m 5 i lallo Jili 6 EERSTE SCHOOLDAG 'WE WETEN HOE ZWAAR HET IS GEWEEST' 3^35 Mondkapjes: check. Pylonen: check. Verwijsborden: check. Deurstoppers: check. Met 440 leerlingen was het een hele organisatie om de eerste schooldag op de Theo Thijssenschool in Vlissingen coronaproof te laten verlopen. Maar het is gelukt. 'J m I J"-*.***,;- •■«*r -■ yLv Het is 07.40 uur, nog bijna donker buiten. Terwijl de meeste ou ders op dit moment hun kinderen uit bed trommelen, staat directeur Ma- rienke van Iwaarden op school de vaatwasser al uit te ruimen. ,,Zo- dat de leerkrachten de ruimte straks gelijk kunnen verlaten." Over alles is nagedacht. Tot de vaatwasser aan toe. Dat moet ook wel, want met 440 leerlingen is de Theo Thijssen een van de grootste basisscholen op Walcheren. En de groepen - zeventien in totaal - mo gen niet mixen, dus alle kinderen moeten gescheiden binnenkomen, gescheiden buitenspelen en ook weer gescheiden weggaan. Leer krachten vangen de kinderen op, stagiairs brengen ze naar binnen. ,,Gelukkig hadden wij dat na de eerste lockdown al geïntrodu ceerd", vertelt Van Iwaarden. ,,Dat scheelt nu veel gedoe. Alleen de mondkapjes zijn nieuw. Die dra gen leerkrachten als ze de klas in lopen om leerlingen te helpen. Niet verplicht, wel dringend aan bevolen." Op de gang staan leerkrachten te hannesen met maskers van plexi glas. ,,Waardeloos, die dingen", oordeelt meester Berth. ,,Maar ja, ik doe het toch." Onder leerkrachten hangt een sfeer alsof ze op schoolreis gaan. Ze zijn vrolijk en maken grapjes. Maar de tweede lockdown is ook Ik prijs mezelf gelukkig met een sterk team van leerkrachten die elkaar graag helpen een aanslag geweest, vertelt Van Iwaarden. ,,De tijd die een school dag in beslag neemt, moesten ze continu online zijn. Alles wat erna komt, dat moest allemaal erna nog. Nakijken, vergaderen, voorberei den op morgen, noem maar op. De filmpjes die kleuterjuffen opna men waren natuurlijk hartstikke leuk, maar ook heel inspannend." En het mag nu dan weer nor maal lijken, straks komen de kin deren die thuiszitten er nog bij. ,,Er gaan kinderen in quarantaine, dat kan haast niet anders. Ik prijs mezelf gelukkig met een sterk team van leerkrachten die elkaar graag helpen en we doen ons best niet het onmogelijke van hen te vragen, maar we weten donders- goed hoe zwaar het is geweest." Als de klok acht keer heeft gesla gen en leerkrachten naar buiten gaan om de eerste enthousiaste lingen op te vangen, merk je daar weinig meer van. Ze staan letter lijk swingend op het schoolplein - de welbekende koffiemok in de hand - met muziek van Sjef Her mans uit de boxen. Langs pylonen en rood-witte linten lopen kinde ren een handschoen-highfive van hun leerkracht tegemoet. Alle ge zichtjes staan op blij. Heel blij. Ook conciërge Etienne Brandts staat te glunderen, leunend op zijn sneeuwschep. ,,Ik was hier al om zes uur vanochtend. Er moest na tuurlijk gepekeld worden. Die gele strepen had ik na de eerste lock- down al getrokken. Met echte we- genverf: het zit er nog netjes op. En moet je nou toch kijken hoe soepel het allemaal verloopt. Dat is toch knap?" Dat is het, zegt Ma- riska Willemsen die net twee kin deren heeft 'afgeleverd' en even napraat met twee andere moeders. ,,Eigenlijk ongelofelijk, met zoveel kinderen." De moeders zijn blij dat hun kinderen weer naar school zijn. ,,Ze hadden het écht gemist", zegt Lisette Verhage. ,,Veel meer dan de vorige keer. Mijn zoon was helemaal hyper gisteravond." Wil- lemsen is zelf ook wel opgelucht. „Eindelijk tijd om het huis schoon te maken." 22 kleine vakjes Het plein raakt leeg, de muziekbox is uit. Terwijl mededirecteur Peter Crucq de laatkomers (,,zo grappig, die vallen nu ineens meer op") door het juiste toegangspaadje be geleidt, wacht juf Hanneke Van Eennennaam van de startgroep de laatste kleintjes op. ,,Een aantal zie ik vandaag voor het eerst, een aan tal heb ik alleen nog bij de Meet gezien. Dat was zo gek. Normaal laat je de ouders nog binnen, doe je samen een puzzeltje, nog een boekje. En nu moest je naar een scherm kijken met 22 kleine vak jes. Wat ben ik blij dat we daar van af zijn." Anders Van Iwaarden wel. ,,Het is een leerzame tijd en het zal gek zijn als straks alles weer normaal is, maar echt, we kunnen niet wSchten tot het zover is." dinsdag 9 februari 2021 WA «F* L Sr?» JwO'-Vc - -A i" -V *?'M "iw/StF »*- 1°" '•U- - r>^. 1 Y y. V Kijk op de site bij /video Scholen weer geopend Mededirecteur Peter Crucq begeleidt alle kinderen naar het juiste toegangspaadje, tussen borden en pylonen door. fotos dirk jan gjeltema Alle gezichtjes staan op blij, heel blij Wendy Wagenmakers Vlissingen -Marienke van Iwaarden, directeur *i2 Juf Hanneke van Eennennaam verwelkomt kleuter Tom Been houwer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38