Frenkie tegen Luuk in beker Hockey al dag eerder 20 Nieuwe trainer van Willem II vindt alles even mooi in Tilburg Gemene klim erbij in LBL Zeljko Petrovic, opvolger van de ontslagen Adrie Koster, is ook bij Willem II gewoon zichzelf. Impressie vanuit Midden Brabant, waar de paniek dankzij de kleurrijke coach langzaam wegebt. ,,Dit is toch een geweldige kloep?!" Zeljko Petrovic (55) voert al enige tijd stug het woord, in de aanloop naar het duel met ADO Den Haag, als hij de perschef van Willem II quasi-verontschuldigend aankijkt. In de voorgaande minuten ging het over de bloemen die hij ont ving van de supportersverenging ('Fantastische bloemen'). Over de nieuwe, boomlange keeper Aro Muric ('Ik hoop dat de lichtmasten het houden'). En uiteraard over zijn nieuwe werkgever ('Ik ben zó trots en blij'). En nu, na tal van anekdotes, realiseert de coach zich dat iets anders was afgesproken met het hoofd mediazaken van de Tricolores. ,,Oh ja, ik moest korte antwoorden geven", zegt Petrovic. En, dan, na een seconde stilte: ,,Helaas, niet gelukt." Hartelijk mens, Petrovic. Ie mand die, onder het genot van een sigaretje, geanimeerd kan vertel len over zijn avonturen met oud ploeggenoot Diego Maradona. Die een marktkraamhouder in zijn woonplaats Vught zomaar een van zijn nieren kan aanbieden, moch ten Ruud Gullit en Dick Advocaat al voorzien blijken. Een man ook die zich in zijn beginperiode als ADO Den Haag-hoofdtrainer vro lijk liet jonassen door harde-kern- leden van de Haagse club. Maar die Petrovic, zo heeft hij zich voorge nomen, wil bij Willem II de schijnwerpers wat minder op zichzelf gericht zien. Want, zegt hij: ,,Het gaat om de kloep, niet om Zeljko Petrovic.'' En toch: onherroepelijk gebeurt er wat wanneer hij - een van de beste voetballers die Joegoslavië voortbracht - in een tamelijk ste riele Tilburgse perskamer voorbe- schouwt op een wedstrijd tegen ADO. Als haast vanzelfsprekend gaat het dan over de hem zo ken merkende werkwijze, die ook tij dens de middagtraining van Wil lem II feilloos aan het licht is geko men. Petrovic valt zijn aanvoerder Dit is wie ik ben. Vraag trainers of oud-spelers hoe ze over me denken en iedereen is positief Jordens Peters in de armen alsof hij zijn naar Australië geëmi greerde buurvrouw voor het eerst in dertig jaar terugziet. ,,Ik ben een open persoon, het type dat niet achter elke boom een vijand ziet", verklaart hij. ,,Zo ga ik met mijn spelers om. Tenzij ze niet mee wil len. Dan is het klaar met de vriendschap." Contrast Een groter contrast tussen hem en zijn voorganger Adrie Koster is nauwelijks voorstelbaar. Koster, de geduldige, gestructureerde man die zijn potjes Zeeuwse duinkrui den vermoedelijk op alfabetische volgorde in zijn keukenrek heeft staan. Petrovic, de temperament volle en emotionele coach, die de beeldvorming die over hem heerst ooit zelf onbedoeld bevestigde te genover een Omroep West-ver slaggever: ,,Denk jij dat ik Jan-Pipo de Clown ben of zo?!" Toch is het verre van uniek in de voetballerij, een trainer aanstellen die karakterologisch 180 graden verschilt met zijn voorganger. Bij een club in nood moet tenslotte 'iets teweeg worden gebracht'. Voormalig FC Twente-speler Evert Bleuming vertelde in Tubantia ooit hoe anders de tactische be sprekingen van de nieuwe trainer Fritz Korbach - verpersoonlijking van het schokeffect - eraan toegin gen in Enschede. ,,Fritz sloot de deur van het spelershome, gooide het sleuteltje uit het raam en zei: 'En nu gaan we zuipen'.'' Simon Kistemaker, Frans Kör- ver, Peter Hyballa; elk voldoen ze op hun manier aan datzelfde pro fiel. Ondubbelzinnig onderstre pen ze daarmee hoe onnodig en potsierlijk al die dure, ingewik kelde beleidsplannen zijn bij clubs. Het voetbal tikt domweg op het ritme van de waan van de dag, voorzien van de coaches die op dat moment het beste passen. En volgens de Tilburgse leiding is Petrovic dé coach die Willem II aan handhaving kan helpen, ook al contrasteert hij met het clubi mago. ,,Soms zeg ik na een inter view ook weleens tegen mezelf: 'Waarom doe je dit nou?'", bekent de oud-middenvelder, lurkend aan een flesje water. ,,Maar dit is wel wie ik ben. Vraag trainers of oud spelers hoe ze over me denken en iedereen is positief. Ik ben niet van plan mezelf te veranderen." Het perspraatje is al zo'n dertig minuten uitgelopen als Zeljko Pe- trovic nog één keer verwonderd om zich heen kijkt in het Koning Willem II Stadion. ,,Dit is toch een geweldige kloep", besluit hij dan. ,,Echt, we gaan er alles aan doen om te zorgen dat Willem II in de eredivisie blijft." ROTTERDAM De loting voor de halve finales van het Spaanse bekertoernooi heeft een ontmoeting opgeleverd tussen Sevilla en FC Barce lona, de clubs van respectie velijk Luuk de Jong en Frenkie de Jong. De halve finales gaan over twee wedstrijden. Sevilla speelt volgende week thuis, de return in Camp Nou is begin maart. Met Karim Rekik en Luuk de Jong in de basis won Sevilla deze week in de kwartfinales met 1-0 bij Almeria. Frenkie de Jong ontsnapte met Barcelona aan uitschakeling bij Granada, dat vlak voor tijd met 2-0 leidde. De ploeg van trainer Ronald Koeman wist in de laatste minu ten langszij te komen en won na verlenging met 5-3. De Jong, de laatste weken toch al zo trefze ker, maakte de vierde treffer. De andere finalist komt uit het tweeluik Athletic-Levante. Zo zijn ook bij de mannen twee wedstrijden, Amsterdam - Bloe- mendaal en HGC - HCKZ, ver plaatst van morgen naar van daag. Beide duels beginnen al om 12.00 uur. In de loop van van daag wordt onder meer sneeuw en ijzel verwacht. In de hoofd klasse voor vrouwen werden eerder al alle wedstrijden van zondag naar zaterdag verplaatst. De hockeyclubs kunnen zich ei genlijk geen afgelastingen per mitteren. De competitie werd vorige week hervat na een maandenlange onderbreking. zaterdag 6 februari 2021 'Gaat om de kloep, niet om Zelj ko Petrovic' GO Dennis van Bergen Tilburg Intiem mo ment van de trainer met aanvaller Ché Nunnely. FOTO PIM RAS Zeljko Petrovic dolt tijdens de training van Willem II met zijn assistent Gery Vink. foto pim ras - Zeljko Petrovic (55) MIS GEEN GOAL VAN Willem II - ADO Ga naar de app van deze krant, installeer geheel gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. LUIK De wielrenners krij gen in de klassieker Luik Bastenaken-Luik een nieuwe beklimming in de finale van de wedstrijd. De 107de editie, die moet plaatsvinden op 25 april, gaat ook over de Cöte de Desnié, een klim die kort voor de beklimming van de Cöte de la Redoute is op genomen in het parcours. De klassieker is 260 kilo meter lang. De Cöte de Desnié komt op iets minder dan 50 kilometer van de streep in Luik. Het is vol gens de organisatie een 'gemene' beklimming van 1,6 kilometer, met een ge middeld stijgingspercen tage van 8 procent. ROTTERDAM Hockeybond KNHB heeft het programma voor komend weekeinde in de hoofdklasse aangepast van wege het verwachte winter weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20