10 NIEUWS Iïjjjj Blij: ik mag een vaccinatie gaan halen! Als het zover is, word ik bevangen door een enorme onrust. Ik ren nog net niet naar de etage waar de vaccinatie wordt gegeven: snel, snel, wie weet kom ik te laat en zijn ze toch op! Van buiten kalm en beheerst neem ik plaats en stroop mijn mouw op. Het prikje voel ik niet eens. Een enorme opluchting maakt zich van mij meester. En blijheid: ik wil het aan ie dereen vertellen. Maar tegelijkertijd een schuld gevoel dat me bekruipt: waarom ik al wel en zo veel anderen nog niet? Dus deel ik het nog maar met sommigen. Na de tweede spuit besef ik, al te ruglopend naar mijn werkplek, dat dat mondkapje dus eigenlijk voor mij niet meer nodig is over een paar dagen. Dat ik me zonder angst onder anderen kan begeven, in de supermarkt mij niet meer krampachtig hoef te bewegen. En plotseling ook: ik kan mijn kinderen weer knuffelen! Dat gevoel laat zich met geen pen beschrijven. - Francis Soumete IL.L11J Ja, de spuit zit er al in. En het ging prima. Ik ben werkzaam in de ambulancezorg en onder m'n col lega's is de animo groot. Begrijpelijk, dagelijks zien we de stromen Covid-patiënten, we zien de angst in de ogen van de patiënten en naasten, wat gaat er gebeuren, hoe loopt dit af? We maken begrip en onbegrip mee, emoties lopen soms hoog op. En dan al die verpleegafdelingen in ziekenhuizen en verzorgingshuizen waar iedereen z'n uiterste best doet - dag in, dag uit - in zwetende pakken. Dan nog maar niet te spreken over het hoge ziektever zuim waardoor de roosters steeds moeilijker ge vuld kunnen worden. De angst om corona op te lo pen tijdens het werk maakt het voor velen een ang stige en moeilijke tijd. Het vaccin voelt voor mij als een lichtpuntje, hoop, kijkend naar een toe komst die hopelijk weer wat normaler wordt. Ik wens iedereen nu vooral doorzettingsvermogen toe om deze pandemie door te komen met een hoopvolle toekomst. Houd moed! IL.U...L1 Gister een uitnodiging ontvangen voor de corona- prik. Wij zijn 8o-plus en 85-plus, dus comfortabel - Mary Tolsma Wij (49 en 56 jaar) wonen sinds anderhalfjaar in Engeland en begonnen met vrijwilligerswerk in het lokale vaccinatiecentrum, waar elke dag zo'n vierhonderd prikken worden gezet. Na onze eerste dag werden we 'beloond' met de vraag of we, als er vaccinaties over waren die dag, wilden worden ge vaccineerd. Dat hadden we niet verwacht, maar ui teraard niet geweigerd. Gevolg is dat we onze eer ste prik Pfizer binnen hebben. Wat een gevoel van opluchting, een sprongetje dichter naar het eind van de tunnel. Wel had ik liever mijn (80- plus)-ouders en schoonouders naar hier willen ha len om ze die prikken te gunnen. - Astrid Verlinde en Arjan Scherer Jansen -■ I Ml 15 januari 2021 was mijn D-day. Toen we de par keerplaats opreden, schoot ik ineens vol. Als verzorgende had ik hier bijna een jaar op gewacht. Het was een ontlading van een heftig jaar waarin we als team bij 'onze ouderen' nog harder hadden gewerkt dan anders, maar ook samen nog sterker zijn geworden. Deze eerste prik zou alles weer naar normaal gaan tillen. Ik was dankbaar, zelfs voor mijn tranen. Op naar maandagavond voor de tweede prik. Hou vol, hou vast. - Hilde Oplaat I i,.1.U.J Ik loop tegen de 70, ben vitaal en gezond. Ik ben niet bang voor corona, wel voorzichtig. Eén van onze vier kinderen woont op een instellingsterrein voor mensen met een verstandelijke beperking. Sinds maart vorig jaar heeft men daar het hele le ven moeten omgooien. 150 cliënten die structuur kwijt zijn, het risico op besmetting, personeel dat al op z'n tenen loopt, ouders die klagen dat ze hun kind niet of te weinig zien. Op 28 januari heeft men alle cliënten kunnen vaccineren. Allemaal! En dus ook mijn dochter! Ik heb zitten janken van blijdschap! Niet dat ik denk dat er nu ineens van alles mogelijk is. Maar het begin is gemaakt, vooral voor al die mensen die zich het afgelopen jaar in 10.000 bochten hebben gewrongen om ook hun privéleven zo in te richten dat zij hun werk konden blijven doen voor onze kinderen, broers en zussen. - Marja Klever -Kin..? In de maand maart ben ik mijn baan in een zorgin stelling kwijtgeraakt. Geen ramp, ik zat nog maar een jaar van mijn pensioen af. Maar een gezellig af scheidsfeestje zat er natuurlijk niet in. Tot mijn grote verrassing kreeg ik een uitnodiging om ge vaccineerd te worden. Ik wilde eerst nog bellen of het wel klopte, maar de euforie overheerste en in middels zit de tweede spuit er ook in. Ik ben er erg blij mee, het geeft mij een veilig gevoel. Aan de andere kant voelt het ook heel dubbel. Mijn schoonmoeder van 96 jaar kan pas over vijf weken worden ingeënt. Om over mijn man maar niet te spreken, hij moet zeker nog maanden wachten. Maar ondertussen ben ik toch stiekem heel blij. En uiteindelijk vind ik het een mooi afscheidscadeau van mijn werkgever. - Inger van der Ree zaterdag 6 februari 2021 GO Frank Poorthuis Er zijn nog niet veel Ne derlanders gevacci neerd. Maar ik vroeg de gelukkigen die al ge prikt zijn, ons te vertel len hoe dat voelt. Dit zijn hun verhalen. Reageren: frankpoorthuis@dpgme- dia.nl Gevaccineerd en zo voelt het: - Nicolien Dokter 'Ik heb zitten janken van b i dschae op naar de Brabanthallen, snel door de procedure heen en nu zitten we thuis aan de koffie met een Bossche Bol. We voelen ons feestelijk met weer wat uitzicht op een leven met wat meer contac ten. Zullen zeker heel voorzichtig blijven, maar daar waren we al heel goed in geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10