Büttner is snel weer weg bij Apollon probeert te redden wat er te redden valt 5 maakte en tegen AZ (beker) aardig keepte, moet nog blijken aan hoeveel kwaliteit Ajax onder de lat inboet. 3 Troubleshooter Dat Ten Hag zich tactisch onderscheiden kan, werd voor Ajax' horrorweek weer duidelijk in Alkmaar. Daley Blind en Davy Klaassen vertolkten een hoofdrol op oude posities. De trainer liet Ajax voor de winterstop regelmatig flitsen. Voor Super januari smeedde hij een winnend elftal. De komende weken wordt van Ten Hag echter iets heel anders gevraagd. Dan moet blijken hoe sterk hij als ma nager is. Donderdagavond zat hij - sa men met directeur Marc Overmars - al met de spelersraad. De schade dient sportief beperkt te blijven voor de club die de landstitel heilig heeft verklaard. Net als Ajax heeft Ten Hag ambities. In tegenstelling tot wat in Duitsland werd beweerd, voerde hij geen verken nend gesprek bij Borussia Mönchen- gladbach. Wel stond Ten Hag bij Chel sea op het lijstje met mogelijke kandi daten om Frank Lampard op te volgen. Dat werd Thomas Tuchel. De rampweek die Ajax beleefde, schept voor Ten Hag juist een mooie kans om zich als troubleshooter te ma nifesteren. Europese giganten kennen hem al als tacticus, maar zullen zijn verrichtingen nu vooral volgen om in te kunnen schatten of hij in staat is crisissituaties te bezweren. Arnhem Büttner (31) kwam niet door de fit heidstest, zo stelt de Cyprus Times. De lezing van de Cyprioten wordt fel bestreden door het kamp van de Achterhoeker. Apollon hield zich niet aan de contractuele afspraken. Büttner tekende in januari een verbintenis voor anderhalf jaar bij Apollon. Hij arriveerde in Cyprus na een verblijf bij New England Re volution in de Amerikaanse prof competitie Major League Soccer. Daar speelde de Doetinchemmer eind november zijn laatste wed strijd. De oud-speler van Vitesse, Man chester United, Dinamo Moskou en Anderlecht meldde zich eind ja nuari in Limassol. Dat zou zijn zon der de benodigde fitheid en met overgewicht, zo stelt de Cyprus Ti mes. Het kamp van Büttner stelt evenwel dat 'afspraken niet worden nagekomen'. Zo werden bonusre gelingen geschrapt. Apollon Limassol is op jacht naar de landstitel in Cyprus. De club heeft ook Diego Biseswar en Char- lison Benschop onder contract staan. 'Het lelijke eendje is een mooie zwaan geworden' is de pakkende kop na de promotie in 2018. En ook: 'Droomdebuut FC Emmen' na de eerste gewonnen eredivisie wedstrijd in de historie van de club. Met een foto van een uitzin nige Anco Jansen. De wedstrijd van zaterdagmiddag tegen AZ was de eerste zonder de 'Messi van de Meerdijk'. Hij is vertrokken naar NAC. Ook dat nog. Met zijn ver trek sterft er een klein beetje Em- men-historie. In een vitrine in het museum staat ook een rode lantaarn. ,,Een gift met een boodschap van een echte Emmen-supporter", legt perschef Freddy Donker uit. ,,Kijk hier staat het. 'Eens maar nooit meer. Aangeboden door Ab Struik.' Toen stonden we laatste in de eerste divisie, in 2004-2005." Grinnikend: ,,Wel toepasselijk voor nu." Emmen staat al sinds de tiende speelronde op de laatste plaats van de eredivisie. De rode lantaarn dus. De ploeg won dit seizoen nog niet en kon al vier wedstrijden op rij niet scoren. Dan verwacht je een club vol chagrijn en verdriet maar niets van dat alles in Dren the. Voor de wedstrijd was er nog een optocht van toeterende auto's voor het stadion. Emmen-trainer Dick Lukkien liep er zwaaiend tussendoor alsof hij Emmen net de Champions League had be zorgd na een zinderende finale te gen Real Madrid. ,,Normaal word je het stadion uitgejouwd als je zes punten uit 21 wedstrijden hebt ge haald", weet de oefenmeester. ,,Maar deze mensen stonden ons toe te juichen. Dat zegt alles over de betrokkenheid. Ze hebben 33 We zijn lange tijd de dupe geworden van ons eigen verwachtingspatroon jaar op het moment gewacht dat we in de eredivisie zouden komen. Dat gevoel willen ze vasthouden." Het geeft een boost in sombere tij den voelt Lukkien. ,,Als ze er ook geen vertrouwen meer in zouden hebben, zouden ze er natuurlijk niet staan." Hij zegt het na de wedstrijd die weer op een typische Emmen-ma- nier wordt verloren. Tegen het hooggeklasseerde AZ speelt Em- men niet eens zo slecht. De goal valt vrij pardoes. ,,Het seizoen in een notendop", zegt Lukkien. Mijmerend: ,,We zijn lange tijd de dupe geworden van ons eigen ver wachtingspatroon. Vorig seizoen eindigden we elfde en dachten we van: dat trekken we wel even door. Maar Emmen op de elfde plek, dat is natuurlijk helemaal niet nor maal." Met enkele aanwinsten probeert Emmen nog te redden wat er te redden valt. Het heeft minder grote namen dan directe concur rent ADO binnengehaald. ,,Maar ik kijk niet naar anderen nu in deze fase", zegt aanvoerder Mi chael de Leeuw. ,,Met Gladon erbij als spits kan ik iets anders spelen. Als team ook. Dat is mooi." Emmen heeft nu vier Peruanen in de selectie. Zijn zij ervan be wust dat de toekomst van de club de komende weken bepaalt gaat worden? De Leeuw denkt van wel. ,,De betrokkenheid bij die jongens is groot. Als je Miguel Araujo in de kleedkamer bezig ziet. Met verta len vanuit het Spaans en in het En gels. Dat is goed om te zien." De Leeuw heeft hem nog niet uitgelegd wat de rode lantaarn precies inhoudt. Hij heeft nog even, maar niet zo lang meer. maandag 8 februari 2021 Ajax jaagt nog op drie prijzen. Woensdag wacht het bekerduel met PSV, zaterdag wordt de ti telrace hervat in Almelo en op 18 februari begint het Europese tweeluik tegen het Franse Lille. Erik ten Hag moe digt zijn ploeg aan in de wedstrijd tegen AZ, vorige week zondag (0-3). FOTO PRO SHOTS Het avontuur van Alexander Büttner bij Apollon Limassol heeft nog geen twee weken ge duurd. De club uit Cyprus en de Achterhoekse profvoetballer hebben het contract 'in goed overleg' ontbonden. Lex Lammers Alexander Büttner in zijn tijd bij Vitesse. foto joep leenen -Dick Lukkien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37