6 WILLIBRORDUSSCHOOL UIT DE LOCKDOWN Naar school! Het mag weer! De Willibrordus- school in Zierikzee gonsde na zeven weken weer van de kinderstemmen. ,,Ze hebben het onderlinge contact echt gemist.'' f H euk! We mogen nog M vijf minuten langer in de sneeuw spelen van de juf', jubelt Iris I Meeles (10). In haar enthousiasme verliest ze het even wicht, op dat ene gladde stuk op het schoolplein met een onweerstaan bare aantrekkingskracht op kinderen. Ze roetsjt zo Rosalie Haag (9) onder uit. De twee meiden uit groep zes van de Willibrordusschool gieren het uit op de koude grond. ,,Je merkt heel goed dat ze vooral het onderlinge contact erg hebben gemist", zegt di recteur Niels Mulder. Ook al vindt Iris het nog zo gezellig thuis met mama en papa, 'ik ben lie ver op school', vertelt ze. ,,Thuis kun nen we samen wat eten 's middags. Maar hier zie ik iedereen weer." ,,Dat kan op de computer ook wel", vult Thomas Berrevoets (10) aan. ,,Maar toch vind ik de computer stom. Want je kan elkaar geen knuffel geven." Hij pakt twee handen vol fijne sneeuw. ,,Zal ik het laten sneeuwregenen?" Hij wacht het antwoord niet af en gooit de lading hoog in de lucht. Het groepje onder het lokale buitje duikt luid gillend diep de kragen in. De Willibrordusschool telt 170 Ik moet zeggen, het was heel erg pittig, zo alles tegelijk leerlingen. De heropening maandag op zo'n korte termijn onder de nieuwe, nog strengere coronaregels is een heel gedoe, zegt directeur Niels Mulder. ,,Maar het is gelukt. De grootste opgave was nog om hier vanochtend allemaal op tijd te ko men", wijst hij op de gladde wegen. Net als Mulder zelf wonen de meeste leerkrachten buiten Schouwen-Dui- veland. Eigen bubbel ,,Je ziet aan alle kinderen dat ze blij zijn weer naar school te kunnen", zegt de directeur. „Voorlopig blijft het afwachten hoe het loopt met de Britse variant. Ik ga er zelf vanuit dat we nog regelmatig met thuislessen te maken zullen krijgen. Wij doen er in elk geval zo veel mogelijk aan om verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Een deel van de groepen begint en stopt tien minuten eerder. Zo zorgen we dat het minder druk is aan het hek. Ook het speelkwartier gebeurt in gescheiden tijdsblokken en met de groepen die dan buiten zijn ieder op een afzonderlijk deel van het schoolplein. Iedereen blijft in principe in z'n eigen bubbel." Angst om door één van de kinderen te wor den besmet, is er volgens Mulder nauwelijks binnen zijn team. Op het plein draagt niemand een mondkapje, maar zodra een leer kracht het eigen lokaal verlaat, gaat de bescherming op. ,,Ik heb mijn col lega's nog maar minimaal gezien", zegt Mellissa Steenblok, juf van groep vier. ,,Maar wie ik tot nu toe wél door de gang heb zien lopen, houdt zich aan dat advies, is mijn in druk. In een openbaar gebouw of winkel moet dat toch ook." Ze is zelf ook moeder van kinderen die naar groep vier en vijf van de basisschool gaan. ,,En ik moet zeggen, het was heel erg pittig, zo alles tegelijk. Ik be grijp ook goed dat er ouders zijn die echt naar dit moment hebben uitge keken." Vakantiedagen Corine Meeles-Mol, moeder van Iris, en haar man Taco kunnen weer even op adem komen. Ze hebben vakan tiedagen ingezet, opa's en oma's ge mobiliseerd en Corine is minder uren gaan werken om de thuislessen strak te kunnen inplannen. ,,En ik moet zeggen, het ging al een stuk makkelijker dan bij de eerste lock- down. Je krijgt er handigheid in. Wij houden een heel strak ritme aan. Ge woon om half negen beginnen en tot twaalf uur door. Van mij hadden ze deze week er nog wel bij mogen pak ken hoor. Inclusief de voorjaarsva kantie had de school dan tenminste nog twee weken de tijd gehad om al les rustig te regelen. Als er nu een zit te snotteren in de klas, moet die vijf dagen in quarantaine, maar krijgen ze thuis geen les. Daar is nog niks voor geregeld, omdat het opeens alle maal zo snel moest." Sneeuwballen Steijn Lodewijk (9) en Rosalie Haag uit groep zes hebben het met sneeuwballen op elkaar gemunt. ,,Hier zien we de juf weer", zegt Steijn. ,,Live." Rosalie grijpt haar kans en slaat een arm om Steijns nek. ,,En zie ik Steijn ook weer iedere dag. Wij hebben verkering." Steijn knikt bijna onbewogen. ,,Al iets van twee jaar." Of ze dan niet heel erg tegen de va kantie volgende week opkijken? ,,Nee hoor", zegt Rosalie. ,,Steijn en ik mo gen dan misschien bij elkaar logeren. Dus dat is ook wel weer leuk." dinsdag 9 februari 2021 SD 'Hier zien we de juf weer. Live!' j Kijk op de site bij /video Marcel Modde Zierikzee Als je dan zeven weken niet naar school bent geweest, maak je natuurlijk meteen een groeps foto. FOTO'S KATJA VAN NOORT -Melissa Steenblok, juf van groep 4 Directeur Niels Mulder van de Willibrordusschool in Zierikzee, met leerlingen van groep vijf. Indya Pasveer (l) en Kyana Plaisier maken engeltjes in de sneeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49