17 jaar na zijn overlijden: MEDIA CULTUUR 27 Een Rondje Hazes Als ik thuis aan het schoonmaken ben, zet ik keihard André op. Het is toch heerlijk als je tijdens het stofzuigen kunt meezingen met je eigen man ,,Er zijn nog altijd zoveel initiatieven. Holland Zingt Hazes, dit jaar dan Een Rondje Hazes en we zijn bezig met het opzetten van een museum in een kroeg in Amsterdam. Wanneer die mag openen is niet bekend, maar het gaat gebeuren. ,,André zou supertrots zijn geweest. Ik geef je hiermee een scoop: hij wilde dat zelf voor zijn dood al doen. Hij was in ge sprek met de eigenaar van café The Cor ner, waar hij zelf vaak kwam. Hij wilde dat café kopen en er een Hazes-café van maken, helaas liep het anders. Nu gaan we dat alsnog doen, al is het helaas niet in The Corner, omdat dat te klein is. ,,We gaan van alles laten zien. Zijn le ren jas, zijn rijmwoordenboekje, zijn songteksten, zijn trouwpak. We hebben alles nog van hem, veilig opgeborgen in een kluis. Thuis heb ik alleen een schil derij en wat kleine persoonlijke dingen, ik kan het risico niet nemen dat al die mooie spullen bij een inbraak zouden worden gestolen.'' „Letterlijk een rondje, want we gaan in het voorprogramma langs locaties die veel voor Dré hebben betekend. Natuur lijk het Olympisch Stadion en de Johan Cruijff Arena, waar hij optrad. Maar ook naar cafés waar hij iets mee had. Ik vond het belangrijk om plekken te kiezen die ook echt bij hem pasten, waar hij zelf graag kwam. ,,Talenten zingen zijn liedjes op die lo caties, allemaal natuurlijk volgens de co ronarichtlijnen, en daarna is er het optre den in het Concertgebouw met artiesten als Peter Beense, Willeke Alberti, Lil' Kleine, OG3NE en Xander de Buisonjé. ,,Ik bedacht het rondje langs die Hazes- plekken, het idee om iets online te orga niseren kwam van allerlei kanten op me af. Vaak hoorde ik: We missen het sa menzijn, het meegalmen, kun je toch iets organiseren? Rosanna Kluivert (een goede vriendin, red.) zei: Rach, zo'n mooie avond moet je de mensen gunnen. Zo is het gaan rollen. ,,Mensen missen misschien de namen van Roxeanne en André junior, omdat zij elk jaar bij Holland Zingt Hazes hun va der eren. Voor dit evenement hebben we gekozen ze daar geen onderdeel van te maken. Ze hebben nu allebei een heel ei gen carrière en staan stevig op eigen be nen, dat moet ik wel respecteren als moe der, hè. ,,We zitten natuurlijk met die avond klok en alle beperkingen, toch hoop ik dat die avond zal verbroederen. Ik zou ook het liefst naar die stream kijken met vrienden, dat zou het mooist zijn. Maar al kijk ik alleen, ik zing toch wel mee, hoor.'' gaat toch altijd om je man. Ik ben bij alle vergaderingen en Zoom-gesprekken. Soms gaat het over een musical, dan weer over een boek of documentaire of een commercial. ,,Toen hij nog optrad, bracht hij elke avond een ode aan Willy Alberti, de man die hem ontdekt heeft. Hij sprak over hem net zoals over Johnny Jordaan en tante Leen: dat waren iconen, die plaatste André op een voetstuk. Maar hij hoort daar zelf inmiddels ook bij. Ik heb nog nooit aan iemand moeten uitleggen wie André Hazes was. ,,Van al die edities van Holland Zingt Hazes is me bijgebleven dat ik in die zaal generaties zag verbroederen. Een opa die met zijn dochter en kleinzoon staat mee te zingen terwijl die jongste pas geboren werd toen André er al niet meer was. Dan André op en ga met hem naar bed. Ik heb nog geen dag kunnen rouwen. Hij is nog zo aanwezig in mijn leven. Dat komt ook omdat hij zoveel heeft nagelaten, ik heb te maken met portret recht, merkenrecht, intellectueel eigen domsrecht, al dat soort zaken. Dat doe ik met liefde, maar het is een behoorlijke klus om dat te managen. Diep in mijn hart had ik die klus liever niet gehad. Ik ben er elke dag mee bezig. ,,Als iemand zo aanwezig blijft, is het moeilijk om te rouwen, laat staan een nieuwe relatie op te bouwen. Voor een nieuwe man is het heel moeilijk als mijn overleden man nog zo met mijn leven verweven is. André is aanwezig in alles wat ik doe. ,,Ik heb mensen die me bij dit werk helpen, maar delegeren is moeilijk. Het dinsdag 9 februari 2021 44 is het dus gewoon met de opvoeding meegegeven. Rox Hazes op het podium bij Holland Zingt Hazes. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27