Geen orgie van geweld, wel een inktzwarte komedie Even zwaaien en je weet of er te veel CO2 in huis is <X> 0 25 HEBBEDINGEN Vind een date dankzij een videoboodschap TECH bestaan dat het een liefdesbrief be treft en niet een aardig kaartje van een vriend of vriendin.'' Zoek uit wat de hobby's zijn van de ontvanger en speel daarop in. ,,Dus als iemand houdt van het batikken van kleedjes, schrijf dan: mijn allergroot ste droom is om met jou op een geba tikt kleedje te zitten en samen televi sie te kijken.'' Maar, zo zegt Waanders, blijfweg bij het te overdreven compli menteren van iemands lichaam. ,,Dat kan een beetje eng worden.'' Omdenken Last van sleur? Zoek het niet in prakti sche zaken, maar in een andere blik. Stellen brengen veel tijd met elkaar door, de dagen lijken op elkaar: dat maakt dat veel relaties last hebben van sleur, zo hoort Jan Drost. ,,Onze nei ging is om daar allerlei praktische oplossingen voor te bedenken, maar je kunt het ook eens filosofisch bekijken: want sleur zit voornamelijk in een bepaald soort blik.'' Ook al keer je telkens terug bij het kleine aanbod aan mogelijke activitei ten; het is de kunst toch het unieke van elke dag te zien, zegt Drost. ,,Net als de seizoenen: die herhalen zich, maar toch is geen lente hetzelfde. Zo kan mijn maandag lijken op mijn dinsdag, maar zelfs die dag is niet het zelfde als daarvoor.'' Dus ook als je met Valentijnsdag misschien wéér een maaltijd bestelt met je geliefde; probeer eens te zien wat er toch weer bijzonder is aan deze avond. Stickers en stempels Kies een origineel canvas voor je lief desverklaring. Dat een liefdesbrief altijd met pen op een vel blanco papier geschreven moet zijn, is volgens Wout Waanders een beperkte blik op de zaken. ,,Zelf ben ik groot pretparkfan; als je mij een liefdesbriefzou schrijven op de plattegrond van de Efteling, nou, dan heb je me helemaal.'' En vergeet de envelop niet, zegt Waanders. Ga los met stickers, lintjes, zegels en stempels. ,,Maak dat iemand bij het legen van de brievenbus meteen ziet dat het iets anders is dan post van de Belastingdienst.'' Ook leuk: waarom niet je liefdes boodschap met blaadjes 'schrijven' of harken in iemands tuin? KOKEN ©eten GO ZATERDAG 6 FEBRUARI 2021 Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. Het komt nooit uit de be roepskeuzetest rollen, dus kom je er maar op één manier achter of je geschikt bent voor het vak van huurmoorde naar: op de spelcomputer. De Hitman-serie is daar bij uit stek geschikt voor. Tellen kun nen de makers niet (Hitman III is het achtste deel), geweldige games maken wél. De titel be looft misschien een orgie van lomp geweld, maar het is eer der een zwartgallige komedie, waarin je bijvoorbeeld zo onop vallend mogelijk door de jetset van Dubai beweegt en vooral het commentaar van omstan ders dodelijk blijkt. Als je denkt iemand ongestraft een zetje van een balustrade te kunnen geven, kom je bedro gen uit. Game over! Rattengif of een buitenissige vermom ming zetten meer zoden (en doden) aan de dijk. Groot deel van de lol is dat goed uitgestip pelde moordplannetjes vaak totaal ontsporen. Hitman III voor PlayStation, Xbox, Stadia, Switch en pc €60 hitman.com Doe als dichter Wout Waanders en schrijf iets liefs in de tuin van je Valentijn. FOTO KOEN VERHEIJDEN Je hebt een match De TikTok van het daten? Een beeld zegt meer dan duizend woorden, zeker op datinggebied. Alleen jammer dat foto's tegenwoordig kunnen liegen dat het gedrukt staat, dank zij filters en Photoshop. De Nederlandse datingapp Vidate wil al te mooie voor stellingen en daarbij beho- rende teleurstellingen voor komen. De Vi staat voor Vi deo en het idee is dat een filmpje van 5 tot 20 secon den meer naturel en minder te manipuleren is. Daar valt zeker wat voor te zeggen. Vind iemand jouw video boodschap leuk en is dat wederzijds, dan rolt daar een match uit eneen videodate, wat anders? Vidate gratis voor iOS en Android geen inschrijf- of abonnementskosten De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. ïv-""' P]pp^^ Dat we meer binnen zitten, heeft niet per se een gunstig effect op het binnenklimaat. Wij mensen zijn in feite wandelende C02-fabrieken. Een te hoge con centratie kan hoofdpijn en con- centratieproblemen veroorzaken. «u* -M De Wave Plus van Airthings x H houdt de hoeveelheid C02 in de smiezen en stuurt, indien nodig, de suggestie om even een raampje te openen naar je telefoon. Ook vluchtige organische verbindingen zoals oplosmiddelen en het radioactieve edelgas radon worden gemeten, naast zaken als temperatuur en luchtvochtigheid. Die kun je in een app uitlezen, maar je kunt ook naar het gadget zwaaien. Dan licht een kleuren- ring op: groen is veilig, rood een aansporing om in actie te komen. Airthings Wave Plus (op batterijen) €210 airthings.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73