TERneuzen komt er gewoon, 'het wordt een prachtig iets' Vlissingse albatros vliegt naar ziekenfondskantoor 7 EIGEN TANDARTSPRAKTIJK AXEL Een heftige eerste week heeft Willem-Jan Hoogerdijk achter de rug. Hij opende maandag zijn eigen tandartspraktijk Land van Axel Mondzorg in het Gezondheids centrum van Axel. ,,Het loopt storm." Ietwat verbaasd is de jonge tandarts (32) wel over het aantal patiënten dat zich meldt, maar ook weer niet helemaal. Axel telde al drie tandartspraktijken, Land van Axel Mondzorg is de vierde. ,,Maar er zijn wachtlijsten en Axel mag zelf zo'n achtduizend inwoners heb ben, het verzorgingsgebied van de tandartspraktijken reikt veel ver der; Koewacht, Zuiddorpe, West- dorpe. En vorig jaar is de tandarts in Sas van Gent gestopt." Een sprong in een diep gat is de oprichting van een eigen tandart spraktijk dus zeker niet geweest. Willem-Jan wilde ook altijd al zelfstandig tandarts worden. ,,Maar voordat je die stap zet, moet je genoeg ervaring hebben." Die heeft hij acht jaar lang opgedaan als werknemer of zelfstandige zonder personeel (zzp'er) in Axel en Terneuzen. Hij is momenteel ook nog anderhalve dag werkzaam bij tandarts Thung in Terneuzen. Voor hoe lang weet Willem-Jan nog niet. ,,Het ligt eraan hoe het hard het hier gaat." Opmerkelijk blijft het wel, als tandarts voor jezelf beginnen. Ke tens van tandartspraktijken als DentConnect maken landelijk fu rore, om allerlei redenen. Een praktijk overnemen is duur. Bij het opstarten van een eigen prak tijk komt heel veel kijken om te voldoen aan wet- en regelgeving. En het werken bij een tandartske ten heeft voordelen. Willem-Jan: ,,Je begint om acht uur 's ochtends en om vijf uur 's middags trek je de deur achter je dicht. Je hoeft niet te zorgen voor personeel of je druk te maken over declaraties." Al die voordelen heeft Willem Jan opzij gezet, omdat het kan. Hij Je hebt alles zelf in de hand, dat vind ik het mooie aan een eigen praktijk runt de praktijk met de hem al ja ren bekende tandartsassistente Kim Messemaker. ,,Toen ik nog niet zo lang afgestudeerd was, belde ze of ik een ziek geworden tandarts in Terneuzen kon vervan- gen. Dat was wat. Tijdens mijn studie had ik twee uur voor een vulling, opeens moest dat in twin tig minuten." Willem-Jans vrouw Ariëtte werkt ook in de praktijk, voornamelijk in de administratie. ,,We hebben twee dochters die nu naar school gaan. Toen ze jonger waren, had ik er niet aan moeten denken zelfstandige te worden." ,,Je hebt alles zelf in de hand, dat vind ik het mooie. Met welke mensen je samenwerkt. Welke materialen je gebruikt. Die keuzes worden anders voor jou gemaakt. Neem alleen al het vulmateriaal voor tanden en kiezen. Er zijn wel honderden soorten. Ik vind het fijn daarin zelf een keuze te kun nen maken." En de keuze voor Axel, voor Zeeuws-Vlaanderen? Willem-Jan en Ariëtte komen allebei uit Kat wijk aan Zee. Twee keer uitgeloot voor de tandartsopleiding in Am sterdam koos Willem-Jan voor Gent. Nog tijdens zijn studie trouwde hij met Ariëtte. ,,We wil den niet in België wonen. De cul tuur is daar zo anders. Zo zijn we in Axel terecht gekomen. Lekker rustig, gemoedelijke mensen, daarom zijn we hier ook geble ven." ,,Het is niet nodig om hiervoor draagvlak te zoeken", oordeelde raadslid Dick Oggel (TOP/Ge meentebelangen), in reactie op het voorstel van PVV en PvdA om een enquête te houden in heel Terneu- zen. Zijn CDA-collega Loek de Be- leir ging nog een stapje verder. ,,Het wordt een prachtig iets, een uiting van cultuur." Een grap? India Zandman (PVV) en Laszlo van de Voorde (PvdA) keken daar heel anders tegenaan. Ze deden na mens hun partijen het voorstel alle Terneuzenaren hun zegje te laten doen over TERneuzen. Niet om de wijkraad Binnenstad en Java, de initiatiefnemer, af te vallen, maar omdat het een symbool wordt voor heel Terneuzen en er eind decem ber, bij de onverwachte lancering ervan, direct veel kritiek op kwam. Het donderdag nieuw aan- getreden raadslid Paula Stoker (Ter- neuzen Sterk) viel hen bij. ,,Ik dacht dat het om een grap ging, toen ik er voor het eerst over hoorde." ,,Laten we het niet groter maken dan het is", reageerde wethouder Jack Begijn. ,,We gaan er geen mar- ketingsymbool van maken." Hij kreeg steun van een ruime meer derheid van TOP/GB, CDA, VVD, ChristenUnie, SGP, D66, Groen Links en Sociaal Terneuzen (twin tig zetels). Voor een enquête stem den PVV, PvdA, soPlus, SP en Ter- neuzen Sterk (tien zetels). Het twee meter hoge TERneu- zen, kosten 19.300 euro, wordt naar verwachting begin maart op het Stadhuisplein geplaatst. TERNEUZEN Wie verzint een mooie naam? Ontwikke laar Ivo Mattheeuws deed re cent die oproep voor een nieuw appartementencom plex aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen. En wat is het ge worden? Albatros. Nota bene een Vlissingse, Betsy Elve-Brouwer, won. ,,Ik heb als verzorgende in oplei ding in Hulst gewerkt", ver telde ze, ,,en ik lees altijd nog veel nieuws over Zeeuws- Vlaanderen. Zo kwam ik deze oproep tegen." Albatros past goed bij de ge bouwen in de buurt, verwees Ivo naar woontoren Water front en de flat Neptunus. ,,Al- batros is een stoere zeevogel, die is in Terneuzen wel op zijn plaats", voegde Betsy toe. De geplande nieuwbouw van vijfentwintig appartementen komt op de plek van het in eer lijk beton uitgevoerde vroe gere ziekenfondskantoor. De nieuwbouw moet eind 2022 af zijn. Ruim vijftig liefhebbers hebben zich volgens Ivo al ge meld. Als de horeca weer open is, komt Betsy snel naar Terneu- zen, om de dinercheque van 2s0 euro uit te geven. zaterdag 6 februari 2021 VL Het was geen sprong in een diep gat Harmen van der Werf Axel Het team van de nieuwe, zelfstandige tandartspraktijk Land van Axel Mondzorg, vlnr Ariëtte Hoogerdijk, tandarts Willem-Jan Hoogerdijk en tandartsassistente Kim Messemaker. foto anne hana -Willem-Jan Hoogerdijk, tandarts Discussie gesloten, het licht staat definitief op groen voor de komst van de plaatsnaam-attrac tie TERneuzen, met de letters TER en twee symbolische neu zen. Een peiling over het 'kunst werk' onder alle Terneuzenaren is donderdagavond door een raadsmeerderheid afgeschoten. Harmen van der Werf Terneuzen KCvVO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 134