c* Sneeuw is leuk, maar Ondernemers: als dit nog maanden duurt, gaan bedrijven kapot Maya Kik werd gekocht Atlete Els Vader overleden foto maRcelle davidse Eindelijk mochten ze weer. Terwijl de hele wereld nog wit zag, gingen de kinderen van de Zeeuwse basisscholen weer naar hun school om 'live' les te krijgen en om alle klasgenootjes en de meesters en juffen weer in het echt te ontmoeten. Om dat volgens de regels te organiseren, viel nog niet mee. Maar het is voor veel kinderen zelfs nog leuker dan de sneeuw. Adoptiepapieren waren voor 99 procent gevuld met valse gegevens Succesvolste atlete die Zeeland ooit heeft voortgebracht werd een icoon Ondernemers in de Zeeuws- Vlaamse kustregio vinden dat de huidige routekaart van het kabinet geen enkel perspectief biedt. ,,De horeca wordt onevenredig hard ge raakt door de lockdowns, maar in de routekaart wordt nergens ge sproken over bijvoorbeeld het ef fect van vaccinaties op economi sche sectoren. Er wordt alleen ge keken naar het aantal positieve tes ten en ziekenhuisopnames. Wij vinden dat de routekaart moet worden aangepast. Ondernemers weten nu niet waar ze aan toen zijn. Niet alleen economisch, maar ook mentaal vreet dat aan ons. Wat ons betreft is 1 april een harde da tum. De horeca moet voor Pasen echt open", zegt Patricia de Milli- ano van hotel-restaurant De Een hoorn in Oostburg. Actievoeren Samen met onder meer de Mid denstands Vereniging Sluis heb ben de horecaondernemers in West-Zeeuws-Vlaanderen beslo ten gezamenlijk actie te voeren. De routekaart van het kabinet is zon der overleg met de horeca en an dere economische sectoren in el kaar gestoken. Bovendien biedt de routekaart geen enkel sprankje hoop. Koninklijke Horeca Neder land (KHN) klaagde daar afgelopen week al over. ,,Die routekaart schiet niet op. Het probleem is dat er te weinig discussie is over welke impact de lockdowns hebben op ondernemers. De horeca is al 6,5 maand gesloten. Dit kan geen maanden meer duren, anders gaan bedrijven ondanks de steunmaat regelen kapot. Er moet een discus sie komen over wat economisch en maatschappelijk nog aanvaardbaar is. Je kunt de economie niet eeu- wig op slot houden", zegt De Mil- liano. De West-Zeeuws-Vlaamse on dernemers leggen een reeks wen sen neer in Den Haag. Een eerste Er komt geen Belg in Sluis winkelen als de horeca is gesloten wens is dat detailhandel en horeca gelijktijdig heropenen. In toeristi sche trekpleisters als Sluis, Cad- zand-Bad en Breskens zijn de win kels en de horeca immers commu- nicerende vaten. ,,Er komt geen Belg in Sluis winkelen als de ho reca is gesloten. Maar we zijn wel bang dat de horeca straks weer achter de detailhandel aan hobbelt. Dat moet worden voorkomen", onderstreept Frank de Reu, de Zeeuwse voorzitter van KHN. Gelijkluidende regels Ook moeten er gelijkluidende re gels komen voor bezoek aan win kels en horeca. Frank de Reu: ,,Het kan niet zo zijn dat in de super markt of grote winkels iedereen langs elkaar loopt en de horeca aan veel strengere coronaregels moet voldoen. Maak dezelfde regels voor beide sectoren. Bijvoorbeeld zoveel mensen per vierkante me ter." ZEELAND 2 1% I dinsdag 9 februari 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl school is nog leuker! ZEELAND6 ZEELAND4 ZEELAND 9 'Horeca moet voor Pasen open' De horeca moet voor Pasen de deuren weer openen, anders is het economisch leed niet te overzien. Voorkomen moet wor den dat winkels al open mogen en de horeca nog weken moet wachten. Een West-Zeeuws Vlaams pact van horecaonder nemers en winkeliers gaat die boodschap overbrengen aan ka binetsleden en Kamerleden. Frank Balkenende Oostburg - Frank de Reu, Zeeuwse voorzitter van KHN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33