19 tl 26 Een huis dat van mij is goed als vergeten In de winter zijn de 38 Weerribben van de DEZE WEEK Ria Valk drinkt elke dag in haar eentje een glas Aldi-rosé James Dean: ooit een icoon, nu zo reigers en rietsnijders 4 Goeie zaak Hemelse thee en gratis advies in De Salamander 6 Geld geluk Magere jaren voor theaterdieren Aron en Annemieke 7 Egbert Jan Het blijkt maar weer: koppelen is een kunst 8 Marieke Lucas Rijneveld 'Succes laat me vliegen en vallen' 14 Jarendertighuizen Begerenswaardig wonen 20 Terechte zorgen? Wat de coronatijd met onze kinderen doet 22 BV De Liefde De vonk sloeg over op de begraafplaats 32 Lezen Douglas Stuart weet alles van alcoholverslaving 34 Giphart graast Fascinerend boek over de Zuiderzee 35 Schrijver leest Jan Brokken: 'Maarten Biesheuvel is subliem' 36 Eten Mijmeren over speklapjes naar Surinaams recept 43 Joost mag 't weten Wat te doen met mensen die geen afstand houden 44 Puzzels Win een steelstofzuiger, slowcooker of massage- gun In mijn ouderlijk huis dansten de muizen op tafel. Zelfs de leenkat verschanste zich trillend in een hoek. Het jarendertighuis hoorde bij de vroegere meelfabriek, het walhalla voor een muizenkolonie. Intussen is dat gezellige huis een rijks monument en is de meelfabriek omgetoverd tot Stadsbrouwerij 013, vertelde mijn moeder. Ze schijnen er te doen aan 'foodpairing' met bier uit hun twintig taps. Huizen met glas in lood, stervens- koude badkamers en pittoreske gevels. Dat was mijn jeugd. Ik dacht simpelweg daar later ook te wonen. Nou stond ik vorige week voor het eerst van mijn leven in een half af spiksplinternieuw huis. Een huis dat van mij is. Ruim twee jaar geleden heb ik in m'n eentje een handteke ning gezet. Spannend wel. En nu zie ik de ramen tot de vloer. De plek waar het tweepersoonsbad komt waar mijn jongetjes en ik ons zo op verheugen. De woonkeuken waar we straks samen bakken, dansen, spelen. Ik moet grinniken als ik in het artikel van Ingmar Heytze op pagina 14 over de vergelijking tussen jarendertig huizen en nieuwbouw lees. 'De sfeer zit er bij jarendertighuizen al in zon der dat je er iets voor hoeft te doen. Bij een nieuwbouwhuis moet je de gezelligheid er echt in rammen.' Intussen weet ik dat de vloeren er warm zijn en dat niks tocht. En dat het er met een piano, boekenkasten en veel planten ook knus kan zijn. Die gezelligheid ga ik er ook in dat kersverse huis in rammen. En als het weer mag, drink ik er een biertje op. In Stadsbrou werij 013, ik ben benieuwd. COLOFON Chef ADR Magazine Sara van Gorp Artdirection Henk Marseille Chef redactie Mark Roos Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Ruud Roodhorst Vormgeving Sasja Kooistra, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook@admagazine Instagram ad_i nl Sara van Gorp ZATERDAG 6 FEBRUARI 2021 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83