II Ook op het ijs gelden de coronaregels NIEUWS 3 Schaatspret in 2018 in Schuddebeurs. foto lex de meester zaterdag 6 februari 2021 WINTERS WEER GLADHEID OP ZEEUWSE WEGEN We krijgen dit weekend sneeuw en ijzel en dus wordt het glad. Provincie, gemeente en Rijkswaterstaat staan klaar om de wegen begaanbaar te maken. Maar door corona is dat een zwaardere klus dan in andere jaren. Er rijdt immers minder verkeer om het zout in te rijden en dus is het oppassen geblazen voor wie toch de weg op moet. Wendy de Jong Middelburg m Volgens Edwin de Feijter, woordvoer der bij Rijkswater staat, is de procedure om de wegen sneeuwvrij te maken niet anders dan anders. Dat betekent dat de wegen preventief worden voor zien van pekel. Wanneer dat dit weekend gaat gebeuren is nog niet duidelijk. Op basis van sen soren in het wegdek in combina tie met de laatste weersvoorspel lingen wordt vandaag een knoop doorgehakt. Zodra er meer dan 1 centimeter is gevallen gaan de strooiwagens de weg op. Eentje schuift de sneeuw weg en een tweede die erachter rijdt pro beert het wegdek zo goed moge lijk schoon te vegen. ,,Dat schoonmaken zal meer moeite kosten nu er te weinig verkeer is om de pekel goed in te rijden." Rijkswaterstaat trekt samen op met andere wegbeheerders zoals Sneeuwschuiven tussen Oostburg en Aardenburg in 2017. foto de provincie en het waterschap. Samen zorgen zij ervoor dat alle snelwegen, provinciale wegen, doorgaande wegen en belangrijke fietsroutes van zout worden voorzien. Daar zijn in totaal zo'n tweehonderd mensen bij betrok ken die ongeveer 2900 kilometer aan wegen voor hun rekening ne men. Gedurende de piek rijden er zo'n 170 wagens tegelijk door Zeeland. We maken geen onderscheid en leggen de focus op alle wegen -Woordvoerster provincie De routes die de strooiwagens rijden zijn niet aangepast aan het weinige verkeer. Ook gaat er geen speciale aandacht uit naar gevaar lijke plekken, zoals bruggen en afritten. ,,We maken geen onder scheid en leggen de focus op alle wegen", vertelt een woordvoer ster van de provincie. Zij bena drukt dat daarvoor voldoende zout aanwezig is, maar dat men sen die de weg opgaan er wel re kening meer moeten houden dat het langer duurt voordat de pekel ingereden is. ,,Wie toch de weg op moet, dient extra alert te zijn en de weersverwachting goed in de gaten te houden." In Terneuzen hebben ze giste ren al een knoop doorgehakt. Zij pakken met name de wegen bin nen de bebouwde kom aan. „Za terdagavond om 19.00 uur gaan we van start", vertelt een ge meentewoordvoerder. Afhanke lijk van de weersvoorspellingen kan dat nog vervroegd worden, want het is wel zaak om de sneeuw voor te zijn. Ook in Ter- neuzen wordt vastgehouden aan de standaard strooiroutes, maar er gaat wel extra aandacht uit naar de omgeving van de teststra ten. Dat hebben we besloten in samenspraak met de GGD. Als voorzorgmaatregel hebben we daar alvast extra zout geleverd, zodat ze met de hand kunnen strooien als dat nodig is." Volgens de woordvoerder van Terneuzen zou het fijn zijn als er een beetje nattigheid is tijdens het strooien. Want dan is het in rijden minder van belang. ,,De combinatie van nattigheid en pe kel werkt het best. Maar als het droog is, gaan we ook gewoon op pad. De langere inrijtijd heeft onze aandacht. Mensen die de weg op moeten, moeten daar ook rekening mee houden." Theo Giele Middelburg Alleen wie nog geen achttien is kan onbekommerd met een clubje vrienden de schaatsen onderbin den zodra het ijs dik genoeg is. Net als bij andere buitenactivi teiten hoeven jongeren tot en met 17 jaar zich ook op het ijs niet te houden aan de coronabeperkingen voor groepsvorming (maximaal 2 personen) en afstand (minimaal 1,5 meter) die voor volwassenen gel den. Voor schaatsen gelden de zelfde regels als voor andere bui tenactiviteiten. Het maakt dus niet uit of je een schaatstochtje maakt of een rondje gaat wandelen of eindje gaat fietsen. Schaatsen op buitenwater is mogelijk, maar wel binnen de geldende coronamaatre gelen. En al lijkt het op een afhaalloca- tie, Koek en Zopie is niet toege staan vanwege het risico op groeps vorming, laat de Veiligheidsregio Zeeland weten. Krant mogelijk later bij zware sneeuwval Als de voorspellingen uitkomen en dit week end sprake is van streng winterweer met zware sneeuwval, wordt uw krant maan dag mogelijk later be zorgd dan u van ons ge wend bent. Wij vragen hiervoor op voorhand uw begrip. Directie GO Op weg? Pas op. Pekel inrijden duurt langer door minder verkeer -■■■ PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3