'Ik maak muziek die ik altijd al had willen maken' HOE IS HET NU MET? 24 MEDIA CULTUUI BEN SAUNDERS daar draait het dia 'Gipsyj' noemt. Het DOCUMENTAIRE BRITNEY SPEARS Zit popster Britney Spears (39) opgesloten in een juridische dwangbuis die haar - financiële - bewegingsvrijheid drastisch inperkt? De documentaire Framing Britneytoont de motivatie van de 'Free Britney'-beweging, die inmiddels wordt gesteund door vele Hollywoodsterren. Precies een jaar geleden hadden we Ben Saunders, de allereerste winnaar van de populaire talenten jacht The Voice of Holland, ook aan de telefoon. Zijn hectische leven was na zijn plotse bekendheid in 2011 in rustiger vaarwater gekomen. Hoofdreden was zijn vriendin Janita, met wie hij van Hoorn naar Arnhem was verhuisd. Met haar kreeg hij zoon Benji, die inmiddels 3 jaar oud is. Bij het gezin horen ook dochters Nikia en Stacey, die ze uit eerdere relaties kregen. Arnhem bevalt de familie wel. ,,In Hoorn was het veel te druk en rumoerig, hier kan ik lekker rustig mijn eigen ding doen'', vertelt hij nu. Janita heeft ervoor gezorgd dat hij erg gelukkig is, bena drukt hij nog maar eens. ,,Zij heeft me terug op het rechte pad gekregen en is écht de vrouw van mijn dromen.'' Toch stonden de afgelopen twaalf maanden ook in het teken van verandering. ,,Normaal werkte ik dagelijks in de tattooshop, maar door de corona maatregelen is dat niet mogelijk. Dat is natuurlijk niet chill, hoewel er wel veel meer tijd was voor de kids. Zij hebben nog nooit meegemaakt dat papa zo vaak thuis is.'' Door de lockdowns kwam Saunders terecht kwam bij zijn andere liefde: de muziek. Wa ren de plannen lang niet concreet, over acht da- Er zijn altijd gen hoopt hij zijn mpnopn die nieuwe single uit te mensen uie brengen: My Gipsy Girl. mij niet tof De ballad is een ode aan vinden maar zijn verloofde Jani0, die Vinden, illddi zichzelfop sociale me- lukte Saunders een niet meer om nieuwe vijfkoppige band te vormen. ,,We hebben de afgelopen periode hard en met veel ple zier gewerkt. We begrijpen elkaar als muzikanten ontzettend goed. Er is een echte klik en het is vooral gewoon heel leuk.'' Volgens Saunders gaat het om muziek die hij 'altijd al had willen maken'. ,,Muziek die dichter bij mij staat als persoon. Ik heb me laten inspireren door de soul van Marvin Gaye en het klassieke rockgeluid van de Eagles.'' Slechte tijden - de familie Saunders was verschillende ke ren negatief in het nieuws - laat de zanger/tatoe- ëerder graag achter zich. ,,Er zijn altijd mensen die mij of mijn muziek niet tof vinden. Maar daar draait het voor mij niet meer om. We brengen nu deze single uit en later dit jaar nog een aantal num mers. Daarna kijken we wel hoe het loopt, zolang wij het maar leuk en gezellig hebben.'' Lege plek K3 in trek Dauwpop uitgesteld et is een foto die bij nader inzien een omslagpunt in de tabloidcultuur verbeeldt. Op een avond in februari 2007 gaat popster Britney Spears, die enkele weken eer der al haar lange lokken afschoor, met een paraplu een paparazzifoto- graaf te lijf. In het flitslicht lijken haar ogen te blinken van razernij. Maar wie beter kijkt, ziet diepe wan hoop in de blik van de vrouw die alles dreigt te verliezen en geen uitweg meer ziet. De sterke documentaire Framing Britney laat zien hoe Spears haar mentale ineenstorting opnieuw moest betalen met het verlies van haar persoonlijke vrijheid. Ze kwam niet lang na het paraplu-incident onder complete financiële curatele van haar vader, Jamie. Hij beheert sindsdien niet alleen de zaken van zijn dochter, maar lijkt ook groten deels de controle over haar dagelijks leven te hebben overgenomen. Di rect na haar inzinking, die leidde tot het verlies van de voogdij over haar kinderen, leek Spears nog hulp nodig te hebben. Maar in de loop van de ja ren is de curatele veranderd in een onwrikbare juridische constructie. Daarin wordt de jonge vrouw de facto in gevangenschap gehouden. Dat laatste is althans de zienswijze van een groep fans die in 2019 de beweging 'Free Britney' opzette. Die vergaart inmiddels steeds meer steun en goodwill. Een lange lijst aan Hol- lywoodberoemdheden (Van Miley Cyrus tot Bette Midler en van Paris Hilton tot Sarah Jessica Parker) heeft zich al achter de actievoerders ge schaard. Een deel daarvan deed dat De beelden van door paparazzi belaagde zangeres doen nog altijd pijn aan de ogen deze week na het zien van Framing Britney, een onder de vlag van The New York Times gemaakte documen taire van regisseur Samantha Stark. Stark was geïntrigeerd geraakt door de demonstrerende fans, die letter lijk met spandoeken en protestbor den de straat op gingen om de bevrij ding van Spears te eisen. Zij zijn ervan overtuigd dat vader Spears zijn dochter juridisch gijzelt, terwijl die allang weer in staat is om haar eigen leven te bestieren. Sterker: Jamie Spears zou zijn macht misbruiken door zijn dochter letterlijk voor gek te verklaren als zij hem niet gehoor zaamt. Het zou de reden zijn dat Spears begin 2019 - direct na het niet doorgaan van een nieuwe, lucratieve concertreeks - 'wegens geestelijke nood' werd opgenomen in een psy chiatrische kliniek. Popicoon Jamie Spears zou de situatie louter uit financiële overwegingen in stand houden. Voor zijn curatorschap krijgt hij een vergoeding van 1,5 procent van de verdiensten van zijn dochter. En die verdiende bijvoorbeeld tijdens een lange serie shows in Las Vegas in 2014 en 2015 een kleine miljoen euro. Per week. Het is een bedrag dat past bij Brit ney Spears' status van popicoon, op gestaan op de grens van de nineties en zeroes. Spears debuteerde in 1999 overdonderend met ...Baby One More Time en een zorgvuldig geconstru eerd lolita-imago. Spears was als kindster al jaren op televisie in de fameuze Mickey Mouse Club waar ze haar latere verkering Justin Timberlake ontmoette. Die re latie maakte van Spears behalve een popidool ook een gewilde prooi voor de paparazzi. De documentaire toont hoe Spears in de pers de schuld kreeg The IS Waar zijn ze gebleven? Een bekendheid die de schijnwerpers achter zich heeft gelaten, praat u in deze rubriek bij. Vandaag zanger Ben Saunders. Denise de Koning donderdag 11 februari 2021 PC KLEUTERPOP Bijna 24 uur na de aankondi ging van het vertrek van Klaasje Meijer uit kleuterpop- trio K3 hebben meer dan 3500 mensen zich aangemeld om haar plek in te nemen. Dit najaar wordt bekend wie zich bij K3 voegt. POPMUZIEK Dauwpop is van 29 mei ver plaatst naar 4 september vanwege de co ronacrisis. De organisatie pro beert onder meer Kensing ton, Chef'Spe- cial, Eefje de Visser, Wolfmo- ther, Typhoon en Snelle te boeken. 3 "U 0) Wie bevrijdt Britney van haar vader? Stefan Raatgever Supporter van Brit ney Spears voor een rechtbank in Los An geles tijdens een zit ting in de zaak tegen haar vader. FOTO GETTY IMAGES ■ffft T°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24