s? Maatregelen a la carte voor horeca Winterweer weerhoudt Zeeuwen niet van prik Glad IJsclubs haken af 2 GLADHEIDVERKEERSONGELUKKEN - Als Ravi met zijn DHL-bus begint te glijden, schrikt hij zich rot. „Toen ik dat weiland op me af zag komen, dacht ik: het zal toch niet voorbij zijn?" De bus vol met pakketten glijdt de berm in. Commentaar Gaat er ooit nog een nachtclub of discotheek open? Mag een restaurant of café ooit nog eens na middernacht open blijven? Mag je ooit nog eens met zijn tienen aan een grote tafel zitten? Komen we ooit af van 'verplichte reser vering, registratie, gezondheidscheck en zitplaats'? Het antwoord op alle vragen is 'nee', als je de 'Routekaart coronamaatregelen' bekijkt. Het laagste risiconiveau 'waak zaam' staat nog vol met dit soort beperkende maatregelen. Waakzaam geldt bij minder dan 350 besmettingen en minder dan 4 ziekenhuisopnames per miljoen inwoners. Per week. Een ondergrens voor het niveau is er niet. Het is altijd minstens ni veau 'waakzaam'. De moed zinkt je als ondernemer (en gast) in de schoenen. Horeca-ondernemers in West-Zeeuws-Vlaanderen trekken aan de bel. Ze willen uiterlijk met Pasen weer aan de slag. Maar vooralsnog ontbreekt elk perspectief. Het kabinet moet met de horeca in overleg: hoe kunnen ondernemers veilig gasten ont vangen. Dat vraagt om maatregelen a la carte. Terrassen kun nen eerder open dan een kroegje ter grootte van een pijpenla. In een ruim opgezet, goed geventileerd restaurant loop je min der kans een virus op te lopen dan in bedompt eettentje. Het gesprek met de horeca kan niet wachten tot Witte Don derdag. De intelligente heropening van de horeca moet nu in de steigers gezet worden. Een ondergrens voor het niveau is er niet. Het is altijd minstens niveau 'waakzaam' Dat is het beeld volgens de GGD Zeeland in de over de provincie ver spreide teststraten en de vaccinatie locaties in Goes en Terneuzen. Exacte aantallen kan de GGD Zee land niet geven, want alle afspraken lopen via het landelijke callcenter. Bij de vaccinatieposten in de Zee landhallen in Goes en ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen wordt er in samenwerking met de gemeenten alles aan gedaan om de routes ALMANAK De basisscholen zijn weer open. Heel veel kinderen keken er naar uit, om over hun (thuis)werkende ouders maar te zwijgen. Gisterochtend trokken veel vaders en moeders hun kinderen op een slee naar de in gangen van de scholen. Zo ook die twee vaders uit Terneuzen. sneeuw- en ijsvrij te maken en te houden. De GGD heeft extra men sen ingeschakeld om mensen die zich laten vaccineren van en naar hun auto te begeleiden. De teststraten waren al voorzien van heaters en andere verwarmings apparaten. „Eerder deze winter heb- De mensen die in de teststraten werken gaan vaker met pauze om op te warmen - GGD Zeeland ben we al extra warme GGD-jassen aangeschaft voor de mensen die in de teststraat werken. Verder gaan ze vaker met pauze om even op te war men", aldus de GGD Zeeland. Voetje voor voetje schuifelden ze door de spekgladde straten. ,,Man, man, man, dit is toch niet te doen!'', begon de ene te kla gen na de derde net-niet-val- partij. De andere vader ver langde terug naar vroeger. ,,Dat thuisonderwijs was helemaal zo gek nog niet!'' Zeeuws café voor hoogbegaafden Wandeltocht van 24 uur afgelast De 24-uurs wandeltocht die stond gepland voor vrijdag 23 en zaterdag 24 april, gaat niet door. Dat heeft wandelvereni ging Voor de Wind be kendgemaakt. De wan deltocht gaat dit jaar niet door vanwege de corona- pandemie. De volgende editie van dit evenement wordt gehouden op vrij dag 29 en zaterdag 30 april 2022. Twee jaar ge leden deden nog meer dan honderd mensen mee aan de wandeltocht, die de deelnemers vanaf de start op vrijdagavond rond de 100 kilometer door heel West-Zeeuws- Vlaanderen voert. HEINKENSZAND Online Frizzpartij in carnavalssfeer Sneeuwellende? Ach, Ravi Egger- mont ziet er niet tegenop om maandagochtend de weg op te gaan. ,,Als het een tijdje droog is ge weest en het gaat regenen, kan het ook spek- en spekglad zijn", zegt de nuchtere Hulstenaar. Na het laden van zijn bus in Terneuzen - het is dan een uur of half tien - rijdt hij beheerst naar Zaamslag. ,,Daar, op de Valweg, precies tussen de twee bochten, ging het verkeerd." Het is niet dat hij hard rijdt, inte gendeel. ,,20 kilometer per uur. Het was glad, er was niet gestrooid en ineens brak de achterkant uit en be gon de bus te glijden. Op zo'n mo ment hoop je vooral heel erg dat het goedkomt." Ook al krijgt hij op het allerlaatste moment de macht over het stuur terug, hij kan niet voorkomen dat hij van de weg glibbert. Gelukkig raakt hij niet gewond en lijkt de bus geen schade te hebben. Wel staat die muurvast in de sneeuw. Hij belt Schaatsen zijn bijna overal uitverkocht, weerapps draaien overuren, maar lang niet overal gaan de duimstokken de komende dagen het ijs in. De Zeeuwse ijsclubs worstelen met de strenge coronaregels. ,,Het is voor ons niet te doen", zegt Arjen Steen- poorte van IJsclub Winterleven in Oosterland. Ook de klassieker Sluis-Brugge-Sluis zal niet gereden worden deze maand. Meer dan vierhonderd leden heeft de Schouwse ijsvereniging Winterleven en die zouden maar wat graag op de nieuwe ijsbaan die na tien jaar nog maar een enkele keer is gebruikt, hun rondjes rijden. Maar dat gaat helaas ook dit jaar niet gebeuren, hoewel de weers vooruitzichten uitstekend zijn. ,,Het valt niet te organiseren", zegt een teleurgestelde Steenpoorte. ,,We hebben een draaiboek van de gemeente Schouwen-Duiveland gehad, maar daar kunnen we niet aan voldoen. Er is maar één toe- gangsweg naar de baan, dat is een probleem want mensen kruisen el kaar. Verder moeten we met tij d- sloten gaan werken en moeten schaatsers van tevoren een afspraak maken. Er zullen vast kinderen op de baan gaan schaatsen, maar wij gaan het niet organiseren. Wij gaan geen politieagentje spelen." IJsclub Winterleven staat niet al leen. Vorige week liet IJs- en Skee lervereniging Krabbendijke, die vaak de primeur heeft met de eer ste ijsbaan in Zeeland, al weten dit jaar de baan niet op te spuiten. Dat zelfde geldt voor IJsclub De Zwarte Weel uit Kapelle. ,,We hebben vo rig jaar al deze beslissing geno men", zegt voorzitter Pierre Krui- Wij gaan het niet organiseren. Wij gaan geen politieagentje spelen dinsdag 9 februari 2021 De kou, toestand op de wegen, weercodes oranje of geel weer houden de meeste Zeeuwen niet om zich te laten vaccineren of testen op corona. Er worden maar heel weinig tot geen af spraken afgezegd en verplaatst. Theo Giele Goes Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Het HB Café Zeeland houdt in de aanloop naar de Week van de Hoogbe gaafdheid (vanaf 6 maart) twee online bij eenkomsten. In de week zelf hoopt coach Sylvia Tas een echte bijeen komst in Goes te houden. Vrijdagavond 12 februari is bedoeld voor ouders van hoogbegaafde kinde ren. Vrijdagavond 26 fe bruari is er een interac tief HB-Café over Kern Talenten. Hoogbegaafde mensen kunnen veel, maar niet alles brengt voldoening. De avonden zijn niet gratis. Aanmel den kan via de website apparentlygifted.nl. OOSTBURG Speciaal voor Borselse jongeren onder de 18 is vrijdag een online Frizzparty. Tijdens deze carnavalseditie draaien DJ 808, DJ Thomas, Feest DJ Twan en DJ ARNO live vanuit de Sfaer tv studio in Hein- kenszand. De livestream begint om 20.00 uur en eindigt rond 23.30 uur. Tijdens de party is het mogelijk om verzoek nummers aan te vragen en je kunt live in de uit zending komen. De leuk ste berichten maken kans op een pakket met gadgets voor de corona periode. De stream is te volgen via sfaer.tv. 'Het zal Jeffrey Kutterink Zaamslag Ravi Eggermont (r) glijdt maandag lelijk in de kant op de spiegelgladde Valweg bij Zaam slag. FOTO ANNE HANA Maurice Steketee Vlissingen Arjen Steenpoorte, IJsclub Winterleven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34