Talent en enthousiasme 7 m WINTERMA £Z- Een oproep mee te helpen met slopen deed Karl Bierhaus (69) in 2013 besluiten zich in te zetten voor Goemanszorg in Dreischor. Deze museumboerderij stond toen aan de vooravond van een grootscheepse verbouwing. Daar ging sloopwerk aan vooraf. Karl is gebleven ook voor opbouw, onderhoud en vernieuwing. e naam Bier haus verwijst l naar zijn Duitse voorou- ders. ,,Een schippersfami- lie die eind 1800 in Nederland is terechtgeko men'', vertelt Karl. Het was ook een schip, in feite een zeilboot, die hem en zijn vrouw Elly op het spoor van Dreischor zette. ,,We voeren graag naar Zeeland en maakten dan fietstochtjes in de omgeving. Zo ontdekten we ook dit mooie dorp.'' Het verklaart waarom het echtpaar Bierhaus zich twaalf jaar geleden in Drei- schor vestigde toen Karl besloot zijn baan bij een energiebedrijf in Dordrecht te gaan afbouwen. Ook hun woonplek in de stad wilden ze graag verwisselen voor het platteland. Suppoost ,,Mijn vrouw is als suppoost eer der dan ik al betrokken geraakt bij Goemanszorg. Toen ik met haar mee ging naar een vrijwilligers- dag, hoorde ik dus die oproep en besloot ik me aan te melden. Ik dacht: met slopen kan ik niet veel fout doen'', lacht Karl. Hij is ge bleven toen de aannemer ging (her)bouwen, maar ook de jaren erna voor het jaarlijks onderhoud, voor het maken van het presenta tiemateriaal voor wisseltentoon- „Wij tellen bij Goemanszorg circa vijftig vrijwilligers. Die zijn allen van groot belang voor onze organisatie. De Museum boerderij is geopend van april tot oktober, maar ook tijdens de seizoenssluiting is er veel werk te doen. Zoals onder houd, het nakijken van de col lectie, voorbereiding van een nieuwe expositie, grote stellingen, voor het bedenken en uitvoeren van vernieuwingen en voor het creëren van een filmzol der annex vergaderruimte. Karl is immers aardig thuis in techniek en elektrotechniek en zet zich als vrijwilliger graag in ten behoeve van de museumboerderij. „Vooral ook de samenwerking met de an deren hier maakt het zo leuk. Zo zijn er mensen die zich bijvoor beeld specifiek met de tuin bezig houden. Je ontmoet elkaar hier in de werkplaats. Dat zijn prettige contacten. In een klein dorp is het schoonmaak en dit jaar het rea liseren van de filmzolder. Dan is het heel fijn dat er vrijwilli gers zijn met specifieke ta lenten op het gebied van techniek en elek trotechniek. Iemand zoals Karl Bierhaus, die zich met groot enthousiasme in- zet voor Goemans iN zorg. Daar ben ik heel blij mee. De saamho righeid tussen de vrijwilli gers versterken we in het win terseizoen met 'het Goemans uurtje' elke eerste maandag ochtend van de maand met koffie en wat lekkers. Maar dat kan nu wegens corona natuur lijk niet.'' Ik dacht: met slopen kan ik niet veel fout doen van belang dat mensen zich inzet ten voor voorzieningen als dit'', zegt Karl. Zelf investeert hij gemiddeld twee dagen per week in het werk in Goemanszorg en die filmzolder heeft hij deze winter grotendeels in z'n eentje gerealiseerd. Met drie hoogteniveaus werd het een soort minitheater. Er komt nog een twee meter breed filmscherm te hangen en voorzien van een keukenblok is de ruimte ook ge schikt voor ontvangst van kleine groepen. ,,Ik ben nog bezig met het ontwikkelen van een systeem waarbij het filmprogramma niet voortdurend draait als er nie mand is, maar pas geactiveerd wordt zodra er bezoekers binnen komen. Dat doe ik in overleg met iemand van het Stadhuismuseum in Zierikzee. Er zijn hier diverse films over het landbouwverleden te zien. Een programma waarbij bezoekers kunnen aanhaken en weggaan wanneer ze zelf willen.'' dinsdag 9 februari 2021 SD In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Karl Bierhaus. Ali Pankow Dreischor Anita de Munnik (foto) is voorzitter van Museumboer derij Goemanszorg in Drei schor. Zij tipt vrijwilliger Karl Bierhaus als Gouwe van Schou wen. - Karl Bierhaus, vrijwilliger bij Museumboerderij Goemanszorg Karl Bierhaus op de ladder voor schilderwerk bij de grote schuur naast de koffieplek bij Museumboerderij Goemans- Zorg. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50