Stiekem best lekker die kou. r* NK op natuurijs JOL 25%! Nabestaanden stappen naar de rechter Werken onze vaccins Dat is het l&fck&G&van Albert Heijn Walcheren W p Met een bekertje warme chocolademelk in de sneeuw. Tirza, Naud en Anne (vlnr) uit Dreischor hebben dikke pret. Zaterdagavond laat begon het te sneeuwen in Zeeland en de volgende ochtend zag de hele provincie wit. Op sommige plekken was het verraderlijk glad en gebeurden enkele ongelukken. De winter houdt voorlopig aan. Het Openbaar Ministerie (OM) zegt na onderzoek niemand straf rechtelijk verantwoordelijk te kun nen houden. Nabestaanden zijn verbijsterd. Zij laten het er niet bij zitten en stappen nu zelf naar de rechter om vervolging af te dwin gen. Bij het ongeval op 6 juli 2016 kwamen Henry Hoving (29) en Kevin Roggeveld (24) om het leven toen een 60 millimeter-mortier ontplofte bij het afvuren. De gra naat vertoonde zwakke plekken. De militairen zelf trof geen enkele blaam, maar bij defensie ging van alles mis, concludeerde de Onder zoeksraad voor Veiligheid. Toen malig minister van Defensie Jea- nine Hennis en Commandant der Strijdkrachten Tom Middendorp legden na dat vernietigende rap port al in 2017 hun functie neer. Voor de nabestaanden was dat een mooi gebaar, maar niet vol- Deze munitie had nooit mogen worden aangeschaft en verscheept doende. Ze willen dat de mensen die verantwoordelijk zijn voor de wantoestanden worden vervolgd en hebben eerder aangifte gedaan. Het OM deed onderzoek, maar komt nu tot de conclusie dat straf rechtelijke vervolging niet moge lijk is. De precieze oorzaak van de vroegtijdige ontploffing blijkt niet te achterhalen. Daardoor kan ook niemand direct verantwoordelijk worden gehouden voor het onge val, concludeert het OM in een brief aan de nabestaanden. De nabestaanden vinden dat on begrijpelijk en stappen nu zelf naar de rechter om toch vervolging af te dwingen. Volgens advocaat Mi chael Ruperti is het onderzoek dat het OM heeft gedaan allerminst volledig. ,,Omdat de precieze oor zaak van de ontploffing niet duide lijk is, kun je niet zeggen dat er he lemaal niets strafbaars is gedaan. Deze munitie had nooit aange schaft mogen worden en ver scheept. De mensen die dat heb ben gedaan, moet je opsporen. In het onderzoek dat er nu ligt, zijn nog genoeg aanwijzingen die na der onderzocht kunnen worden om bij de leidinggevenden uit te komen die hiervoor verantwoor delijk zijn.'' De moeder van Henry Hoving, Greetje Groenbroek, zegt: ,,Ik kan hier geen vrede mee hebben en geef niet op.'' P7 wel tegen de nieuwe varianten? Dat moet kunnen! maandag 8 februari 2021 Nieuwsmedia Blader verder voor onze heerlijke winterse aanbiedingen. korting Proost op de winter FOTO KATJA VAN NOORT Dood militairen in Mali onbestraft De dood van twee Nederlandse militairen bij een mortieronge luk in Mali in 2016 blijft voorals nog onbestraft. Raymond Boere Den Haag —Michael Ruperti, advocaat nabestaanden P10 SPORT 8-9 In de loop van de middag stopt het met -4°C sneeuwen. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1