LINDA AKKERMANS z Oproep D66: Sla handen ineen voor snelle Lelylijn De leukste valentijnscadeau's shop je op kijkshop.nl €5 korting bij elk extra product!* Combineren mag. 6 €7.50 korting bij Column W k Y~' fal niet, want ziekenhuizen zitten nu niet op botbreu ken te wachten', sprak onze premier. 'Pas op, alleen sneeuwbal lengevechten met mensen uit je ei gen huishouden of met één vriend!' waarschuwde de rijksoverheid. ,,Kom op zeg, doe niet zo betutte lend. Als er nu ^éts coronaproof kanfoeterde ik. En toen moest ik aan Pepijn den ken. Want de sneeuw van nu mag dan het eerste serieuze winterweer zijn, in de nacht van 15 op 16 januari vielen de eerste vlokjes van dit jaar al. En in die donkere uren, in een bos in Amsterdam, liet een 14-jarig ven tje het leven. Al snel deelden zijn ouders een ongelooflijk eer lijke en droefmooie brief waarin ze vertelden dat hun J zoon stierf aan koolmonoxi devergiftiging in combinatie met drugs. Maar ze maakten ook pijnlijk duidelijk hoe deze coronatijd niet alleen kwetsbare kinderen treft, maar ook gelukkige jon gens en meisjes zo als hun zoon. Niet meer fysiek naar school kunnen, geen lol mogen trap pen met vrienden, de totale uitzicht loosheid en de saaiheid, ook dat werd Pepijn fataal. Daar moet meer aan dacht voor komen, want er zijn zó veel Pepijns, vinden zijn ouders. Gelukkig is die aandacht er steeds meer. Maar ik merk ook dat te veel mensen de worstelingen van jonge ren blijven bagatelliseren. Want in de oorlog, tóén was het pas erg. Of dan de diensttijd, dat was pas afzien. En iedereen heeft het nu moeilijk, die verwende kinderen moeten niet zo jammeren. Watjes, dat zijn ze! Ik hoop dat al die mensen de moeite nemen om de brief van de ouders van Pepijn te lezen. En je mag als over heid best aandacht vragen voor valpartijen in de sneeuw, maar zeker óók voor al die ploete rende pubers. Een psychische val heeft namelijk veel meer im pact dan een gebroken pols na een winterse glijpartij. Een psychische val heeft veel meer impact dan een gebroken pols Volgens D66-fractieleider Rob Jetten noemen bijna alle verkie zingsprogramma's een betere verbinding tussen de Randstad en Groningen als politieke wens. ,,Dan is dit het moment om het ijzer te smeden en een Pact van het Noorden te sluiten.'' D66 wil dat de voorstanders in de cam pagne én daarna samen optrek ken om dit project van de grond te krijgen. De Lelylijn is de beoogde nieuwe spoorverbinding tussen Groningen/Leeuwarden, Drach ten, Heerenveen, Emmeloord en Lelystad. Als de flitslijn er ligt, zal een treinrit van bijvoorbeeld Schiphol naar Groningen iets meer dan een uur duren; onge veer de helft van de reistijd in de huidige situatie. De nieuwe lijn moet verder een aantal steden aansluiten op het landelijke net, het bestaande Lelylijn spoorwegnet ontlasten en voor komen dat de A6 en A7 dichtslib ben. Toch werd het project in de eerste ronde niet geselecteerd voor geld uit het Groeifonds van voormalig minister van Econo mische Zaken Eric Wiebes en demissionair minister van Fi nanciën Wopke Hoekstra. Zij zouden het plan voor de snelle spoorverbinding tussen de Randstad en Noord-Neder land hebben afgeschoten omdat e Verwachte kosten voor het project: tussen de 5 en 10 miljard euro het in de huidige opzet niet zou voldoen aan de gestelde voor waarden. Een aangevuld plan kan alsnog meedoen in de vol gende ronde. Jetten: „Misschien komt de Lelylijn niet als eerste uit de rekenformules van het Groeifonds, maar wij vinden het maatschappelijk belang zo groot dat de lijn er moet komen.'' De missionair staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat Stientje van Veldhoven heeft het project (verwachte kosten tussen de 5 en 10 miljard euro) inmid dels opgenomen in het Toe komstbeeld OV. Jetten vindt het goed om nu 'politieke lef' te to nen. ,,Laten we samen zeggen: we willen die lijn!'' Bekijk en shop alle producten op kiikshop.nl Mooie cadeausets voor hem of haar Zoals Lancome La Vie Est Belle Giftset nu voor maar 56,95 Spannende artikelen voor stelletjes (of gewoon voor jezelf) Zoals de Satisfyer Pro vibrator nu voor maar 34,95 Of één van onze andere duizenden erotische artikelen korting elke extra fles drank! Mixen mag. Stapel korting! Op kijkshop.nl betaal je gemakkelijk IT0 keer tegen 0% rente of veilig achteraf met Klarna tot 2500. maandag 8 februari 2021 GO Val oa Politieke partijen moeten een 'mini-stembusakkoord' sluiten om de Lelylijn, een snelle spoorverbinding tussen Lely stad en Groningen, uit de grond te stampen. Die oproep doet D66 vandaag tijdens het Noordelijk Lijsttrekkersdebat. Edwin van der Aa Den Haag Met de Lelylijn gaat de reistijd tussen Groningen en Schiphol terug van twee uur naar één uur. SCHIPH LEEUWARDEN Den Helder Groningen Drachten Heerenveen Emmen Emmeloord Meppel Enkhuizen Kampen Marienberg Almelo Alkmaar Lelystad ERDAM, Hengelo Apeldoorn Zutph kijkshop.nl n thuiswinkel waarborg Of laatje inspireren op kijkshop.nl *Parfum, Make up en Skin-care y Whisky y Gin y Vodka y Rum en nog veel meer... BACARDI 1 i>Gom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6