Pakket e 'M- Healings en witte magie: dit is de shop van aangehouden vrouw in zaak Ichelle Trein rijdt tegen auto op spoorovergang 2 WILLEM VAN DAM Column Ik weet dat het niet erg chique is om op deze plek een privéruzie uit te vechten. Maar de kwestie zit me zo hoog, dat ik de verlei ding niet kan weerstaan. Ik ver keer in staat van oorlog met PostNL. Dat is dat bedrijf met die oranje-witte busjes die door de straten scheuren. Het is dat bedrijf dat zijn bezorgers volgens de vak bond met een hongerloontje af scheept. Het is dat bedrijf dat pak ketjes bij u en mij bezorgt - als het goed gaat tenminste, en dat gaat het niet altijd. Het zit zo: een dikke maand ge leden kocht ik via internet te Velp een lp van The Rolling Stones. De verkoper deed de plaat in een kar tonnetje, plakte er postzegels op en leverde hem af bij PostNL, dat geacht werd de Stones bij mij thuis te bezorgen. Dagenlang keek ik verwachtingsvol op als zo'n oranje-wit busje bij ons de straat in reed, maar wat er ook arri veerde: geen Stones. bellen naar PostNL. Moet u ook eens proberen. Zie eerst maar eens het telefoonnummer te achterha len; alsof je de code van de kluis van De Nederlandsche Bank wilt kraken. Pas als je een hele reeks vragen op de website van het be drijf hebt beantwoord, kom je in het bezit van het nummer. Vervol gens word je ruim twintig minu ten (ik heb het geklokt!) in de wacht gezet. Hè, hè, eindelijk een mevrouw aan de lijn. Die doet alsof ze het allemaal heel verve lend vindt, zegt dat ze het zal uit zoeken en belooft dat ik over een week uitsluitsel krijg. Na veertien dagen: nog niks ge hoord. Opnieuw gebeld, een paar dagen achtereen. Zes, zeven keer. En steeds weer dat gekmakend bandje dat meldt dat 'het op dit moment erg druk is De wachttijden zijn daardoor langer dan u van ons gewend bent'. Bij PostNL laten ze je wachten tot sint-juttemis. En oh ja, het bandje vroeg ook nog of ik mee wilde doen aan een klanttevredenheids- onderzoek. Steeds weer dat gekmakende bandje DE STELLING Vandaag: Zeeland wordt drugsprovincie nummer 1 Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL 6ATEN IK) HET ASFALT &00R STREN3E VORST 'Duidelijkheid voor horeca kustregio' Brandweer zakt door het ijs bij redden van zwaan YERSEKE Trap en Stap es deur weer afgelast Woordvoerder Alwin Don zei dins dag, nadat de politie is overspoeld met tips, dat 'het tijd was' de winkel te onderzoeken. Het Spirituele Huisje Lotus is door slechts één pand gescheiden van Pins Need les, de winkel van de vermiste Ichelle van de Velde (29). De politie kamde de zaak in de Burgemeester Erasmusstraat dinsdag van top tot teen uit. Van buiten was te zien hoe forensisch experts, compleet in be schermende kleding zodat ze geen sporen kunnen achterlaten, aan het werk gingen. Met hightech ca mera's maakten ze 360-graden-fo- to's. Wat het onderzoek heeft opge leverd, kan de politie een dag later nog niet zeggen. Het Spirituele Huisje Lotus heeft ook een praktijk voor alternatieve geneeswijzen Het Spirituele Huisje Lotus ver koopt allerlei artikelen, zoals wie rook, kaarsen, etherische olie en edelstenen, maar ook decoratieve attributen zoals boeddhabeelden. Verder is in het pand een praktijk, die nu vanwege de coronamaatre gelen gesloten is. Daar worden tal van alternatieve geneeswijzen uit- geoefend, zoals healings. Een hea- ling-sessie belooft 'een volledige schoonmaak van het volledige energetisch leven' en 'het wegwer ken van blokkades' in het lichaam. Deelnemers worden op 'fysiek, emotioneel, mentaal en spiritueel vlak' heel gemaakt. Ook biedt de praktijk witte ma gie aan, waarin door middel van spreuken 'de band met de Godin, de God en de Aarde' in een ceremo nie versterkt wordt. Volgens Het Spirituele Huisje Lotus is het vol strekt onschuldig en zijn de inten ties goed, zoals het (her)winnen van liefde. Oorspronkelijk werd Wat duidelijk is, is dat Ichelle de eigenaresse van de winkel en haar man kent witte magie beoefend voor een goede oogst. De politie onderzoekt welke band de winkel met Ichelle en haar vermissing heeft. Wat wel duidelijk is, is dat Ichelle de eigenaresse van de winkel en haar man kent. Of Ichelle weleens in de winkel kwam, kunnen de politie en de woord voerder van de familie niet zeggen. Vrouw langer vast De 44-jarige vrouw uit Aarden burg die is opgepakt tijdens de po- litie-actie, blijft langer vastzitten. Eind deze week wordt zij voorge leid aan de rechter-commissaris, bevestigt de politie. Dinsdag werd ze aangehouden in haar huis in Aardenburg. Het onderzoek van de politie is nog in volle gang, aldus woordvoerder Alwin Don. Hij kan dan ook nog niet zeggen wat het onderzoek heeft opgeleverd of wanneer er meer duidelijk is. Het ongeluk gebeurde rond elf uur. De overweg wordt bewaakt met slagbomen en lichten. Mogelijk heeft de automobilist door de glad heid niet voldoende kunnen rem men. De trein is een stukje verderop tot stilstand gekomen. Brandweer en ambulance werden opgeroepen, maar de bestuurder van de auto bleef ongedeerd. De trein lijkt alleen de voorkant van de auto te hebben geraakt. Het voertuig is opgehaald door een bergingsbedrijf. Het treinverkeer tussen Goes en Middelburg werd stilgelegd, maar kwam tegen half twee weer op gang. Het is niet het eerste ongeluk op een spoorwegovergang de afgelopen dagen. Spoorbeheerder ProRail waarschuwt voor gladde overgan gen en adviseert ruim op tijd vaart te minderen en bij problemen zo snel als mogelijk de auto te verlaten. donderdag 11 februari 2021 Wat doe je in zo'n geval? Je gaat Nou, bij dezen. Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik help de dieren de winter door 536 reacties DEN HAAG Het kabinet moet de ho reca, contactberoepen en bedrijven in toeristische en recreatieve sector dui delijkheid geven over de routekaart. Daarin staat welke maatregelen nodig zijn als er meer of minder besmettingen zijn. Het CDA in de Tweede Kamer wil weten of die route kaart zonder overleg met de Koninklijke Horeca, de kappersbranche en de Recron tot stand is geko men. De partij heeft Ka mervragen gesteld. De aanleiding voor de vragen is een bericht in deze krant waarin de horeca in de Zeeuws-Vlaamse kus tregio zegt met Pasen de deuren te móeten openen anders is het economisch leed niet te overzien. MIDDELBURG Het kostte een brand weerman een nat pak, maar een zwaan die gis teren vastgevroren zat bij de Watersniphof in Mid delburg, is inmiddels in goede handen bij vogel opvang De Mikke. Stich ting Dierenwelzijn Wal cheren maakte met een stok een wak rond de vogel, maar het beest kwam niet zelfstandig los. Een brandweerman in duikpak liep over het ijs, zakte erdoorheen, maar wist het beest toch op het droge te brengen. Het dier was onderkoeld en had volgens omwonen den ook al zijn vrouwtje en enige kuiken verloren. De achtste editie van Trap en Stap es deur Reimerswaal laat nog een jaartje langer op zich wachten. Het eve nement dat honderden deelnemers trekt, stond gepland voor 17 april 2021. De organisatoren van toerclub De Trap pers hebben besloten dat het vanwege corona niet verantwoord is om het evenement dit jaar door te laten gaan. Het bestuur heeft alvast een nieuwe datum ge prikt: zaterdag 9 april 2022. Start- en finishlo- catie is net als in 2019 bij camping Zon en Zee in Yerseke. Het onderzoek van de politie naar de vermiste Ichelle van de Velde, spitst zich onder meer toe op Het Spirituele Huisje Lotus in Oostburg. Dat is de win kel van de dinsdag aangehou den vrouw uit Aardenburg. De zaak verkoopt diverse spirituele artikelen en biedt 'healing' en 'witte magie' aan. Bob Maes Oostburg Op de spoorwegovergang op de Noordweg bij Lewedorp is gis terochtend een auto aangere den door een personentrein van NS. Er raakte niemand gewond. Het treinverkeer heeft een poosje stilgelegen. Martijn de Koning Lewedorp Kijk op de site bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2