Proces over bende rond Taghi uitgesteld De beste boeken voor deze winter NIEUWS 13 Het voordeel VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER zaterdag 6 februari 2021 De start van de inhoudelijke behandeling van het liquida tieproces Marengo gaat van wege corona niet door. Dat heeft de rechtbank Amster dam gistermiddag bekend gemaakt. Yelle Tieleman Amsterdam Vanwege de opkomst van de Britse variant en de vele betrok kenen die in de rechtbank aan wezig moeten zijn, acht de rechtbank het niet verantwoord. Het liquidatieproces draait om de bende van hoofdverdachte Ridouan Taghi en zestien mede verdachten. Maandag 15 februari zou het proces inhoudelijk star ten in de extra beveiligde recht bank in Amsterdam. Taghi zou, voor het eerst sinds zijn aanhou ding in december 2019 in Dubai, aanwezig zijn in de rechtbank. Ook twee andere zittingen die week zijn uitgesteld. De recht bank zegt de ontwikkelingen in de gaten te houden, en mogelijk in maart tijdens al geplande zit tingsdagen te kunnen starten met het proces. Veel mensen Corona gooit dus roet in het eten. 'De start van de inhoude lijke behandeling van het om vangrijke proces vraagt de inzet en betrokkenheid van een zeer groot aantal personen, onder wie de rechtbank, officieren van justitie, de verdachten en hun raadslieden, beveiligingsperso neel en pers', aldus de rechtbank. 'Met name de opkomst van de veel besmettelijkere Britse vari ant van het coronavirus is van doorslaggevend belang bij de be slissing van de rechtbank.' Daarnaast kijkt de rechtbank naar de situatie in gevangenis sen, waar verschillende corona- uitbraken zijn. Zo zijn alle gede tineerden in de EBI in Vught, waar Taghi zit, in quarantaine, omdat drie personeelsleden be smet zijn geraakt met het virus. Een recordaantal partijen doet mee aan de verkiezingen in maart. Er waren zelfs nog meer gegadigden, maar zij konden niet aan de spelregels voldoen. Laurens Kok Den Haag Maar liefst 37 partijen doen op 17 maart mee aan de Tweede Ka merverkiezingen. Dat maakte de Kiesraad gisteren bekend. Daarmee is sprake van een nieuw record: nooit eerder kwam het aantal deel nemende partijen boven de 28 uit. Eerder deze week bleek dat 41 partijen een lijst hadden inge diend bij de Kiesraad, maar Zor gend Nederland, Evert! en de Jonge- renpartij wisten in geen één van de twintig kieskringen genoeg onder steuningsverklaringen te overleg gen. Ook Healthy Earth heeft niet voldaan aan de spelregels. Zij ont breken daardoor op het stembiljet. De overige 37 partijen staan alle- i Kiesraad erkende dat er fouten zijn gemaakt rond de Lijst Henk Krol maal wel in ten minste één kies kring op het stemformulier. Be halve de dertien partijen die nu al in de Tweede Kamer zitten, doen ook Code Oranje, Ja 21, Volt, Libertaire Partij, Nida, Piratenpartij en BIJ1 in alle twintig districten mee. Hek kensluiters zijn De Groenen en Par tij voor de Republiek. Zij staan maar in twee kieskringen op het biljet. Opvallend is dat het uiteengevallen Vrij en Sociaal Nederland (VSN) met twee lijsten meedoet. Aanvan kelijk stond Viruswaarheid-voor man Willem Engel nog op de derde plek, maar hij werd geschrapt door lijsttrekker Bas Filippini. Filippini heeft een lijst ingeleverd waarop de naam van Engel inder daad ontbreekt. De nummer 2 en voormalig partijvoorzitter van VSN, Anna Zeven, heeft echter óók een lijst ingeleverd waarop de naam van Engel nog wel staat. Dus zijn er twee lijsten: één onder de naam van VSN (van Filippini) en één blanco lijst (met Zeven en Engel). Voorzitter Wim Kuijken van de Kiesraad erkende tijdens de open bare zitting gisteren dat zijn insti tuut eerder deze week een fout heeft gemaakt. De Kiesraad meldde Voorzitter Wim Kuijken en andere leden van de Kiesraad wezen gisteren lijstnummers toe aan partijen. foto anp Verkiesbare partijen toen dat lijsttrekker Henk Krol van de Lijst Henk Krol (LHK) niet het juiste papierwerk had aangeleverd en nog twee dagen had om die fout te herstellen. ,,Achteraf is gebleken dat dit ten onrechte was'', erkende Kuijken. Ook ten aanzien van de Pi- ratenpartij en Jezus Leeft heeft de Kiesraad fouten rechtgezet. Krol beklaagde zich er eerder over dat het in coronatijd heel moeilijk was om in alle kiesdistricten vol doende ondersteuningsverklarin gen te verzamelen. Volgens Kuijken biedt de Kieswet geen ruimte van de spelregels af te wijken. Het goede nieuws voor Krol is dat hij bijna overal mee kan doen. Net als Splin ter, van Krols oud-fractiegenoot Femke-Merel van Kooten-Arissen, ontbreekt LHK alleen op de BES-ei landen op het stembiljet. Kusje erop VANAF Ontdek de bestseller top 20 Nu we de koude dagen voornamelijk binnen zullen doorbrengen, is dit het perfecte moment om nieuwe boeken te ontdekken. De bestseller top 20 bestaat uit boeken die je gelezen moet hebben Van thrillers tot aan romans, het aanbod is divers, dus er is voor ieder wat wils! Bekijk het complete aanbod in onze webwinkel. Bestel nu op pzc.nl/boeken2020 Nog niet eerder zoveel partijen op stembiljet Dit jaar doen 37 partijen mee aan de Tweede Kamerverkiezingen. t-<ms-i-(mcdg),tcoc\icocdocmn-i- NNNCOCOCOCOC3)0)000^-1--1-<M 0)0)0)0)0)0)0)0)0)0000000 -T— -T— -T— -r--i— 1— 1— -i— -i— OJOJOJOJOJOJCM 060221 BRON: KIESRAAD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13