8 ZEELAND Van Vlissingen naar Vught lopen, een wandeling van 166 kilometer. Het leek Levi Weterings (12) een mooie besteding van de voorjaarsvakantie. Blijft hij lekker in beweging en ziet hij oma weer eens. LEVI (12) WANDELT VAN VLISSINGEN NAAR VUGHT ACTIE OM OUDEREN TE STEUNEN JêUL Het leven van Levi staat normaal voor een groot deel in het te ken van tennis. Zijn trainingen gaan tij dens de coronapandemie nog wel door. Maar wedstrijden in het weekeinde heeft hij al tijden niet gespeeld. Vorige zomer dacht hij er al eens aan om naar oma te fiet sen. Hij krijgt echter pas een nieuw rijwiel als hij na de zomer naar de middelbare school gaat. En met het oude barrel dat hij nu heeft 'ga ik echt geen grote afstand fietsen'. Lopen naar Vught is bovendien stoerder dan fietsen. ,,Je kunt een hele hoop dingen niet doen door corona. Maar buiten wandelen en fietsen mag. Als je wandelt, zie je meer van de omgeving. Toen mijn moeder wel mee wilde, besloten we in de week van de voorjaarsva kantie naar oma te lopen." Niet zielig De oma van Levi zit, hoewel opa bijna twee jaar geleden overleed, niet zielig alleen thuis achter de sanseveria's. ,,Ze mag niet naar de bridgeclub, maar kan nog wel bij vriendinnen langs, met de auto naar familie of ergens anders naar toe. Veel andere ouderen kunnen dat niet en zitten door corona ge dwongen binnen. Daarom wilde ik iets doen voor een goed doel. Sa men met mijn moeder kwam ik toen bij het Nationaal Ouderen- fonds uit. Dat fonds zorgt er voor dat eenzame ouderen aandacht krijgen en een beetje worden ver wend", betoogt Levi. Levi en moeder Noël Kleijne hoopten met een actie vijfhonderd euro bij elkaar te krijgen. Ze ver dubbelden dat bedrag, omdat ze het streefbedrag snel voorbij gin gen. En drie dagen voor vertrek is die duizend euro voor het 'Om metje naar oma' ook al schreden. Levi: ,,Er is al bijna 1400 euro binnen. Het zou vet zijn als we tijdens het wandelen de 2000 euro voorbijgaan." Een ommetje is Oma wil ons graag onderweg oppikken, maar dat hebben we haar uitdrukkelijk verboden. Zij mag ons terugbrengen het overigens niet echt, geeft Levi toe, want het duo is niet van plan van Vught terug naar Vlissingen te lopen. Lachend: ,,Oma wil ons graag onderweg oppikken, maar dat hebben we haar uitdrukkelijk verboden. Zij mag ons terugbren gen." Levi en Noël hebben de tocht naar oma verdeeld in zeven etap pes van iets meer dan twintig tot bijna dertig kilometer. Ze slapen bij vrienden of op goedkopere logiesadresjes, die aan de route liggen. „Je mag offici eel maar met één persoon op bezoek bij mensen. Maar omdat ik onder de dertien ben, mogen we met zijn tweeën overnachten", weet Levi. Lekkere lunch Tijdens de wandel etappes worden Levi en Noël op verschillende plaat sen aangemoedigd, beloven vrienden en kennissen. Levi, met voorpret én lek kere trek: ,,En we worden af en toe ge trakteerd op een lunch of een tussen doortje. Zo gaan we zondag bij mijn tennisleraar, Luc Govers, in Kapelle langs. Ho pelijk maakt-ie iets lekkers na S - - T T ""I over mijn inspanningen op de trainin gen." Noch Levi, noch zijn moeder is bang voor een hele week lange wandelingen. Noël wandelt altijd al veel 'en de laatste tijd nog wat meer'. En Levi heeft be hoorlijk getraind: „Al een paar keer wande lingen van meer dan vijftien kilometer." Hij heeft nordic- walkingstokken, maar denkt niet dat hij die hulpmiddelen veel gaat ge bruiken. Hij neemt de stokken toch maar mee, want C ze wegen bijna niks en ze kun- P nen van pas komen in de bossen en op de hei in Brabant. Kou deert Levi niet Misschien dat de stokken ook handig zijn als er nog steeds of opnieuw sneeuw ligt. Kou schrikt Levi niet af. „Een hele dag regen lijkt me vervelender." Moe der Noël is vooral blij dat de weersvoorspellingen beloven dat het minder gaat waaien. ,,In prin cipe gaan we gewoon lopen zater dag. Alleen bij Code Rood lijkt het me verstandiger niet op weg te gaan." Levi en Noël vertrekken zater dag 13 februari en hopen vrijdag 19 februari aan het eind van de mid dag bij oma op de klep te vallen. donderdag 11 februari 2021 GO Een ommetje van 166 km naar oma René Hoonhorst Vlissingen -Levi Weterings y.-W -- Levi Weterings en moeder Noël Kleijne zijn klaar om van Vlissingen naar Vught te wande len. FOTO'S LEX DE MEESTER ▲Levi en zijn moeder hebben de afgelopen periode veel getraind. Levi en zijn moeder Noël hebben de tocht van Vlissin gen naar Vught verdeeld in zeven etappes, van twintig tot dertig kilometer. Ze sla pen onderweg bij vrienden of op goedkopere logies adresjes. In totaal leggen ze in een week tijd dus 166 ki lometer af. De actie voor het ouderenfonds begon twee weken geleden en loopt door tot en met zondag 21 februari (acties.ouderenfonds.nl/ actie/levi-weterings) Kijk op de site bij /video Levi gaat 166 km wandelen naar oma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36