Energiereus blijft ontevreden over werkwijze colporteurs JOL Extreem koud? Zij werken gewoon buiten! Wordt 2021 ons historische kanteljaar? Walcheren Terwijl anderen er binnen warmpjes bij zitten en door de ruit naar de witte wereld kijken, zijn er ook mensen die voor hun werk buiten moeten zijn. ,,Wij zijn werkers, geen laptoppers"zeeland 2 Het einde van de Tweede Wereldoorlog, de val van de Berlijnse Muur, de aanslag op het WTC. Gaat de pandemie het leven van de huidige generaties tekenen? Er zit eindelijk beweging in de zaak van de verdwijning van Ichelle van de Velde uit Oostburg. De politie arresteerde gisteren een 44- jarige vrouw uit Aardenburg. Haar woning werd doorzocht en twee auto's zijn in beslag genomen. Ichelle, wordt al sinds medio december vermist en de familie hoopt dat de arrestatie van de vrouw een doorbraak in deze zaak betekent. Topman Hans Peters benadrukt dat het afscheid van de deur-aan- deurverkoop niet is ingegeven doordat het te weinig oplevert. ,,Er is geen economische aanleiding voor, het is juist een heel moeilijke beslissing geweest." Zeker omdat Eneco de afgelopen anderhalf jaar juist ook investeerde om de ver koop te verbeteren. Dat moest ook wel na een serie publicaties in deze krant, waaruit duidelijk werd hoe energieverkopers te werk gaan. Zo werd onder meer gesjoemeld met verbruik, zodat contracten goed koper leken dan ze waren. Na pu blicaties over Vattenfall en Essent bleek het ook bij Eneco mis te gaan, zowel aan de deur als aan de telefoon. Eneco scherpte de kwaliteitsei sen aan, begon met het nabellen van alle nieuwe klanten en deed extra kwaliteitsonderzoeken. Toch We zien om ons heen in de sector nog best veel uitwassen concludeert de energiereus dat uiteindelijk, ondanks al die maat regelen, nooit helemaal met zeker heid is vast te stellen wat er nu pre cies aan de deur is verteld door een verkoper. Dat kan door de opname van gesprekken wel bij telefoni sche verkoop. „Daarnaast zien we om ons heen in de sector toch nog best veel uit wassen.'' Kwalijke voorbeelden, zegt Peters, die zich moeilijk uit la ten bannen. Keurmerk Dat terwijl de sector zelf initiatief nam om de verkoop van energie naar een hoger niveau te tillen met CIRE, het Centraal Intermediair Register Energiemarkt. Met een keurmerk zouden de malafide ver kopers gefilterd moeten worden. Maar binnen dat zelfregulerend orgaan kwam Eneco naar eigen zeggen nog al eens alleen te staan of verliep afstemming langzaam, als het bedrijf aanscherping wilde van bijvoorbeeld looptijden of klachtenafhandeling. Ook zijn niet alle energiebedrij ven aangesloten bij CIRE. In een reactie stelt de stichting dat het CIRE-keurmerk nog maar net be staat, nog moet groeien en vooral transparantie over verkopers biedt. Die worden vindbaar en zijn rechtstreeks te bereiken. Een klant die er niet met de verkoper uit komt, kan bij CIRE aankloppen. Het keurmerk richt zich nu vooral op telefonische verkoop. ,,We wil len voor de zomer uitbreiden naar deur-aan-deurverkoop", zegt voorzitter Prisca Ancion. P7 Nieuwsmedia P10 P3 FOTO PETER NICOLAI Eneco stopt verkoop aan huis Eneco stopt met de deur-aan- deurverkoop van energiecon tracten. Het bedrijf vindt ver koopgesprekken aan de deur te opdringerig, te moeilijk contro leerbaar en er zijn nog altijd te veel misstanden bij deze vorm van verkoop. Carla van der Wal Rotterdam —Hans Peters, Eneco-topman woensdag 10 februari 2021 -2°C Tot en met het weekend nog ijskoud pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1