Rachel Hazes, Struikelend over haar kroost, zingt ze nu vanuit de keuken O 26 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? SOPHIE ELLIS-BEXTOR? Omdat Holland Zingt Hazes niet kan doorgaan, verzon Rachel Hazes (50) Een Rondje Hazes, een online meezingfestijn op 27 februari met een speciaal voorprogramma. In het jaar waarin André Hazes 70 zou zijn geworden, beschouwt ze haar Dré in vier thema's. Zijn liedjes 70 jaar Hazes Zijn nalatenschap De bijbehorende clip, waarin Ellis-Bextor de concurrentie bij een danswedstrijd uitschakelt met gif uit haar ring, werd een klassieker. Net als die bij opvol ger Get over you, waarin een pas popversie van de zangeres uit een etalage ontsnapt. Een halfuurtje, waarin mensen zich niet alleen voelen, wil ik ze graag bieden Haar doorbraak begon twee jaar eerder al, toen de Italiaanse dj Spiller een hit scoorde met Groovejet (if this ain't love), waarop Sophie te horen was. Met Murder on the dancefloor stond ze uiteindelijk vijftien weken in de Top 40, in 2003 won ze een Edison voor haar debuut album Read my lips. Armin van Buuren Ook onze eigen Anouk won die avond een beeldje. Vijfjaar eer der had Sophie haar nog versla gen bij een internationale wed strijd die het 'alternatieve song festival' werd genoemd. Ellis- Bextor was toen frontvrouw van indiepopband Theaudience, waarmee ze haar carrière in 1996 was begonnen. Het was niet de laatste link met Nederland. In 2010 haalde ze wederom de hitlijsten met Not giving up on love, een samen werking met dj Armin van Buu- ren. De jaren daarvoor en daarna was het in Nederland echter muisstil. De inmiddels 41-jarige So phie, sinds 2005 getrouwd met bassist Richard Jones van de band The Feeling, bleef na haar debuut productief. Ze maakte nog zes albums, die het vooral in Engeland aardig deden. Sophie kreeg bovendien vijf kinderen - allemaal jongens, van nu 16, 12, 8, 5 en 2 jaar oud. Makkelijk ging dat niet; bij haar eerste twee kin deren had ze last van zwanger schapsvergiftiging, moest ze vroegtijdig bevallen en kwamen haar baby's op de ic te liggen. Maar die zware tijd is voorbij. Disco in de keuken Haar populariteit in Engeland kreeg een boost toen ze in 2013 meedeed met Strictly come dan cing, hier bekend als Dancing with the stars. Ze won niet, maar gooide wel hoge ogen met een bijna feilloze Charleston. Sinds vorig jaar gaat het So phie dankzij een toevalstreffer helemaal voor de wind. Ze be gon tijdens de lockdown met liveuitzendingen op Instagram vanuit haar keuken. Struikelend over haar bekvechtende kroost zong ze wekelijks haar hits, over de top gekleed alsof ze voor een volle zaal stond. De Kitchen Disco groeide uit tot een van de meest geliefde lockdown-initiatieven in Engeland. Ze haakte er slim op in door een greatest hits-al bum met de naam Songs from the kitchen disco uit te brengen, waarmee ze na lange tijd weer in de Britse top 10 belandde. Onlangs deed ze nog als alien mee aan de Engelse versie van de populaire show The Masked Singer, waar ze dankzij haar her kenbare geluid al in aflevering één strandde. De Kitchen Disco gaat vermoedelijk nog wel even door. ,,Als het voor iemand een halfuurtje kan zijn waarin ze zich niet alleen voelen, wil ik dat graag bieden.'' Diddy eist 22 miljoen Nieuw lied Parlevliet Angela kijkt wegens ziekte even geen tv ,,Welk liedje ligt mij het meest na aan het hart? Die vraag kan ik onmogelijk beant woorden. Dat gaat in fases. Samen vind ik mooi, daar kleven herinneringen aan omdat hij dat voor ons heeft geschreven. Maar Waarom en Ik leef mijn eigen leven vind ik ook beukers van liedjes. En is het gezellig, dan draai ik Zomer in mijn bol. Dré heeft 380 liedjes gezongen en ge schreven. Ik ben fan van mijn eigen man. ,,Een ander mooi lied is Als je alles weet, dat is de titel van het boek dat ik dit jaar wil uitgeven. Ik heb eerder een boek geschreven over het leven van André, dit gaat over mijn leven in de zeventien jaar na zijn overlijden. Daarmee kan ik aan mensen die van alles over mij horen of lezen vertellen dat ik ook een waarom en een daarom heb. ,,Ik woon half in Nederland, half in Barcelona. Als ik daar ben, schrijf ik al leen maar. Ik ben nu voor driekwart klaar, het is fijn om te doen. Ik zie het toch als een vorm van rouwverwerking; ik schrijf alles van me af. ,,Toen Dré net was overleden, kon ik niet luisteren naar zijn muziek. Ik werd er te verdrietig van. Inmiddels, zeventien jaar verder, is dat gelukkig anders. Als ik in het weekend thuis aan het schoonma ken ben, zet ik keihard André op. Het is toch heerlijk als je tijdens het stofzuigen kunt meezingen met je eigen man?'' ,,Op 30 juni zou André 70 worden. Ik zei dat pas tegen Dré, junior dus: André blijft altijd die man met die bakkebaardjes en dat donkere haar. Maar als ik erover na denk, dan zou hij nu grijs zijn geweest, misschien moeilijk ter been. Waarschijn lijk met last van doofheid, die speelde op het laatst van zijn leven al een grote rol. Ik denk dat hij nu wel een oude man was geweest. Toch wordt André in mijn hoofd niet ouder. ,,Hoe zou hij met de coronapandemie zijn omgegaan? Dré kon slecht tegen thuis zitten, hij moest elke dag de kroeg in om een biljartje te maken. Hij had dit niet leuk gevonden, maar hij had thuis een eigen barretje. Zo had hij er toch nog vast wel wat leuks van gemaakt.'' ,,Het is inmiddels zeventien jaar geleden dat hij stierf, maar het gekke is: ik sta met dinsdag 9 februari 2021 Waar zijn ze gebleven? Ster ren van toen die uit de schijn werpers zijn verdwenen. Van daag: zangeres Sophie Ellis- Bextor. Leon van Wijk Wie in 2002 de radio aanzette, kon niet om Murder on the dance- floor heen. RECHTSZAAK Sean 'Diddy' Combs heeft kledingbedrijf Sean John aan geklaagd. Vol gens de rapper heeft het merk zonder zijn toe stemming zijn naam en beelte nis gebruikt. Diddy eist een schadevergoe ding van 25 mil joen dollar. MUZIEK Richard Groe nendijk is op nieuw in de huid gekropen van zijn alter ego Jopie Parlevliet. Als de Rotter damse diva heeft de caba retier het nieuwe carna valsnummer Spuitje d'r in, spuitje d'r uit!, uitgebracht. ■u 'Ik heb nog geen dag kunnen rouwen om Dré' Alexander van Eenennaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26