Wees voorzichtig en blijf thuis Man met kinderporno krijgt cel- en taakstraf Mannen aangehouden met gestolen scooter Coupe corona 'Dit jaar is er niks. Het is sober en individualistisch' 2 ZEELAND Gaan de eindexamens door of niet? En hoe dan? Daarover willen Zeeuwse scholieren duidelijkheid. Minister Arie Slob heeft beloofd dat ze die volgende week krijgen. Lieke, Wouter, Ann, Dagmar en Elias hopen dat de examens doorgaan. GAAN EINDEXAMENS DIT JAAR WEL Commentaar De ziekenhuizen zitten niet te wachten op gebroken armen en benen en bevroren tenen De verzamelwoede van F. begon zo rond het begin van het internet en eindigde eind 2018 toen de re classering zijn computer op kinder porno controleerde. ALMANAK F. kwam in beeld in een ander onderzoek en in 2016 kreeg hij be zoek van de politie. F. verdween en kele dagen in het gevang en liet zich behandelen. Twee jaar later bleek F. kwam in beeld in een ander onderzoek en in 2016 kreeg hij bezoek van de politie hij opnieuw op zoek te zijn geweest naar kinderporno. F. zegt dat hij zijn drang naar kinderporno nu re delijk onder controle heeft en dat hij dergelijke sites ontwijkt. Alles bij elkaar zou F. in de loop der jaren iets meer dan zeven miljoen afbeel dingen met kinderporno hebben verzameld. Dat de basisscholen weer open gaan, is in dat Hulsterse gezin met gejuich ontvangen. Helaas zijn en blijven de kappers nog even dicht en is de situatie op de koppies van het schoolgaande kroost inmiddels nogal nijpend geworden. Dus besloot moeders zelf met kammetje en schaar in de weer te gaan. „Beetje bijpunten hier en daar, dan zien jullie er weer een beetje fatsoenlijk uit", hield ze haar kids voor. De puntjes werden hele lokken. Moeder zou het nu eigenlijk wel fijn vinden als de scholen nóg een paar weekjes dicht bleven. Spamberichten nep testafspraken Geen Meimarkt in de grensdorpen VLISSINGEN Indonesië-dag bij tientallen kerken Waar doe ik het allemaal voor? Die vraag heeft Elias Ludik- huijze (19) uit Middelburg zich zelf al meerdere keren gesteld. De vwo'er van de Christelijke Scholengemeenschap Walche ren baalt van de onzekerheid in zijn examenjaar. ,,We weten niet of het eindexamen er komt, en als het er wel komt, in welke vorm dan?" Elias hoopt vurig dat de eind examens wél doorgaan. „Voor het centraal examen moet je alle stof herhalen. Je sluit het af: dat is het moment dat je moet laten zien dat je alles be heerst. Als dat toets moment er niet komt, dan scheelt het natuurlijk veel stress. Maar dan heb ik ook het gevoel dat ik het diploma niet verdien." Elias denkt dat hij goed voorbereid is op de examens. „De online lessen zijn ook goed, en ik heb geprobeerd in het ritme van school mee te gaan. Ik heb het niet laten lopen." Het examenjaar is normaal ge sproken ook een jaar vol feesten en leuke activiteiten. ,,Onze klas is opgedeeld in twee groepen, omdat we anders geen ander halve meter afstand kunnen houden. Mijn groep gaat de ene dag naar school, en de andere groep de dag erna. Daardoor zie ik de helft van mijn vrienden niet. Ik begrijp de maatregelen wel, maar het is zo jammer. Het examenjaar is heel belangrijk: je bent al zes jaar aan het strijden voor het diploma, dan wil je dit jaar ook met z'n allen doen. Ik heb eerder al havo- examen gedaan. Toen had- den we elke week wel een feestje. Dit jaar is er niks. Het is sober en individualis tisch." Agenten zagen de mannen rond 03.30 uur haastig wegrijden bij een slijterij aan de Gildeweg. Er volgde een achtervolging via de Paul Kru- gerstraat, het Vlissings Jaagpad, de Keersluisbrug en de Hermesweg. Op de Hermesweg kwam de scoo ter ten val en is de bestuurder aan- gehouden. De scooter bleek gesto len te zijn en is voor verder onder zoek meegenomen door de politie. Onder het zadel lag een fles sterke drank en inbrekersgereed schap. Ook die zijn in beslag geno men. De politie onderzoekt of de drank gestolen is bij de slijterij. De bijrijder wist te ontsnappen. Daarop werd de politiehond inge zet. Die had de 30-jarige man snel opgespoord. De man is aangehou den in een botenhuis bij het Vlis- sings Jaagpad. De verdachte raakte lichtgewond door een beet van de hond. In het politiecellencomplex is hij door een arts aan zijn verwon ding behandeld. Beide verdachten zijn ingesloten. zaterdag 6 februari 2021 Als de weersverwachtingen uitkomen, staat ons dit week end een prachtige, wonderschone, witte wereld te wachten. In sommige delen van ons land kan zomaar tien tot twintig centimeter sneeuw vallen. Meer sneeuw is zelfs niet uitgesloten. Meteorologen duikelen over elkaar heen: rond de Veluwe is kans op wellicht dertig centimeter en wisten we al dat het hard kan waaien met kans op sneeuwduinen? De Zeeuwse wegbeheerders nemen het zekere voor het on zekere. Hun strooiwagens staan paraat. Door corona krijgt de gladheidsbestrijding wel een ander karakter. We werken thuis (als het goed is) en we houden ons aan de avondklok. Het is dus rustiger op de weg en dat verhoogt het risico dat het lan ger glad blijft op de wegen. Zout krijgt minder kans om ingere den te worden. Hou daar rekening mee. De gemeente Terneuzen wacht niet af, maar reageert proac tief. Vanavond gaan de eerste strooiwagens op pad met veel extra aandacht voor de teststraten. Alle inspanningen van de mensen op de strooiwagens en sneeuwschuiven ontslaan weggebruikers niet van de plicht om voorzichtig te zijn en niet onnodig de straat op te gaan. In de Zeeuwse ziekenhuizen is het als gevolg van corona al maanden alle handjes aan het bed. Gladheid en schaatsen gaan nooit gepaard zonder ongevallen en kwetsuren. De ziekenhuizen zitten niet te wachten op ge broken armen en benen en bevroren tenen. De druk op het ver plegend personeel is al onmenselijk hoog. Voor het 'grootschalig verzame len' van kinderporno heeft de rechtbank in Middelburg donder dag de 47-jarige A. F. uit de ge meente Goes een celstraf van twee dagen plus 145 dagen voor waardelijk, een taakstraf van 240 uur en een proeftijd van vijf jaar opgelegd. Ad Roos Middelburg Ook komt F. onder toezicht van de reclassering te staan en moet hij worden behandeld. Eventueel kan hij ook nog worden opgenomen in een kliniek. Het vonnis was vrijwel conform de eis. Tip? redactie@pzc.nl GOES Op telefoons verschijnen spam-smsjes met de be vestiging van een nepaf- spraak bij de coronatest- locatie bij de Zeelandhal len in Goes. Het bericht lijkt erg veel op het be richt dat de GGD ver stuurt als je zelf een af spraak hebt gemaakt maar klopt niet, laat een woordvoerder weten. Voor een afspraak voor een test moet je altijd zélf contact opnemen met de GGD. Als je zomaar een bericht krijgt, is dat vals. De testlocatie in Goes heeft nog geen mensen aan de poort gehad die zich meldden na zo'n spambericht. KOEWACHT De immer drukbezochte grensoverschrijdende Meimarkt in Koewacht gaat dit jaar vanwege de coronamaatregelen we derom niet door. De or ganisatie hoopt daarom de 36ste editie te houden op zondag 1 mei 2022. De Meimarkt is al decen nia een begrip in Koe wacht. Over een lengte van ruim een kilometer, van d'Ollandse tot een eind op 'de Belgse Koe wacht' (Moerbeke-Waas), staan dan op de eerste zondag van mei vele hon derden marktkramen. De grensdorpen verwelko men die dag vele duizen den bezoekers. De kerken die zijn aan gesloten bij 'Delta voor Indonesië' houden mor gen een Indonesië-dag. Het gaat om ruim vijftig protestantse kerkge meenten in Zeeland en Zuid-Holland. Delta voor Indonesië steunt de op vang van straatkinderen in Yogjakarta, een land bouwproject op Java en een vrouwenproject op Papoea. Morgen wordt tijdens de diensten ver teld over het project, en er wordt gecollecteerd. Er zijn nu al acties aan de gang en er is een mini-magazine uitge bracht. Meer informatie op kerkinactie.nl/delta. Scholieren Cornelleke Blok/Timo van de Kasteele Goes Vwo'er Elias Ludikhuijze (19) uit Mid delburg. FOTO LEX DE MEESTER Een 40-jarige man met onbe kende woonplaats en een 30-ja- rige man uit Vlissingen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden omdat zij verdacht worden van heling danwel diefstal van een scooter. Miriam van den Broek Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30