eerste aflevering van de podcast 'De Zeeuwse Selectie', waarin oud-profvoetballer Istvan Bakx te gast is. We hopen dat u de donkere, koude dagen zo wat beter door kunt komen. 1. 'Benieuwd naar de serie over Ronald Koeman' Ook voor trainers zijn het vreemde tijden. Alexander van Keulen stond de afgelopen tijd nog geregeld op het veld met de eerste selectie van Yer- seke, maar de prikkel van een wed strijd ontbreekt. ,,Ik heb laatst deze twee boekjes besteld'', zegt hij. 'Trai nen op spelprincipes' is het ene boekje, 'Trainen op spelpatronen' het andere. ,,Dan doe je weer nieuwe ideeën op.'' Hij volgt ook de webinars die de KNVB aanbiedt en kijkt graag naar sportgerelateerde programma's. ,,The Last Dance, met Michael Jordan, hebben we allemaal wel gezien. Ron Zwerver, de volleyballer, was qua in stelling precies hetzelfde, maar voor de wereld is dat minder interessant, denk ik. Zwerver heeft in 1996 voor de Olympische Spelen blijkbaar ook een aantal mensen buitenspel gezet, in zijn jacht op goud.'' Van Keulen kijkt al uit naar de volgende documentaire serie. ,,Vanaf 17 februari op Videoland, over de eerste maanden van Ronald Koeman bij Barcelona. Daar ben ik heel benieuwd naar.'' 2. 'Kijk eens anders naar de wereld' ,,Ik hou van films waar je wat aan hebt, maar toch ook weer niet'', zegt Tessa Baaijens-Van de Vrie, dressuur- amazone uit 's-Heer Hendrikskinde ren. ,,Karate Kid is er zo één. Het gaat natuurlijk over karate, maar nog meer over een levenshouding. Een jongetje verhuist met zijn moeder naar een flat. Het jongetje wordt gepest, waarna zijn Japanse buurman hem gaat helpen. Die geeft karateles, maar leert hem niet zozeer vechten maar vooral de kracht van innerlijke rust. Hij leert loslaten en anders naar din gen te kijken. Daar kan ik me in ver plaatsen. Vroeger werd van leerkrach ten gedacht dat ze veel vakantie had den, nu in de lockdown beseffen mensen hoe moeilijk het is. Van zus ters en broeders in een ziekenhuis werd gezegd dat ze om meer geld zeurden, maar nu zie je wat voor be langrijk werk ze hebben. Kijk eens an ders naar de wereld. Dat vertelt deze film.'' 3. 'Wat Zlatan zegt, maakt hij vaak ook waar' ,,Normaal ben ik niet zo'n boekenle zer, maar in deze coronaperiode heb ik toch al wat sportboeken erbij ge pakt'', vertelt Swift-korfballer Dylan Gillissen. ,,Degene die me het meeste is bijgebleven, is 'Ik, Zlatan'. Zlatan Ibrahimovic is een atleet die in het oog springt en heel veel zelfvertrou wen uitstraalt. Hij heeft natuurlijk wel een grote mond, maar wat hij zegt, maakt hij vaak ook waar. Hij heeft overal waar hij voetbalde ook echt gepresteerd. Dat is ook een ver eiste: je kunt wel van alles zeggen, maar je moet het dan ook wel laten zien. Dat maakt je pas geloofwaardig. Ik zie Zlatan niet als een voorbeeld, maar zijn boek inspireert me wel. Het mooie is dat je ook leest hoe hij is op gegroeid en je krijg een kijkje in de keuken van de topsport." 4. 'Gevraagd wanneer er een nieuwe online komt' ,,Nederland heeft twee rugby-pod- casts en die kunnen uitstekend naast elkaar bestaan'', vertelt Oemoeme- noe-speler Peter de Lange. ,,De eerste is Rugby met Rademaker, van Amir Rademaker. Hij heeft in het buiten land gespeeld, speelt nu weer in Ne derland en komt ook uit voor het Ne derlands team. Met zijn podcast gaat hij vooral de diepte in. Over de droom van prof-rugby en academies in Ne derland bijvoorbeeld. Het ligt nu al even stil, maar ik heb Amir al een be richtje gestuurd om te vragen wan neer er weer een nieuwe aflevering online komt. Rugby Inside Podcast is de tweede. Die gaat meer over de breedte van de sport in Nederland. Over de clubs uit de ereklasse, maar ook over verenigingen die op een lager niveau spelen. Heel anders dus.'' VLISSINGEN Het scheel de niet veel, of Istvan Bakx had negen jaar geleden een contract in Engeland gete kend. Een deal met Pres ton North End leek in kan nen en kruiken, na een ge slaagde stage. ,,Ik speelde een oefenwedstrijd, die we met 3-0 wonnen'', kijkt Bakx terug. ,,Eén goal, twee assists; het zag er goed uit. Bij Racing Genk had ik geen zicht meer op speeltijd dus ik wilde best naar Engeland. De vol gende dag kwam ik op de club, was die trainer ont slagen. We bellen je nog, zeiden ze. Er kwam een nieuwe trainer en ik heb niks meer gehoord.'' In de eerste aflevering van de podcast 'De Zeeuwse Selectie' vertelt Istvan Bakx over zijn voetbalcar rière en zijn toekomst. De Vlissinger was dertien jaar actief als prof, in België, Nederland en Zuid-Afrika. Sinds oktober 2020 is hij weer speler van derdedivi sionist Hoek. De 35-jarige Bakx weet uit ervaring dat je soms een beetje geluk moet hebben als voetbal ler, waarbij het verhaal met Preston North End één voorbeeld is. Een ander voorbeeld is de deceptie met Go Ahead Eagles. Met die ploeg greep de aanvaller na een knots gekke slotfase in de finale tegen RKC naast promotie naar de eredivisie. ,,Ik had nog nooit gehuild om een voetbalwedstrijd'', vertelt Bakx. ,,In die wedstrijd maakte ik de 3-2 en later kwamen we met 4-3 voor. donderdag 11 februari 2021 GO I De EPZ Om loop van Bor- sele, de wieler wedstrijd voor vrouwen, gaat eind april niet door. De orga nisatie schakelt over op plan B en hoopt op een nieuwe datum, later in het jaar. 1 Voetballer Mit chell de Nooijer vertrekt alweer bij het Belgi sche Lokeren- Temse. Hij speelde pas één officieel duel voor de club. Ook vader Dennis de Nooijer, die een trainersfunctie had bij Loke- ren-Temse, ver trekt. 3 Voetballer Reza Maipauw is na Sylvio Hage en Finn Murre de derde speler die ko mende zomer overstapt van Kloetinge naar Goes. De ver dediger komt dit seizoen uit in het onder 23-team van Kloetinge. Vier tips om de lege uurtjes tóch met sport te vullen Sportredactie Forca Koeman, binnenkort op Videoland. foto videoland Filmposter van The Karate Kid, een film uit 1984. foto netflix Cover van het boek Ik, Zlatan. FOTO AMBO ANTHOS )ave Koelman - Rugby Inside Pod' Rugby Inside Podcast 1x 15} De Rugby Inside Podcast. screens hot SPOTIFY We waren er bijna. Ik werd gewisseld en langs de kant had ik het niet meer. Er stond zoveel spanning op, dat kwam er allemaal uit. Tijdens de wedstrijd moest ik al huilen.'' De eerste aflevering van 'De Zeeuwse Selectie' is te beluisteren via pzc.nl/sport en is te vin den op verschillende Pod- cast-kanalen. Abonneren is gratis en je krijgt een melding zodra de vol gende aflevering online staat. Istvan Bakx (links) als speler van AGOVV in duel met een jonge Tonny Vilhena. foto carla vos 'Onmogelijk mens, uitstekend boek.' - Henk Spaan a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41