Sluis trapt op de rem; idee scanauto gaat de ijskast in Raad schiet plan Wozoco Sluiskil af 6 Geen gewonden na ontploffing in houtpelletinstallatie van De Veste-flats ,,Het was een behoorlijke klap", vertelde Ron Willems, chauffeur van de vrachtwagen met de hout- pellets. Hij schat in dat hij ongeveer de helft van zijn lading had 'overge pompt', toen de ontploffing zich voordeed. Een geluk bij een onge luk, hij stond achter zijn vrachtwa gen om de kranen te bedienen. ,,Na de explosie heb ik die onmiddellijk dichtgedraaid." De ontploffing deed zich om streeks kwart voor tien voor. Over druk is de vermoedelijke oorzaak, ontstaan bij het vullen van de silo. De druk kon er niet uit via de nor male weg, met de explosie als ge volg. De brandweer was om kwart over elf nog bezig de installatie te inspecteren. De directe omgeving was afgezet. Medewerkers van de installateur, Croonwolter&dros, waren aanwezig, maar mochten de installatie nog niet betreden, tot de brandweer die veilig had verklaard. Niet in de kou De houtpelletinstallatie voor de verwarming en warmwatervoor ziening van 244 huurappartemen- ten in de De Veste-flats is nog maar Sluis had de scanauto zien rijden in de Vlaamse buurtgemeente Knokke-Heist. Het voertuig heeft daar de rol van parkeerwacht over genomen. Na een scan van een nummerplaat, is direct duidelijk of de automobilist legaal parkeert. Dat leek Sluis ook wel wat. De gemeen teraad keurde de aanschaf eind 2019 goed. De scanauto, die inclusief ap paratuur iets meer dan twee ton kost, had eind vorig jaar door West- Zeeuws-Vlaanderen moeten rij den. Kinderziektes Het college van burgemeester en wethouders trapt nu op de rem. De scanauto wordt voorlopig niet aan geschaft, laten B en W aan de ge meenteraad weten. Dat komt door de financiële tegenvallers bij de in voering van de eerste fase van het nieuwe parkeerbeleid. De nieuwe parkeerautomaten vertoonden kin derziektes. De schermen moesten vervangen worden en storingen verholpen. De automaten waren zo tijdelijk buiten gebruik, waardoor parkeren gratis was. De automaten kostten hierdoor niet de begrote 2,5 ton, maar ruim 450.000 euro. Een dure grap, die directe gevol gen heeft voor de scanauto. Het geld dat Sluis bespaart met het niet aanschaffen van de scanauto, wordt gebruikt om het financiële gat van de duurdere parkeerautomaten te dichten. Officieel is de scanauto 'on hold' gezet, maar volgens wethou der Marianne Poissonnier is het de vraag of de auto er überhaupt ooit komt. ,,Uit onderzoek blijkt dat het in Sluis vooral in de zomer druk is met parkeerders en in de winter niet. Ook is het bedrag dat ooit (in 2019, red.) voor de scanauto is gere serveerd waarschijnlijk niet vol doende. We moeten te zijner tijd bekijken of het nog een optie is, maar ik denk het niet." Verder stribbelt ook de techniek tegen, al dus de wethouder. De scanauto heeft een goede satellietverbinding nodig en die is niet gegarandeerd. De gemeente gaat inmiddels wel verder met het digitaliseren van parkeervergunningen. Die worden straks op kenteken geregistreerd. Sluis werkt dat plan nu verder uit, zodat alles op 1 januari 2022 klaar is. TERNEUZEN De Terneuzense raad heeft het bestemmingsplan voor een woonzorgcomplex in Sluiskil in grote meerderheid naar de prullenbak verwezen. De raad nam hiermee het advies van wet houder Frank van Hulle over niet in te stemmen met het zesde plan dat ontwikkelaar Roobeek in diende voor een wozoco op de plek van het oude, leegstaande waterschapslab langs het kanaal. Ook met het zesde plan heeft Van Hulle problemen. Volgens de wethouder wist Roobeek op nieuw niet de economische haal baarheid duidelijk te maken, zijn er twijfels of de provincie akkoord gaat met het aantal te bouwen ap partementen en is onvoldoende rekening gehouden met de ge luidsoverlast van de industrie. Rob Flipse van Roobeek Ont wikkeling bv moet nog bedenken hoe nu verder. ,,Ik wacht eerst wat de gemeente me schrijft, daarna zien we wel wat we gaan doen." Dat dit het zesde bestemmings plan van Roobeek was bestrijdt hij. ,,Het is het tweede plan. Dat het nu het zesde plan wordt ge noemd is omdat de stedenbouw kundige van de gemeente het steeds een nieuwe versie noemt als er aanpassingen vanwege stik stof of pfas nodig zijn.'' Hij ver wijst naar de bouw van een wo ning vlak bij de beoogde locatie. Daar wordt nu een woning ge bouwd met ramen die open kun nen. Die staat nog dichter bij de geluidszone dan de wozoco. Peter de Kraker (D66) wilde aanvankelijk niet met de bezwa ren van Van Hulle meegaan. Hij stelde dat als er dan inderdaad zo veel mankeert aan het plan, dat vanzelf zou blijken omdat men sen bezwaar zouden aantekenen. ,,En als dat niet gebeurt, dan wa ren de bezwaren kennelijk niet te recht", zo redeneerde hij. Brandweer sinds oktober vorig jaar in gebruik aan het Ooste- en sinds half november vol in be- lijk Bolwerk in drijf. Ruben Karel, directeur van Terneuzen, woningcorporatie Clavis, de eige- met op de ach- naar van de flats, liet weten dat de tergrond bij de bewoners niet hoeven te vrezen dat rode auto de zij in de kou komen te zitten. Naast aan de onder- de houtpelletinstallatie is nog een zijde bescha- gasgestookte installatie, als achter- digd houtpel- vang. letinstallatie. Over de exacte oorzaak van het in- M Het dak van cident kon Karel gisteren nog wei de silo is ont- nig zeggen. Onderzoek zal dit moe- zet. ten uitwijzen, want, zei de Clavis- foto directeur, 'we willen uiteraard her- leo van ginneken haling in de toekomst voorkomen.' Of zich eerder zoiets heeft voorge- daan bij het overladen van houtpel- lets, wist Karel niet. Chauffeur Wil lems die vaker ladingen houtpellets bij pelletinstallaties aflevert, zei er nog nooit van gehoord te hebben. ,,Ik heb het in elk geval niet eerder meegemaakt, gelukkig maar." Gis termiddag is het deels ontzette dak van de houtpelletinstallatie gerepa reerd. Het stuk voorgevel waaruit de stenen waren geslagen, is voor lopig met hout afgetimmerd. De komst van de houtpelletin- stallatie lag eerder onder vuur. Om wonenden klaagden over stank- en rookoverlast. De Zeeuwse milieu dienst RUD heeft daarop metingen gedaan en de installatie bleek te voldoen aan alle wettelijke eisen. zaterdag 6 februari 2021 Dak en gevel ontzet na explosie; overdruk vermoedelijk oorzaak Bij het overladen van houtpel- lets voor de nieuwe houtpellet installatie bij de De Veste-flats in Terneuzen heeft zich gisteren een explosie voorgedaan, ver oorzaakt door overdruk. De gevel en het dak van de houtpel- letinstallatie en een daarbij ge parkeerde auto zijn beschadigd. Niemand raakte gewond. Harmen van der Werf Terneuzen Het plan van de gemeente Sluis voor een scanauto die parkeer ders controleert, gaat voorlopig de ijskast in. Dat komt doordat de parkeerautomaten die vorig jaar zijn aangeschaft, door te genslagen veel duurder zijn dan verwacht. Wethouder Marianne Poissonnier betwijfelt of de auto er überhaupt ooit komt. Bob Maes Sluis iSB'J FOTO ANNE HANA Onderzoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133