Drietal vast na vondst drugslab GGD Zeeland hervat vaccineren en testen J 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Ik herinner me dat ik een tijdje terug zei naar sneeuw te verlan gen. Niet direct op mijn wenken bediend, maar toch, mijn wens is gisteren ruim in vervulling gegaan. Inmiddels is er een centimeter of vijf gevallen en het houten tuin meubilair wordt keurig afgedekt met een glooiend sneeuwdekje. De sneeuw maakt zachte lijnen. He laas is het gewicht van al die zacht heid toch te zwaar voor de rozema rijn. Hij laat vermoeid zijn takken hangen. De specht met zijn nagels geklemd in het net pinda's, wordt door de wind veranderd in een be zoeker van een winterse draaimo len. Mutsen komen de hele dag in tweetallen voorbij gehupst. En een enkele stoere sporter komt zelfs rennend langs. een witte wereld schreef, kwam het volgende beeld langs in mijn geheugen: een windstille avond in Den Haag waar ik met mijn vierja rig dochtertje over een brede stoep wandelde. Het was haar eerste sneeuw, het was stil en de gevoels- temperatuur was 20 graden boven nul. In je herinnering is immers al les mogelijk en zelden blijkt je ge heugen betrouwbaar. Na al die ja ren ga je sneeuw associëren met zacht en donzig. Meer iets als een warm dekbed dan iets als een barre en kille oostenwind. De herinne ring aan die koude winterdag enige decennia terug, was een warme herinnering. Daarom is vermoede lijk de bittere koude sensatie die bij sneeuw en ijs hoort, zo ver naar de achtergrond verdwenen. Gisterochtend met een snijdende oostenwind in de polder werd het begrip sneeuw geactualiseerd en van wat meer realiteitsgehalte voorzien. Zo kunnen heel kleine sneeuwvlokjes in je gezicht toch uitermate gevoelig zijn als het maar hard genoeg waait. Ik besloot de rest van de dag maar binnen te blijven en de kachel een graadje hoger op te stoken. mooie sneeuwmomenten op. Me neer B. die in Sint Petersburg on deruit gaat wanneer hij met jon gensachtige bravoure een sneeuw bal probeert te gooien naar mij. De kinderen op een slee met vrien dinnen gierend van de pret. En de specht die hier nu vlakbij van de pinda's zit te snoepen, mag daar ook bij. Na al die jaren ga je sneeuw associëren met zacht en donzig DE STELLING Vandaag: Zodra het kan, ga ik het ijs op Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters PAPIEREN KRANT WORbT VAN&AA6 NIET BEZORG Vlissinger vast voor 'mogelijk zedenmisdrijf' De Appelaere komt met nieuw smaakje Oostburg Tuinhekken met vuurwerk vernield In de loods werd MDMA geprodu ceerd, een stof die wordt gebruikt voor het maken van xtc-pillen. Het lab ligt op een boerderij met var kensstallen en twee stacaravans aan de Langeweg. De politie heeft sa men met de Landelijke Faciliteit Ondersteuning Ontmantelen (LFO) het lab geruimd. Het is nog onbekend hoe groot het lab is. De politie was op moment van schrij ven nog bezig met de ontruiming. De toegangswegen naar de boerde rij zijn afgesloten. Agenten hebben drie verdachten bij het drugslab aangehouden. Het gaat om een 38-jarige man uit Til burg en twee mannen van 53 en 37 jaar uit Hulst. Alle drie zijn naar een politiecellencomplex gebracht. Ze zitten nog vast en worden vandaag verhoord door rechercheurs. Een van de arrestatieteams was vooraf gaand aan de operatie betrokken bij een ongeluk. Het politievoertuig waarin het team zat knalde vlak na de Westerscheldetunnel op een strooiwagen. Er raakte niemand ge wond, wel was er veel materiële schade. Het is het derde drugslab in Bij het drugslab in Ossenisse zijn drie verdachten opgepakt. Een Tilburger en twee mannen uit Hulst Zeeuws-Vlaanderen dat in drie maanden tijd is gevonden. Vorige week vond de politie een drugslab in een schuur aan de No- zemansweg in Waterlandkerkje. Drie verdachten zijn aangehouden. En in december werd een groot crystal-methlab in Westdorpe ont manteld. Vijf mannen uit Domini caanse Republiek en Mexico wer den daar opgepakt. Wie een afspraak voor een vaccina tie in Terneuzen heeft kan deson danks gebeld worden voor een nieuwe afspraak. De GGD Zeeland wil de vaccinaties in Terneuzen meer spreiden om te voorkomen dat mensen buiten moeten wach ten. Een deel van de mensen die voor de komende dagen een af spraak hebben in Terneuzen wordt daarom gebeld. Zij krijgen gelijk een nieuwe afspraak aangeboden om zich op korte termijn te laten vaccineren. Alle overige geplande test- en vaccinatieafspraken voor vandaag en de dagen daarna, gaan gewoon door. De GGD Zeeland doet op nieuw een dringende oproep aan iedereen om zich te houden aan de afgesproken tijd zodat er geen grote groepen wachtenden ontstaan: ,,We doen er alles aan om op onze vaccinatielocaties te zorgen dat mensen comfortabel kunnen Kom niet te vroeg voor de afspraak. Daarmee voorkomen we langere wachtrijen -GGD Zeeland wachten. Maar het helpt als men sen niet te vroeg voor hun afspraak komen. Daarmee voorkomen we langere wachtrijen. Kom dus niet te vroeg! Ook als je later bent dan de afgesproken tijd, word je gewoon geholpen." maandag 8 februari 2021 Herinnerina Toen ik over het verlangen naar En ik graaf in mijn geheugen alle Reageer op pzc.nl Weekeinde: De eindexamens moeten dit jaar doorgaan 710 stemmen OP VLISSINGEN De politie heeft afgelo pen woensdag,na een aangifte, een man uit Vlissingen aangehouden als verdachte van 'een mogelijk zedenmisdrijf'. De aangifte en de moge lijke betrokkenheid van de verdachte worden on derzocht. De politie on derzoekt ook in beslag genomen 'gegevensdra gers' (zoals mobiele tele foon, computer, laptop en/of iPad, red) van de verdachte. Meer informa tie wilde de politie niet kwijt vanwege de be scherming van de privacy van mogelijk slachtoffer en verdachte. WATERLANDKERKJE De Appelaere, het fami liebedrijf in fruitsappen uit Waterlandkerkje, komt met een nieuw smaakje: Druivelaere. Druivelaere, puur druivensap zonder toevoegingen, is de vierde smaakvariant na Appelaere, Perelaere en Sinaasappelaere. De Ap- pelaere is een familiebe drijf dat sinds 1995 na tuurlijke fruitsappen naar origineel recept op de markt brengt. De sappen worden verkocht in de horeca, bij speciaalza ken en in supermarkten in glazen flessen van en van 0,75 en 0,2 liter. Vanaf april zijn er ook flessen van 0,33 liter. Bij drie woningen aan de Sirius in Oostburg zijn vrijdagnacht de tuinhek ken vernield met vuur werk. Een 28-jarige man uit Oostburg werd een paar uur later aange houden. De bewoners van de straat in Oost burg riepen rond 1.00 uur zelf de politie op toen ze door hadden dat hun eigendom was ver nield. Zij konden de poli tie een signalement be schrijven. Pas vier uur later vond de politie een man die voldeed aan het signalement van de ver nielers. Hij zat op de Philipsweg in een wei land. De politie heeft vrijdagavond een drugslab opgerold in een loods aan de Langeweg in Osse nisse. Drie verdachten zijn aan gehouden. Tanne Nijmeijer en Bas Bareman Ossenisse Het drugslab in Ossenisse. foto camile schelstraete Alle test- en vaccinatielocaties in Zeeland gaan vandaag weer open. Het KNMI heeft voor van daag geen code rood afgekon digd. Theo Giele Goes DIT ZOKJDASOCHTEM&eEVOEl. MAAN6AS, PAKT "TOCH NIEMAND MIJ NO® AP/ IN DE ZOOM - VER0ADER1N© ZOMETEEN.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2