II ZEELAND 11 Jan de Rijke nam in 2003 afscheid bij Zeelandia Middelburg. Hij heeft Thomas in zijn armen. foto lex de meester een mooi plan hebben: ze willen naar de hoofdklasse en op den duur ook naar de derde divisie. Ik zat weliswaar pas kort bij Goes, maar ben het gesprek aangegaan met Kloetinge en zag dat ze daar een heel goede organisatie hebben. Bovendien is daar - als het weer mag - veel publiek aanwezig, is het er na wedstrijden leuk in de kantine en zijn er goede randvoorwaar den. Al dat soort din gen miste ik bij Goes. Goes heeft een sterk eerste elftal, maar daar zit weinig jeugd achter. Kloetinge is juist één van de grootste clubs van Zeeland en daar leeft alles veel meer. Ze zijn bezig met het sa menstellen van een heel goede selectie. We moeten volgend sei zoen haast wel kampi oen worden." Zo'n vergelijking van Jan en Thomas is ook bij Marieke en Romy mogelijk. Maar ook die gaat enigszins mank, zeggen beiden. ,,Ze noemen me weleens 'Marieke 2.0', maar dat gaat dan vooral om onze lengte", zegt Romy, die met haar 1.90 meter een bijzondere verschijning is in het veld. ,,Ik sta nauwelijks onder de korf, ik ben vooral aan het 'spit- We zullen vaker heen en weer rij den. Maar zij mocht aan de touw tjes trekken." Veel onder de paal Niels blijft ondertussen 'gewoon' bij Fortis. ,,Ik lijk niet alleen qua spel - ik sta veel onder de paal - op mijn moeder, maar ook wat dat honkvaste betreft", zegt hij. ,,Ik vind het heel prettig in het eerste team. Ik korfbal met al mijn vrien den. Het is wel jammer dat Romy weggaat, maar ik heb niet gezegd dat ze het niet moest doen. Ik snap haar beslissing heel goed." De middelste van de drie kinde ren opereert wat meer in de luwte. Hij was zelfs verbaasd dat hij bij Fortis in het eerste kwam te spe len. ,,Nadat ik van de A1 naar de se nioren ging, had ik verwacht dat ik het tweede zou komen. Maar dat pakte opeens anders uit", geeft de 1.97 meter lange rebounder aan. Marieke: ,,Bij Thomas en Romy zag je hun stappen omhoog eigenlijk wel aankomen. Maar bij Niels niet. Eigenlijk vind ik het van hem het knapste dat hij er nu toch staat." Jan: ,,Hij heeft zich tijdens dat eer ste seizoen in Fortis 1 heel goed ontwikkeld. Jammer dat hij dat nu niet kan doortrekken omdat de sport er helemaal uit ligt." Niels: ,,Maar ik zie mij niet ooit hogerop gaan. Die ambitie heb ik helemaal niet, haha." Hardlopen Ondertussen zitten ze alle drie al bijna twee maanden thuis. Bij zo wel Goes als Fortis wordt er hele maal niet getraind. De trainers, Ke vin Hollander en Arco Goedkoop, zetten hun spelers niet in tweetal len - wat wel zou mogen - aan het werk. Thomas: ,,Ik snap dat niet zo goed. Bij de ene club slagen trai ners daar wel in, bij anderen niet. Ik ben nu vooral aan het hardlo pen, maar dat komt ook onderhand mijn neus uit." Ook Romy loopt hard en ze tennist één a twee keer in de week. ,,Het is wennen, zo'n geheel lege agenda op zaterdag en zondag", zegt Jan. Maar net als de anderen is hij ervan overtuigd dat die na de zomer wel weer ingevuld gaan worden met sport. sen'." Marieke, die voorheen bij de 'luchtmacht' van Fortis hoorde en na alle drie zwangerschappen te rugkeerde aan de top van het Zeeuwse korfbal: ,,Het spel van vroeger was ook heel anders. Toen Eigenlijk vind ik het van Niels het knapste dat hij er nu toch staat stonden de vrouwen veel meer on der de korf. Nu gaat het wel over alle schijven." Romy debuteerde al op haar veertiende in het eerste van de Souburgse club. Coach Arco Goed koop nam het ongebruikelijke be sluit om haar vanuit de Bi over te hevelen. Kort daarna mocht ze ook al met Oranje onder 17 jaar mee- trainen in Zeist. En inmiddels is ze verzekerd van een overgang naar dé topclub van Nederland, PKC. ,,Al vanaf de B1 zaten ze achter me aan", vertelt Romy. ,,Toen was ik veertien. Dat vond ik echt nog te vroeg." Marieke: ,,Maar er is toen wel al een soort plan gemaakt. Ze gaven aan dat ze haar zouden blij ven volgen en dat Romy misschien na twee jaar naar PKC zou kunnen komen." Romy: ,,Afge- lopen seizoen zijn we met Fortis kampioen geworden. Daarom was het best een las tige beslissing. Maar ik vond nu toch wel een goed moment om te gaan. Ze vertelden me dat ik in de selectie kom voor PKC 1 en 2. Dat is natuurlijk wel een heel mooie uitda ging." Van haar moeder had ze de stap niet per se hoeven maken. ,,Ik had het nooit gedaan op haar leeftijd", zegt Marieke, die nooit in ging op de lokroep van Swift (,,Die hebben 1000 keer gebeld") en clubs uit de Randstad (,,Ik was toen al moeder geworden, die lachte ik hardop uit"). Zij had hele maal niet de wil om hogerop te gaan. ,,Maar Romy wil dat echt graag. We gaan haar niet tegen houden." Jan: ,,Ik denk dat ze ook getriggerd is nadat ze bij Jong Oranje was aangesloten. Daar speelde ze, tot alles stil kwam te liggen, met de top van Nederland samen." Marieke: ,,Ja, daar was ze de enige die niet bij een grote club speelde. Nou maakt dat bij Oranje onder 17 nog niet zo uit, maar wel als ze verder wil." Jan: ,,Het zal wel consequenties hebben voor ons. zaterdag 6 februari 2021 was natuurlijk heel logisch' mainu™ group j,owu«>( \o9epie( ,a«hU'9 9 XP M Romy de Rijke staat al jaren te boek als grootste talent van For- tis. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Marieke de Rijke Thomas de Rijke is de links buiten van Goes. foto johan van der HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39