'Vroeger wilde ik op een podium staan, beroemd worden. Nu trek ik me steeds meer terug, geniet ik van het kleine geluk' 7 PASPOORT bij festivals, de wereld over. Anderzijds heb ik ook de nare kant van de muziekwereld ervaren. De nepwereld van muziek en tv, de manage mentbureaus, de advocaten. Als je het goed doet, ben je populair en heb je vrienden. Zodra het beter gaat en je succes hebt, ontmoet je ineens afgunst. Dan ben je die arrogante vent van de platenmaatschappij. Terwijl, als ik iets met ben... Dat was één van de redenen dat ik gestopt ben. De stress. En dat ik niet weg wilde uit Vlissingen. Ik was al rond met een grote platenmaatschappij om voor hen te gaan wer ken. Ik zei: ik doe het, maar alleen vanuit Vlis singen. Daarop is het afgeketst." ,,Dat was inderdaad het laatste wat ik heb uit gebracht. Dankzij mijn platenlabel kon ik in vesteren in nieuwe dingen. Eerst mijn cd-win- kel. Toen de markt voor cd's instortte, ben ik leuke dingetjes erbij gaan verkopen. Op een ge geven moment verkocht ik meer teenslippers dan cd's. Vervolgens heb ik er een cadeauwin kel van gemaakt. Waarom? Omdat ik het zelf ook leuk vind om geprikkeld te worden door gekkigheidjes. Ik heb altijd gedaan wat ik leuk vind." ,,Simpel. De boulevard, het Nollehoofd, de Westerschelde, de schepen. Hoeveel meer heb je nodig? Er is genoeg kritiek op Vlissingen, maar er is overal wel wat. Ik hou van snowboar- den in Oostenrijk, maar na een week ben ik die bergen zat en wil ik terug, wil ik het weer plat om mij heen, wil ik de horizon zien. Nee, ik ga hier nooit, nooit meer weg." ,,Vroeger wilde ik op een podium staan, be roemd worden. Nu trek ik me steeds meer te rug, geniet ik van het kleine geluk. Within Temptation, het grote loopevenement Colours by the Sea dat ik heb georganiseerd, het was al lemaal mooi en ik ben er trots op dat ik het heb mogen meemaken. Maar nu heb ik behoefte aan rust." ,,Mijn prestatiedrang. Als ik iets doe, wil ik het niet alleen goed doen, ik wil de beste zijn. Dat is tevens mijn valkuil. Ik heb het door die pres tatiedrang jarenlang taai gehad met mezelf. In middels besef ik dat mijn geluk niet zit in gou den platen en aandacht. En wat me in 2017 is overkomen bij de marathon van Rotterdam is ook echt een keerpunt in mijn leven. Ik wil bij mijn vrouw en kinderen kunnen zijn, oud worden en lekker naar het Nollestrand kunnen lopen om met de voetjes in het zand te zitten. Dat is mijn ultieme geluk." GO ZATERDAG 6 FEBRUARI 2021 Anthony van den Berg: ,,Hardlopen bepaalt mijn identiteit, het geeft me geluk en blijdschap." foto lex de meester Anthony van den Berg is een geboren en geto gen Vlissinger (16 maart 1968). Hij is getrouwd en heeft vijf kin deren in een sa mengesteld gezin. Hij was sergeant-instruc teur bij Defensie en leerling-ver pleegkundige in het Streekzie kenhuis Walche ren. Met zijn pla tenlabel DSFA (Doesn't Stand For Anything) bracht hij in 2000 het album Mother Earth uit, waarmee de symfonische me- talband Within Temptation we reldwijd door brak. Als onder nemer had hij vervolgens een platenwinkel en cadeauwinkels. Sinds 2010 geeft hij hardlooptrai ningen met Loopgroep Zee land. Hij organi seerde Colours by the Sea, ver koopt hardloop schoenen en loopt marathons. Vrij snel na de doorbraak van Within Temp tation verliet jij de muziekwereld. Niet altijd toch? Eerst kon je je droom om naar de toneelschool te gaan niet waarma ken. En later liet je een droombaan in de mu ziekindustrie lopen omdat je niet weg wilt uit Vlissingen. Waarom had je dat er niet voor over? Waar komt die behoefte vandaan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55