Doesburg houdt zich aan zijn 12 ZEELAND LUXE POSITIE TOCH IN HET STADION De 26-jarige voetballer van Apollo'69 was maar eerlijk toen hij in 2019 op stagegesprek mocht komen bij de media-afdeling van NAC: hij was geen supporter van de club uit Breda, maar van Ajax, Dat veranderde snel toen hij bij de Brabanders aan de slag mocht en inmiddels staat de uit 's-Gravenpolder afkomstige Pascal Korsuize voor veertig uur op de loonlijst bij de eerstedivisionist. Waar fanatieke supporters van bij voorbeeld de B-side en Vak G het momenteel moeten doen met de beelden van ESPN, kan Pascal Kor suize (26) de wedstrijden van NAC Breda wekelijks in het stadion aan schouwen. Niet als fan, maar als medewerker Marketing Com municatie bij de club. Veel Breda- naars zullen de man uit 's-Graven- polder benijden, zeker omdat Kor- suize pas sinds zijn stage een warm gevoel ontwikkelde voor 'De Parel van het Zuiden'. ,,Maar je integreert hier snel hoor", haast de voetballer van het eerste elftal van zaterdag-vierde klasser Apollo'69 zich te zeggen. ,,Bij mijn eerste stagegesprek in ja nuari 2019 zei ik maar meteen dat ik eigenlijk een Ajacied was. Maar toen we even later met NAC tegen Ajax speelden en we geen penalty kregen, reageerde ik toch fel", lacht hij. Waar zijn werkzaamheden voor de corona-uitbraak wat meer gericht waren op ticketing, is het nu zijn voornaamste taak om de fans te blijven binden. Korsuize: ,,Content maken zonder suppor ters, dat is toch minder." Spelerstunnel Die content wordt met name op wedstrijddagen gemaakt, waar Korsuize de visuals maakt voor so cial media (met bijvoorbeeld op stellingen en doelpuntenmakers), de laatste hand legt aan het (on- line) programmaboekje en film pjes en foto's schiet voor de social media-kanalen. „Tegenwoordig zit ik tijdens wedstrijden op de pers tribune, eerder stond ik achter de goal om filmpjes te maken. Die taak nam Valentijn van Keulen (speler Kloetinge 1) trouwens de voorbije maanden op zich, als sta giair. De regels zijn nu ook gewoon strenger door corona. Ik mag niet meer in de spelerstunnel komen, terwijl ik eerder bij de spelersop komst - of na de wedstrijd - mee het veld op mocht om toffe beel den te schieten. Dan sta je achter Sydney van Hooijdonk die in zijn eentje feest viert met een volle B- side. Wel gaaf natuurlijk." Op de perstribune tikt Korsuize live het wedstrijdverslag voor de NAC-site, zijn enige directe collega zorgt voor het twitterverslag. ,,Op dat medium boekten we laatst trouwens een succesje. Een NAC- supporter (@Hoekie_B) werd ver kozen tot Voetbaltwitteraar van het Jaar 2020 en het leek ons leuk dat hij bij één wedstrijd het offici ële NAC-account mocht beheren. Dat leverde ons in januari flink wat nieuwe volgers op." De wedstrijden moet Pascal Kor- suize aanpakken om binding te houden met spelers en staf, want op het trainingscomplex in Zun- dert komt hij al maanden niet meer. Ieder personeelslid onder gaat daar immers wekelijks een co ronatest, wat een redelijk kosten plaatje met zich meebrengt. ,,Van- uit mijn positie is het juist goed om de spelers een beetje te ken- De snelle aanvaller is na Jarreau Ma- nuhuwa (ASWH) en Thomas de Rijke (Goes) de derde nieuwe spe ler voor Kloetinge. Voor Doesburg komt er een eind aan zijn tijd bij Hoek, de Zeeuws-Vlaamse derde divisionist die hij komende zomer verdeeld over drie perioden in to taal zevenenhalf seizoen heeft ge- diend. Doesburg begon in de jeugd van Goes, als keeper. Op zijn vijftiende werd hij veldspeler, als A-junior maakte hij vervolgens de overstap naar Kloetinge. Bij die club was hij onderdeel van een bijzonder geta lenteerde lichting, die onder meer kampioen werd en de beker won. ,,Ik heb anderhalf seizoen in de A's van Kloetinge gespeeld. In de win terstop van het seizoen 2007-2008 werd ik overgeheveld naar de eerste selectie'', vertelt de aanvaller. On der Diederik Hiensch degradeerde Kloetinge dat seizoen wel naar de eerste klasse, waarna Doesburg te rugkeerde naar Goes. Vier seizoenen later volgde een overstap naar Hoek, waar hij vijf seizoenen bleef voetballen. Na een uitstapje naar ASWH (één seizoen) keerde Doesburg terug bij Hoek, om met de club de derde divisie in te gaan. Onder trainer Dennis de Nooijer werd hij in het seizoen 2018-2019 de onbetwiste nummer één in de spits en scoorde Doesburg liefst 25 keer. Het leverde hem een overgang naar Stedoco op, maar zijn tijd bij die club werd geen succes. Na een half jaar keerde de Goese- naar al terug bij Hoek. Zoveel tijd en energie Twee maanden later, in maart 2020, werd de competitie vanwege het coronavirus stilgelegd. En ook dit seizoen was dat het geval, in okto ber. Doesburg was op dat moment geen basisspeler. Trainer Lieven Gevaert gaf voorin de voorkeur aan Steve Schalkwijk. ,,De laatste seizoenen ging het niet zoals ik wilde'', legt Doesburg uit. ,,Als ik na een blessure weer fit was, bleef een echte kans uit. Is het nog de moeite waard om er zoveel tijd en energie te steken als je niet kunt laten zien dat j e nog steeds van waarde kunt zijn? Ik heb altijd ge zegd dat ik een keer terug zou gaan zaterdag 6 februari 2021 Ajax-fan Korsuize hoort er bij N AC helemaal bij Juriën Dam Breda Als leraar op het Ostrea Lyceum kreeg Kyle Doesburg de afgelo pen jaren geregeld de vraag wanneer hij nou eindelijk terug ging keren bij Kloetinge. „Daar liepen sommige leerlingen wel over te zeuren, ja.'' Dat is vanaf nu niet meer nodig, want de 31- jarige spits heeft de knoop door gehakt. Doesburg vertrekt bij Hoek en keert na dertien jaar terug bij de club waar hij als jeugdspeler twee jaar voetbalde. Barry van der Hooft Goes r* tJLT W Kyle Doesburg, die hier wordt gestuit door VVOG-doelman Paul Eppink, heeft straks verdeeld over drie periodes zevenenhalf sei zoen voor Hoek gespeeld. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40