Draaien baan vliegveld een stapje dichterbij êit deM staan u/e, naast te. 13 t/m fg februari Week van de Euthanasie 4 Wie is de Mol is met ruim drie miljoen kijkers wekelijks het best bekeken tv-programma van de zaterdagavond. De zoektocht naar die ene saboteur is ook in Zeeland populair. Wij laten een aantal van de grootste Zeeuwse Wie is de Mol-fans aan het woord. I I FANS SPECTACULAIR, MANIPULATIEF EN INGENIEUS oeMO' Meld u aan |p nwe.nl/weekvan Het draaien van de baan verhoogt de vliegveiligheid en vermindert de geluidsoverlast. Maar minstens zo belangrijk: het is nodig om meer re creatiewoningen in Waterpark Veerse Meer mogelijk te maken, een grote wens van Middelburg. Om te voorkomen dat zes gemeen ten hun bestemmingsplannen moeten aanpassen, is gekozen voor één provinciaal aanpassingsplan. Dat wordt betaald door de ge meente Middelburg, die ook de be nodigde grond moet aankopen. Twijfel Daar zat gisteren de twijfel bij GroenLinks, PvdA en 50 Plus, die overigens wel instemden met het opstellen van een inpassingsplan. Middelburg staat namelijk onder toezicht van de provincie, omdat de financiën niet op orde zijn. Het is lastig om al iets over de kosten te zeggen, reageerde gedeputeerde Dick van der Velde (VVD). Geld over de balk Als enige stemde de SP tegen het opstellen van een inpassingsplan. Waarom meehelpen om Waterpark Veerse Meer mogelijk te maken, stelde Sjaak Rijkse. ,,Het is geld over de balk smijten om welgestelden aan een tweede huis te helpen." ,,Elke zaterdag is gereserveerd voor Wie is de Mol? en ik mag niet gestoord worden. Voorafgaand aan ieder seizoen bestel ik een molboekj e. Daarin staat alle infor matie over de kandidaten. Iedere aflevering schrijf ik mee, bijvoor beeld de titel van de aflevering, namen van opdrachten, hoeveel geld kandidaten verdienen en alle verdachte acties. Maar ook de ka mernummers van kandidaten of zelfs hoe de kamer er uit ziet. Soms kijk ik stukjes terug, omdat ik tijdens de aflevering ingespan nen bezig ben met opletten en op schrijven. Tijdens het vorige sei zoen heb ik heel lang zitten puz zelen en voor het eerst zat ik op de goede mol, Jeroen Kijk in de Vegte. Samen met mijn zus en mijn neefje en nichtje bezoek ik ook jaarlijks de Molfandag. Vaste onderdelen zijn een veiling en meet greets met de kandidaten. Tijdens de veiling kun je authen tieke voorwerpen uit de serie ko pen. De opbrengst gaat naar een goed doel. Op een fandag mag je soms ook een originele moltest maken, waar je prijzen mee kunt winnen. Daar komt mijn mol- boekje goed van pas, de meeste antwoorden kan ik daarin terug vinden. Buiten coronatijd let ik al tijd goed op wanneer de uitnodi ging voor de fandag online komt te staan. De eerste 250 aanmeldin gen hebben gegarandeerd een meet&greet met kandidaten, dat wil ik niet missen. Met diverse mollen ben ik op de foto geweest, onder wie Jan Versteegh in 2018. Thuis heb ik een vitrinekast vol met leuke molitems, waaronder foto's en officieel molgeld, en al mijn molboekjes van de afgelopen jaren staan netjes op een rijtje." Ineke, consulent NWE Online filmpremière en dagelijks digitale lezingen zaterdag 6 februari 2021 GO elemaal gek op Wie is de Mol Hans Puik Fan Willemien van der Toorn, met haar nichtje en neefje, op de foto met voormalig mol Jan Ver- steegh op een Molfandag. privéfoto Het verleggen en draaien van de start- en landingsbaan van vlieg veld Midden-Zeeland bij Arne- muiden is een stapje dichterbij gekomen. Op verzoek van zes gemeenten en het vliegveld komt er een inpassingsplan. De Staten maken zich wel zorgen of Middelburg de kosten kan dra gen. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Naam: Willemien van der Toorn Leeftijd: 35 Woonplaats: Middelburg Dit jaar de mol: Renée of Charlotte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32