II 8 NIEUWS CORONA LOCKDOWN Eindelijk mogen - na zes weken - de basisscholen weer open. Niet iedereen staat te juichen, maar bij de meeste leraren, ouders en kinderen gaat maandag toch de vlag uit. Maar zoals 'vroeger' wordt het voorlopig nog niet. als de afgelopen weken. Ze worden geprezen dat het hen wel lukt meer dan twintig kinderen tegelij kertijd te laten luisteren en wat bij te brengen. Robbert Kapitein van basisschool De Nijepoort kan niet wachten om dat weer te gaan doen. Doodongelukkig wordt hij van de Zoom-sessies en chat- gesprekken. ,,Ik ben de hele dag bereikbaar, zodat kinderen altijd een vraag aan mij kunnen stellen. Maar dat is voor hen nu gewoon veel lastiger. Het is een extra Ze nemen gewoon minder van mij aan, en dan ontstaan al snel frustraties - Mendy van Koppen, moeder drempel en ik merk dat ze het niet altijd doen.'' Om de moed erin te houden maakte hij een lied met een aantal leerlingen, en zette hij dat op in ternet. 'Ik wil terug, ik wil terug naar school gaan. Ik kan het niet meer aan, die lockdown,' zingt hij met leerlingen Kjell, Maud, Lotte en Pjotr in de zelf gemonteerde muziekclip. De schoolsluiting hakt erin bij sommige leerlingen. Laatst vroeg Kapitein zijn kinde ren op te schrijven wat ze het meest zouden missen aan deze periode. Een kind schreef op: mij somber voelen door het thuis wer ken. ,,En daarom moeten we dus naar school. Het gaat niet om die drie weken die ze achterlopen met rekenen. Daar komen ze wel over heen. Veel kinderen zeiden ook dat ze te veel afleiding hebben door een broertje of zusje. Door ouders die in meetings zitten in dezelfde ruimte. Dat ze niet zo makkelijk kunnen spelen met vriendjes.'' Maar wordt het in de klas echt be ter dan thuis? Scholen moeten aan klas. Maar ook de gymlessen, het buitenspelen en de ge zelligheid. Eigenlijk mis ik bijna alles'', vertelt Jamie. Weinig rek En dat geldt niet alleen voor leerlingen zoals Jamie. Ook ouders kijken reikhal zend uit naar het moment dat hun kroost maandag met schooltas op de rug weer de deur uit gaat. „Mentaal is het nu gewoon heel zwaar", zegt Mendy van Koppen. Ze heeft drie zoons: Guus (11), Loek (7) en Teun (4). De jongste mocht na de kerstvakantie voor het eerst naar school, maar zag zijn nieuwe klasgenootjes nog steeds niet in het echt. Ze hebben digitaal les. „Dat was wel sneu, want hij had er zo veel zin. Al an derhalfjaar vraagt hij bijna elke dag wanneer hij naar school mag." De oudere kinderen probeert ze zo goed mogelijk te helpen. „Maar ze nemen het gewoon minder goed van mij aan. Dan ontstaan er al snel frustraties en als ze dan op een regenachtige dag ook niet naar buiten kunnen, is er weinig rek'', zegt ze. Leraren hebben nog nooit zo veel respect gekregen van ouders De 9-jarige Jamie van Vuuren uit Ouderkerk aan de IJssel is deze middag druk aan het knip pen. Weken geleden plakte ze een tekst op haar raam: 'Ik wil naar school'. Nu ze maandag eindelijk weer mag, moet ze de zin even aanpassen. ,,Ik maak ervan: 'Ik mag naar school'. En op mijn andere raam plak ik: 'Yes!''' Aan de overkant van de straat is een buurvrouw ook druk in de weer met papier en schaar. Daar hangt namelijk een antwoord op het raam: 'Ik ook, Jamie'. Het is de juf van het meisje, Suzanne de Beer. „De juf zei al dat ze ging antwoor den, maar ik dacht dat ze een grapje maakte. Toen deed ze het écht", vertelt Jamie. En de juf: „Ik vond het grappig. Echt iets voor Jamie om zoiets te doen. Ik dacht gelijk: ik ga ant woorden." Daarom moet ze nu een nieuwe reactie knippen en plakken: 'Fijn hè, Jamie'. Hoewel het thuisonderwijs beter gaat dan in het voorjaar, wil Jamie het liefst gewoon terug naar de juf. ,,Ik mis vooral het samen werken, het samen zijn met mijn zaterdag 6 februari 2021 GO EEL OLLAND5 Hoera! De scholen gaan weer open! ►A Jamie van Vuuren en haar juf Suzanne de Beer communiceren met elkaar via hun ramen. Ze wonen tegenover elkaar. foto marco de swart Raymond Boere Ouderkerk aan de IJssel A Teun mocht na de kerstvakan tie voor het eerst naar school, maar hij heeft zijn klasgenootjes alleen nog maar digitaal gezien. FOTO MARCO DE SWART

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8