II 6 BERENBURCHT UIT DE LOCKDOWN Kinderen blij, juffen en meesters blij, ouders blij. Op openbare basisschool De Berenburcht in Oostburg hing gisteren een euforische sfeer tijdens de eerste échte schooldag van 2021. ,,Het was thuis een beetje saai." Sneeuwballen vliegen in het rond tijdens de pauze. Want dat zal je natuurlijk net zien: gaan de scholen einde lijk open, zorgt Koning Winter voor vertier. Dynand Gijs (8) uit groep 4 vindt het niet erg. ,,De sneeuw is leuk, maar naar school gaan nog leuker." Zijn klasge nootje Lennox de Rooij (7) denkt hetzelfde. ,,We zijn net verhuisd en hebben nu een grote tuin waar veel sneeuw ligt. Maar ik ben blij dat ik weer naar school mag!" Op de basisschool in het cen trum van Oostburg hangt maan dag een euforische sfeer. Na weken Het was ook voor de ouders een enorme opgave, zeker met meerdere kinderen van online onderwijs zijn de scho len weer open. „Iedereen is blij", zegt directeur Jos Dieleman, een mondkapje met het logo van De Berenburcht in de hand. ,,Het on line onderwijs hebben we in een jaar tijd enorm verfijnd, dat heb ben we echt in de vingers gekre gen. Toch blijft het anders, ook voor de leraren. Je geeft toch beter les in de klas dan vanuit je eigen keuken. De kleuterjuffen vonden het na vijf weken filmpjes opne men ook mooi geweest." De school bleef tijdens de ver plichte sluiting wel open voor noodopvang van kinderen met ou ders die een cruciaal beroep heb ben. Ook leerlingen met een kwetsbare thuissituatie, waar ze moeilijker huiswerk kunnen ma ken, waren welkom. ,,Zo'n vijftien a twintig leerlingen. Drie keer per meerdere kinderen hebt." De klas van de juffen was giste ren compleet. En zonder snotte bellen. Dat is maar goed ook, want ten opzichte van de eerste scho lensluiting is er wat veranderd. ,,Als een kind verkouden is, bellen we de ouders'', aldus de directeur. De leerling moet dan naar huis. ,,Dat was eerst niet, toen moesten we zelf voor dokter spelen en be palen of het een verkoudheid was of iets anders." Wel geldt een uit zondering als kinderen net buiten hebben gespeeld. Dieleman: ,,Dan is het niet gek dat ze een snottebel hebben. Zeker met dit weer." De 8-jarige Dynand is 'heel blij' dat hij weer in de klas kan rekenen en spellen. ,,Het was thuis een beetje saai. Ik kon alleen familie zien en geen andere kinderen. Ik heb mijn vriendjes gemist. Geluk kig konden we elkaar via Meet zien." Volgens Lennox (7) ging het wel goed thuis. ,,We kregen een lijst waarop stond wat we moesten doen. En papa en mama konden soms helpen." ,,Bij mij niet hoor'', zegt Dynand. ,,Ik kan al veel zelf." Ook in de klas van juf Ruth Ver- heije en meester Robin Jansen zit iedereen weer braaf zijn opdrach ten te maken. ,,Ze hebben het van uit huis heel goed gedaan. Zeker voor zulke jonge kinderen'', zegt juf Ruth. Dieleman kijkt tevreden toe. ,,We komen deze week tot de vakantie wel door." week kwamen ze 's ochtends een paar uur naar school", verduide lijkt Dieleman. De rest van de kinderen volgde online thuis- onderwijs, hier en daar geholpen door de ouders. „Ieder een moest 's och tends inloggen, zo dat we iedereen konden zien. En via het systeem konden we volgen of op drachten waren uitgevoerd." „Ik keek hier al heel lang naar uit. De kinderen weer live zien, in plaats van achter de computer", zegt Lilian Meessen, juf van groep 7 en 8. Samen met collega Conny Tanghe, ook lera res van groep 7 en 8, staat ze buiten in de pauze. Een kop koffie houdt hen warm. Een kind ge bruikt de juffen als levend schild in een sneeuwballengevecht. ,,Dit is echt een heerlijk gevoel'', vertelt Meessen. ,,Het onderwijs was zo statisch, je zat maar achter je scherm en kon niet even iets aan wijzen. En het ene kind zat aan ta fel, de ander lag op de bank. Het is allemaal gelukt hoor, maar het is niet mijn ding. Ik miste het fy sieke, even naast een kind zitten. Dat hebben ze nodig." Tanghe vond het moeilijker om goede instructies te geven. ,,Groep 7 moest het voltooid deelwoord le ren. Daar moet je gewoon bij zijn." Ze deelt wel een pluim uit aan de ouders. ,,Als een kind er niet was, werd hij of zij afgemeld. Het was geen vrijheid, blijheid. Terwijl het ook voor j§r V de ouders een enorme opgave was, ze ker als dinsdag 9 februari 2021 'School is leuker dan sneeuw' Bob Maes Oostburg -Conny Tanghe, juf groep 7 en 8 Soufiane is 4 jaar en dat wordt gevierd in groep 1 en 2. „Hiep, hiep hoera!'', zegt juf Evelien. fotos anne hana Dynand Gijs (l, 8) en Lennox de Rooij (7). ,,Het was thuis een beetje saai'', aldus Dynand. Directeur Jos Dieleman van de Berenburcht in Oostburg praat even bij met de kinderen van groep 5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53