Beckhams vlam is coronatester in Noorwegen O HOE IS HET NU MET? 24 MEDIA CULTUUI REBECCA LOOS Zelfs de grootste rockband van Nederland houdt het niet eeuwig vol. Zestig jaar na de oprichting dwingt een slopende ziekte bij gitarist/oprichter George Kooymans (72) Golden Earring te stoppen. „Zonder George geen Earring.'' Rebecca Loos' showbizzcarrière maakte een vlie gende start met de bekendmaking van de heime lijke affaire die ze in 2003 had met David Beckham, voor wie ze als personal assistent werkte. Voor een flinke geldsom bracht ze de pikante details naar buiten. Daarna ging ze uit de kleren voor Playboy, was ze te zien in realityshows als Temptation Island - in een rol als verleider, hoe kan het ook anders -, presenteerde ze korte tijd Shownieuws en was ze een graag geziene gast bij Londense premières. Maar aan die carrière kwam in 2009 abrupt een einde, toen ze tijdens opnames van het ex peditieprogramma 71 Graden Noord als een blok viel voor de charmes van de Noorse dokter Sven Christjar Skaiaa. Ze hing haar celebrity lifestyle aan de wilgen en verkaste, zwanger, met hem naar het hoge noor den. ,,Na een paar turbulente ja ren van rechtszaken tegen de Britse roddelbladen was het ongelooflijk verfrissend om wakker te worden in de na tuur, in plaats van met papa razzi voor mijn voordeur'', schrijft ze op haar web site. Ze leerde vloeiend Noors, deed een studie om gekwalificeerd medisch assistent te worden en volgde een opleiding tot yogalerares. Met Skaiaa kreeg ze zonen Magnus (11) en Liam (9). Frontlinie Inmiddels werkt Loos in de frontlinie van de coro- napandemie, als coronatester bij een testcentrum in Oslo. ,,Ik heb het altijd leuk gevonden met bloed en naalden te werken. Bovendien, ik houd van het contact met patiënten, het past bij me'', vertelt ze deze week in een interview met het Britse tijd schrift OK!. „Het voelt goed om in de Covid-front- linie te werken.'' Loos heeft er geen moment spijt van dat ze haar wilde leven heeft ingeruild voor een vredig bestaan in Noorwegen. ,,Ik ging altijd het huis uit om negen uur 's avonds om om zes uur 's ochtends thuis te komen. Nu lig ik om negen uur 's avonds op bed en sta ik om zes uur op. We ontwikkelen onszelf, en dat was een mooie tijd in mijn jongere jaren.'' Angela kijkt wegens ziekte even geen tv Ik heb het altijd leuk gevonden met bloed en naalden te werken Christopher Plummer overleden Kandidaten voor Zapp Award e hadden het zelf willen regis seren: de be kendmaking van het slechte nieuws over George Kooy- mans, en hun laatste liveoptredens. In beide geval len lukte dat de bandleden van Gol den Earring niet; de realiteit heeft de iconische Haagse rockband inge haald. Kooymans openbaarde giste ren over de telefoon dat hij lijdt aan de progressieve en dodelijke spier ziekte ALS. Optreden zit er niet meer in, en daarmee was het optreden van 16 november 2019 in Ahoy Golden Earrings laatste liveshow ooit. ,,Gelukkig was dat een goede, grote show met familie en vrienden in de zaal, maar je wilt het zelf regisseren", zegt zanger Barry Hay (72) over de te lefoon vanuit zijn huis in Curasao. ,,Je stelt het je anders voor. Een af- scheidstournee, wat dan ook. Niet op deze manier.'' Het beroerde nieuws over de ge zondheid van George Kooymans - ALS is een progressieve spierziekte waarvoor nog geen genezende be handeling bestaat - kwam al voor de jaarwisseling bij de band binnen. ,,Een dof gevoel'', zo beschrijft Hay zijn gemoedstoestand sindsdien. ,,Dit is een doodsklap voor ons.'' Ook bassist Rinus Gerritsen (74) George is een van de iconen van de fucking muziekwereld, gewoon een geweldenaar en drummer Cesar Zuiderwijk (72) zijn er nog niet van bijgekomen. ,,De band is nu niet belangrijk, het gaat om George'', zegt Zuiderwijk. Gerrit sen, wiens zus Milly met Kooymans is getrouwd: ,,We proberen er voor hem te zijn, maar wat kun je zeggen? Hoe meer je erover praat, hoe verve lender het wordt. Ik weet nog dat George me in december in een tele foongesprek vertelde dat zijn plec trum steeds uit zijn vingers viel. Hij zei dat hij mogelijk een spierziekte had. Later kwam de diagnose ALS.'' Kooymans, vroeger in Den Haag de buurjongen van Gerritsen, had op een zelfgekozen moment naar buiten willen komen met het nieuws. Gis terochtend lekte echter via De Tele graafal uit dat de gitarist 'ernstig ziek' is. ,,Dan gaan mensen specule ren, daar zit ik niet op te wachten'', zei Kooymans gistermiddag in een kort telefoongesprek. ,,Ik ben niet in de stemming om er veel over te zeg gen, maar ik ben inderdaad ziek. Ik lijd aan ALS. Heel naar, ik sta onder behandeling in het universitair zie kenhuis in Leuven. That's it. Op dit moment kan ik niet spelen en het is een progressieve ziekte. Optreden gaat helaas niet meer.'' Hoe het ziekteproces van Kooy- mans ook verloopt, bij de overige drie bandleden bestaat er geen enkele twijfel over doorgaan in een andere samenstelling. ,,Dat gaat nooit ge beuren'', zegt Zuiderwijk. ,,We zijn vier broertjes van elkaar. Een muzi- In deze serie zoeken we BN'ers op die eens in de schijnwerpers stonden, maar nu verdwenen zijn van het podium. Vandaag: Rebecca Loos (43), de Nederlandse die wereldberoemd werd door haar affaire met toenmalig voetballer David Beckham. Marlies van Leeuwen zaterdag 6 februari 2021 PC FILM Christopher Plummer, een hoofdrolspeler uit The Sound of Music, is op 91- jarige leeftijd overleden. De Canadese ac teur vertolkte in de filmmusical kapitein Von Trapp, de te genspeler van Julie Andrews. TELEVISIE De top 3 van genomineerden voor de Zapp Awards 2021 is bekend. Brug klas, Mollenstre ken en Heel Hol land Bakt Kids maken nog kans op een Zapp Award. De prij zen worden op 13 februari uit gereikt. ■u Alexander van Eenennaam —Barry Hay, zanger Gitarist Georg Kooymans tijdens een optreden van Golden Earring op popfestival Appelpop in Tiel, in 2011. FOTO ANP George Kooymans, volgens Barry Hay de leider van de band. foto anp Het laatste live concert van Golden Earring, in Ahoy, op 16 november 2019. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24