'Carnavalsloods moet er dit jaar nog komen' Acht vastgoedeigenaren stellen plan op voor Terneuzense binnenstad 7 De leegstand in de Terneuzense binnenstad is zoals bekend groot. Met name in de hoofdwinkelstraat, de Noordstraat, staan veel panden leeg. De gemeente Terneuzen is al een tijd bezig om hiervoor een op lossing te vinden, waarbij verklei ning van het kernwinkelgebied een van de speerpunten is. Acht vastgoedondernemers heb ben nu met het Arnhemse project bureau Ik Onderneem! hun visie op schrift gesteld. Hun manifest schetst een toekomstbeeld van een fors kleiner, compacter kernwin- De Axelsestraat is een mooie straat met bijna geen leegstand kelgebied; met alleen het zuidelijke deel van de Noordstraat, tot de hoek met de Havenstraat, en de Haven straat zelf. Het noordelijke deel van de Noordstraat, richting het ABC- complex met onder meer C&A, verliest de hoofdfunctie 'winkels'. Niet blij Eén van de opmerkelijkste elemen ten in het plan is dat de Axelsestraat op termijn geen winkelstraat meer zal zijn. Dennis Lauret, voorzitter van de Vereniging Ondernemers Axelsestraat, is daar niet blij mee. De Axelsestraat is, stelt hij, 'een mooie straat met bijna geen leeg stand'. Veel middenstanders die er actief zijn, zoals slagers, bakkers en fietsenverkopers, horen volgens hem niet in de autovrije binnen stad thuis. Veronique Gielen, contactper soon namens Ik Onderneem!, haalt in een reactie de kou snel uit de lucht. ,,De Axelsestraat is een mooie doorloopstraat naar de binnen stad", stelt zij. Het is volgens haar ook niet de bedoeling dat bijvoor beeld slagers en bakkers verkassen, maar wel dat 'op termijn' winkels er hun functie verliezen en omge bouwd worden tot woningen. Een stap vooruit Wethouder Jack Begijn wil zeker ook ruimte houden voor detailhan del in de Axelsestraat. ,,De visie die de vastgoedondernemers hebben gemaakt, is ook niet onze visie." Dat laat onverlet dat Begijn het toe juicht dat de 'acht' (goed voor 70 procent van alle winkelpanden in de binnenstad) samen naar buiten Goed dat de eigenaren van het vastgoed samen naar buiten zijn getreden zijn getreden. ,,Dat is nieuw en een stap vooruit." De gemeente heeft eerder al het Kadaster ingeschakeld om het vast goed in de binnenstad nauwkeurig in kaart te brengen. Gesprekken zijn ook gevoerd met winkeliers. Een eerste concrete stap komt er binnenkort aan: een toekomstplan voor het ABC-complex dat zijn be ste tijd heeft gehad. Begijn ver wacht dat dit plan over enkele maanden klaar kan zijn, gevolgd door een presentatie na de zomer aan de gemeenteraad. Carnavalsverenigingen uit Kloos- terzande en omgeving zitten al een hele tijd in de rats om bouwplaat sen: in de bouwloods van stichting De Magdalenastraat in Hulst is geen ruimte meer. Er is behoefte aan een nieuwe bouwloods in Klooster- zande en daar is zowel geld als be reidwilligheid voor. Alleen een concreet plan is er nog niet. De gemeente Hulst nam in no vember voor een bouw- en stal- lingsloods voor carnavalswagens twee miljoen in de begroting op In de plannen is ook een nieuwe Algemeen Belang Groot Hulst slaakt noodkreet brandweerkazerne en gemeente werkplaats opgenomen. In novem ber werd ook de Stichting Bouw loods Carnavalscultuur Hontenisse (SBCH)opgericht, die bestaat uit carnavalsstichting De Kloorianen en een aantal bouwclubs. Zij willen meehelpen- en denken. De ge- meente Hulst heeft regelmatig con tact met de stichting, liet burge meester Jan-Frans Mulder onlangs weten, maar er is nog geen haalbaar plan voor de loods zelf. Er wordt ge zocht naar een geschikte locatie. Er mag allemaal wat meer vaart achter, vindt ABGH. Sommige clubs staan op het punt dakloos te worden en hebben in dat geval ook geen praalwagen in 2022: een be dreiging voor het voortbestaan van carnaval. De fractie gaat donderdag, tijdens de raadsvergadering, voorstellen om nog voor het zomerreces met een haalbaar plan te komen in sa menwerking met SBCH. De facili teiten voor het bouwen van wagens zouden er in december van dit jaar moeten zijn, vindt ABGH. dinsdag 9 februari 2021 VL 'Winkelgebied kan veel kleiner' Het kernwinkelgebied in de Ter- neuzense binnenstad moet veel kleiner en daarmee aantrekkelij ker worden. Acht vastgoedeige naren met tal van winkelpanden in het centrum hebben daarvoor een plan gemaakt met de titel Manifest denktank vastgoed binnenstad Terneuzen. Harmen van der Werf Terneuzen -Dennis Lauret, voorzitter Vereniging Ondernemers Axelsestraat -Jack Begijn, wethouder Nog dit jaar moet er een nieuwe carnavalsloods voor wagenbou wers staan in Kloosterzande. Die noodkreet slaakt Algemeen Belang Groot Hulst: 'Het voort bestaan van carnaval wordt be dreigd.' Sophie Stockman Hulst Carnaval in Kloosterzande, vorig jaar. foto camile schelstraete Als het aan vastgoedeigenaren met tal van winkelpanden in Terneuzen ligt, wordt het kernwinkelgebied in de binnenstad veel kleiner, met alleen het zuidelijke deel van de Noordstraat en de Havenstraat (links). foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54