II 8 Schaatswereld op z'n kop door strenge vorst: niet alleen een Luiten sluit positief af Hassan tóch op de indoorbaan Sjöström heeft geen ijspret Een speciale bubbel voor marathonschaatsers, zodat er toch wedstrijden op natuurijs kunnen worden gereden? De lobby is al op gang gekomen. ,,Dit unieke cadeau van de natuur mogen we niet zomaar voorbij laten gaan.'' FLITSEN kunt isoleren. Ik werk niet voor het KNMI, dus ik ga ook een beetje mee op de golven van het oppor tunisme. Maar als je sommige weerkaarten ziet, gaan we twee unieke weken tegemoet. Ik denk dat we minimaal met z'n allen een NK op natuurijs kunnen doen. Als je mij vraagt: denk je dat het kan? Ja, dat kan.'' Ervaring Niet alleen in Thialf worden er nu wedstrijden georganiseerd. Naast het profvoetbal wordt bijvoor beeld ook in de hoogste klasse van het basketbal, hockey en volleybal weer gespeeld. Wouters: ,,Dus waarom ook niet hier? Ik denk dat wij inmiddels als schaatsland heel veel ervaring hebben, dat hoeven we niet meer uit te vinden. Wat ik vooral wil, is oproepen aan de be slissingnemers om de diverse in valshoeken van deze casus nog een keer goed te bekijken. Wat nu komt is zo uniek voor Nederland. Iets waar we elke keer zo lang op moeten wachten. We zeggen al tijd: het komt nooit meer. Nu komt het wel. Dan mogen we niet eerder rusten tot we met z'n allen een heel goede beslissing hebben genomen. Dit unieke cadeau van de natuur mogen we niet zomaar voorbij laten gaan.'' Mark Tuitert en Ireen Wüst tot voormalig roeier Sjoerd Hambur ger en BMX'er Niek Kimmann. Coach Jac Orie zette boven zijn retweet: 'Deze kans kunnen we niet aan ons voorbij laten gaan'. Richard Plugge, directeur bij Jumbo-Visma, meldde: '100% eens! PCR-testen, sneltesten, bub bel creëren, geen publiek. De World Cups in Thialf en het wiel rennen laten zien hoe het kan'. ,,Dat bericht op Twitter is vooral spontaan en vanuit hoop getikt'', zegt Wouters, directeur van sport marketingbureau House of Sports. Dit is zo uniek voor Nederland. Iets waar we elke keer zo lang op moeten wachten ,,Maar met een serieuze onder toon. Dat er nu zo op gereageerd wordt, is misschien wel veelzeg gend." Hij benadrukt dat hij de an dere kant van de discussie kent en begrijpt. De veiligheid, de risico's en de ernst van de coronaproble- matiek. ,,Maar ik denk dat er din gen kunnen. Ik hoop dat dit in elk geval leidt tot een gesprek met alle partijen aan tafel, zodat we tot een goede afweging kunnen komen van wat wel en niet verantwoord is.'' Het langebaanschaatsen gaat vandaag de vijfde en laatste week van zijn bubbel in. Donderdag be ginnen de WK afstanden, in de voorgaande weken zijn er een EK sprint en allround en twee World Cups gereden. Er wordt re gelmatig getest en er zijn nog geen coronagevallen naar buiten geko men. Wouters: ,,Ik denk dat we ook met elkaar een marathonpelo ton in een bubbel kunnen zetten voor het natuurijs. Dat je veilig ooier dan dit wordt het niet' en 'Let's make things happen!', schreef Patrick Wouters gisterochtend op Twitter. Wouters is een van de initiatiefne mers van de bubbel die de lange- baanschaatsers al weken de moge lijkheid biedt om internationale topwedstrijden te rijden. Dus dacht de sportmarketeer: waarom ook geen marathonbubbel? Vrij dag liet de KNSB nog weten dat de rijksoverheid, ondanks een recent verzoek, geen wedstrijden op na tuurijs toestaat. Maar Wouters denkt dat het veilig kan. ,,Natuu- rijs in Nederland. Dit is in de sport het grootste cultuurerfgoed wat we hebben.'' Zijn tweet werd meteen ge steund door vele prominenten uit de sportwereld. Van Sven Kramer, maandag 8 februari 2021 GOLF Joost Luiten heeft het Saudi International af gesloten met een redelijke ronde van 69 slagen (-1). De Nederlandse prof klom daarmee nog wat in het klassement en eindigde als gedeeld 41ste met een to taalscore van 3 onder par. De Amerikaan Dustin Johnson, aanvoerder van de wereldranglijst, won na een slotronde van 68 sla gen met een totaal van -15. ATLETIEK Sifan Hassan (foto) maakt deze winter toch een uitstapje naar de indoorbaan. De wereld kampioene op 1500 en 10.000 meter loopt morgen tijdens een indoormeeting in het Franse Liévin de 3000 meter. Het zal haar enige indoorwedstrijd zijn. Aan de EK indoor begin maart in het Poolse Torun doet ze niet mee. ZWEMMEN Minder dan een half jaar voor de Olympi sche Spelen in Tokio heeft de Zweedse zwemster Sarah Sjöström haar elle boog gebroken. De 27-ja- rige Sjöström, die heel wat nummers als de favoriete voor olympisch goud geldt, ging zaterdag in het eve neens besneeuwde Stock holm onderuit op het ijs. Een grote brand heeft vrijwel de hele pitstraat op het racecircuit van Termas de Rio Hondo in Argentinië verwoest. Alle pitboxen, de bovenliggende vip-boxen en de ruimte voor de race leiding zijn uitgebrand. „Godzijdank zijn er geen slachtoffers gevallen'', zegt directeur Héctor Toti Fa rina van het circuit. Hij gaat ervan uit dat de geplande races door kunnen gaan. De Amerikaanse bokser Leon Spinks, die zijn grootste overwinning in 1978 behaalde door toen malig wereldkampioen in het zwaargewicht Moham mad Ali te verslaan, is vrij dagavond gestorven. Hij is 67 jaar geworden. Acht jaar geleden, in januari 2013, werd voor het laatst het NK op natuurijs gereden. Op het Veluwemeer bij Elburg. foto anp 'NK op natuurijs? Dat - Patrick Wouters, sportmarketeer Lisette van der Geest Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40