- - Voor Club Brugge-sensatie 22 Na dag met veel overleg lijken wedstrijden op 'Wat een inspirerende prestatie. Leeftijd is slechts een nummer' voor marathonwedstrijden op bevroren meren en plassen flink op gang. Na een eerder duidelijk 'nee' zette premier Mark Rutte gisteren de deur weer op een kier. Nederland is in de ban van natuurijs. De afgelopen dagen schoot de lobby Kort Voetbal Lewis Hamilton (36, foto) heeft eindelijk zijn handtekening gezet onder een nieuw contract bij Mercedes. De Brit, zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, heeft voor één jaar bijgetekend. Hamilton evenaarde afgelopen jaar de Duitser Michael Schuma cher als recordkampioen in de Formule 1. Hamilton gaat dit jaar met Mercedes op jacht naar zijn achtste wereldtitel. 'Barney' verliest van Kroaat Raymond van Barneveld (53) is op de ope ningsdag van de zogeheten Qualifying School in het Duitse stadje Niedernhausen blijven steken in de achtste finales na verlies tegen de Kroaat Pero Ljubic. De vijfvoudig wereldkampioen had de halve finales moe ten halen om nu al zeker te zijn van deel name aan de finaleronde, waarin een speel kaart voor de PDC Tour valt te verdienen. De Haagse darter maakte in september zijn rentree, nadat hij eerder was gestopt. Swiatek laat Rus kansloos Het is Arantxa Rus (30, foto) in de eerste ronde van de Australian Open niet gelukt de Poolse Iga Swiatek te verslaan. De Neder landse nummer 77 van de wereld was in 76 minuten met 6-1 6-3 kansloos tegen de rege rend Roland Garros-kampioene. Rus was de enige Nederlandse tennisster in het hoofd toernooi bij de vrouwen. WK lijdt onder sneeuwval De WK ski in het Italiaanse Cortina d'Am pezzo heeft last van de heftige sneeuwval in de Dolomieten. Daardoor is de super-G voor de mannen verplaatst naar donderdag. Dat meldde de internationale skifederatie FIS gisteren. Door de aanhoudende sneeuw en het gevaar op lawines was het gisteren niet mogelijk de piste te prepareren. Eerder op de dag was het openingsnummer, de combina tie voor de vrouwen, al afgelast. Het is de be doeling dat de vrouwen hun super-G van daag wel afwerken. Quote van de dag 3 Training De Belgische wielrenner Remco Evene poel (21, foto) mag de fiets training hervat ten. Hij is vol doende her steld van zijn zware crash, een half jaar geleden in Lombardije. Tennis ,,Er ligt een unieke kans, die we wil len grijpen'', sprak technisch direc teur Remy de Wit van de KNSB na een dag van overleg. Daarin was nog niet afgesproken wanneer en waar een eventueel Nederlands kampioenschap op natuurijs zou kunnen worden gehouden. ,,Wij zijn sinds dit weekend in gesprek met diverse betrokken partijen om te kijken of we de plannen werke lijkheid kunnen laten worden'', al dus De Wit, die blij was met alle aandacht voor het wedstrij dschaat- sen op natuurijs. Het ministerie van VWS, dat toe stemming moet verlenen, is een van de gesprekspartners. Via een woordvoerder liet minister Tamara van Ark van Sport gisteren weten dat onderzocht wordt hoe een NK op een veilige wijze georganiseerd kan worden. De uitslag van de ge sprekken wordt in de komende da gen verwacht. De schaatsbond weet zich ook gesteund door premier Mark Rutte, die afgelopen vrijdag nog de deur voor schaatswedstrijden op natuu rijs keihard in het slot gooide. Gis teren kwam hij terug op die uit spraak. Rutte verklaarde dat er overleg is tussen minister Grapper- haus, de KNSB en de veiligheidsre gio's of het toch mogelijk is voor een beperkte groep topmarathon- schaatsers een of meer wedstrijden te organiseren. ,,We kunnen wel licht leren van het Thialf-regime'', zei Rutte, doelend op de langebaan- wedstrijden van afgelopen weken die in een zogenoemde bubbel werden gehouden. Verantwoordelijk man achter die schaatsbubbel is Patrick Wouters, marketeer van House of Sports. Hij opende zondag het bal door te plei ten voor het creëren van een bubbel voor het marathonpeloton, zodat juist de mannen en vrouwen van de lange adem kunnen profiteren van de huidige 'unieke' gunsten van Moeder Natuur. Met de daling van het kwik stijgt de steun voor het initiatief en de aandacht voor het marathonpelo ton. Gisteren volgde een open brief van alle marathonteams aan de KNSB, waarin de bond werd opge roepen zich écht hard te maken voor deze tak van de schaatssport. Juist in deze bijzondere en ijskoude coronaperiode. Duidelijk De boodschap van de marathon- ploegen in hun schrijven, later ge volgd door een soortgelijke brief van de vrouwenploegen, was zo duidelijk als een kraakheldere ijs vloer: ga serieus de mogelijkheden bekijken om wedstrijden op natuu rijs te organiseren. Want, zo schre ven de ploegen unaniem, 'iedere rechtgeaarde marathonschaatser weet dat natuurijs wet breekt. Als er Noa Lang heeft zich nog maar net ontdaan van zijn Feyenoord-shirt als hij op sportpark De Toekomst oog in oog zit met Jasper van Leeu wen, in die tijd manager jeugdscou- ting van Ajax. Laatstgenoemde heeft met zijn scouting team de dan 13-jarige aanvaller al maanden ge volgd bij de Rotterdamse club en weet precies waarom hij en zijn col lega's hem in 2013 naar Amsterdam hebben gehaald. ,,We maken met een één deal met je", hoort Lang na het intake-gesprek. ,,Je gaat hier pas weg op je 23ste, wanneer je de beste speler bent van de eredivisie." Vertrokken bij Ajax is Lang nu, 7,5 jaar later, al ruim een half jaar. Alleen niet, zoals Van Leeuwen hoopte, 'als beste eredivisie-speler'. Eerder door de achterdeur van de Johan CruijffArena, aangezien trai ner Erik ten Hag het niet in hem zag zitten. Toch hebben Van Leeuwen en zijn team het talent ondubbel zinnig op de juiste waarde inge- schat. Bij Club Brugge is Lang nu immers voor de derde maand ach tereen uitgeroepen tot beste speler van België. ,,Voorspellen hoe goed iemand wordt is moeilijk", zegt Van Leeuwen, nu technisch direc teur bij FC Volendam. ,,Maar Noa voldeed aan alles wat een Ajax- voetballer moet zijn: technisch, lichtvoetig, gezegend met lef, in zicht en drive. Je voelde gewoon dat hij ver zou gaan komen." Lang, zaterdag tegen Waasland Beveren uitblinker bij Club Brugge, lijkt hard op weg. Met 12 goals en 8 assists is de Jong Oranje-internatio nal vormgever van het koploper schap van de Belgische topclub. Aan de aanvaller, gehuurd van Ajax met een verplichte koopoptie a zes Hamilton tekent één jaar bij dinsdag 9 februari 2021 GO DARTS TENNIS SKIËN De 39-jarige Roger Federer f eliceert de 43-jarige Tom Brady II Alle wedstrij den gisteren in het betaalde voetbal in Ne derland gingen niet door. De ontmoetingen Jong FC Utrecht - FC Dordrecht en Jong Ajax - Cambuur zijn afgelast van wege de sneeuwval en de vorst. 21 7 Gaël Monfils weet niet meer wat winnen is. De Fransman verloor in de eerste ronde van de Austra lian Open van de Fin Emil Ruusuvuori, de zevende neder laag op een rij. Peloton staat niet langer in de kou Ralph Blijlevens Rotterdam O a 0) Bij Ajax hing Noa Lang (21) er maar een beetje bij. Hoe anders is dat nu bij Club Brugge, waar de aanvaller een openbaring is. Over de ontwikkeling van een vermeend Rotterdams pro bleemkind. ,,Hij heeft een hand leiding, moet vertrouwen voelen om te presteren, maar echt: deze jongen deugt." Dennis van Bergen Rotterdam FORMULE 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22