Palazzolihuis heeft nieuwe stek gevonden in Moerschansschool Wie in het Arsenaal gaat de toeristen informeren? 7 BUUTREEDNERS OP TV CORONAVARIANT Languit op de bank snaaien uit de borrelbucket en tegelijk de Hulster buutvoorstellingen bekijken op tv. Gisteren zijn de Hulster Buutreed- ners gestart met het uitdelen van vijfhonderd verkochte snackemmers. De snackemmers zijn bedoeld om met een vrolijk muziekje erbij een leutige warming- up te beleven voor de drie avondvullende Buut op de Bank-uitzendingen bij Omroep Hulst. ,,Man, wat kijk ik daar naar uit", roept Jean Paul Eggermont vanuit zijn Mini Cooper. Marlies de Vlie gere (Tiele Kokien) reikt hem de twee bestelde gele emmers voor zien van het Buutlogo aan ,,Zeker met deze opgelegde avondklok is een avondje vertier echt welkom. En nog wel drie avonden achter el kaar! Natuurlijk kan ik thuis zelf een borrelplankje klaarmaken en een eigen biertje inschenken. Maar zo'n bucket bij de hand is wel makkelijk." Zo worden ook de Buutreedners gesteund en de em mer op zich is een collectors item. Penningmeester Evert Verwer van de Stichting Buutreedners vindt het jammer dat vanwege co rona dit jaar de 38e editie van het tonpraatfestijn afgelast is. ,,Maar het alternatief werd door onze fans snel omarmd. Dat de buckets zo'n hit zouden worden, overtrof echt onze stoutste verwachtingen. We hadden op de verkoop van zo'n tweehonderd emmers gere kend. Uiteindelijk zijn we bij de vijfhonderdste bestelling maar ge stopt." De snackemmers zijn gevuld met bier, wijn of fris, lekkere hap jes, wat gadgets en een program maboekje met aanvullende infor matie. Tijdens de drie avondvoor stellingen bij Omroep Hulst wor den de kijkers mee de zaal inge trokken, alsof ze werkelijk in Den Dullaert plaatsnemen. Verwer: Dat de buckets zo'n succeszouden worden, overtrof onze stoutste verwachtingen ,,Beelden van eerdere buuts zitten in de uitzendingen verweven. Zo zie je mensen de zaal binnengaan en luisteren naar de bekende op warming met een dweilband. De tonprater kondigt ook even kort zijn favoriete buut aan en op het eind van de avond klinkt natuur lijk het eigen buutlied." Net als in Den Dullaert is er ook een pauze ingelast. ,,Tijd voor een plasje en extra drankje, maar wees er snel terug bij want we vallen in de pauze 'live' binnen bij enkele vaste bezoekers en zien dan hoe zij het avondje buut beleven." Vanaf vrijdag 20.00 uur is het lachen, gieren en brullen met de favoriete buuts van tonpraters zoals Tiele Kokien, Fiel en Prosper, de gebroe ders Backenier en ook enkele vaste (oud)sprekers. In totaal dertien unieke goud van oud buuts en vijftien presentaties passeren de revue. De Buutreedners zelf zijn ervan overtuigd dat dit Buut op de Bank-festijn enorm goed zal aan slaan bij de liefhebbers ,,De kijkers kunnen hun lachspieren goed trai nen als de tonpraters er weer met gestrekt been ingaan en zichzelf, de politiek en de fine fleur van Hulst ouderwets te kakken zetten. Ware lichtpuntjes in deze som bere tijd." Het inloophuis, waar kankerpa tiënten en hun naasten terechtkun nen voor steun, zat jaren in het 's- Landshuis in de binnenstad. Het kon daar niet blijven aangezien het 's-Landshuis het nieuwe onderko men wordt van het Hulster mu seum. Het Palazzolihuis is de laat ste van de organisaties in het 's- Landshuis waarvoor een nieuwe plek is gevonden. Het zoeken naar een geschikte nieuwe locatie duurde langer, om dat voor de doelgroep nadrukkelijk werd gezocht naar een warme en huiselijke omgeving. Het Palazzo- lihuis kon naar Den Dullaert, maar wilde dat niet omdat daar volgens het bestuur geen geschikte ruimte zou zijn. Tevreden Na overleg met de gemeente Hulst is de nieuwe stek gevonden: een voormalig kleuterlokaal van de Moerschansschool aan de Linie straat in Hulst. Palazzolihuisvoor- zitter Paul Mangnus is tevreden. ,,Het is op de begane grond, dus mensen in een rolstoel kunnen ons ook makkelijk bezoeken en het par keren is gratis." De verhuizing is inmiddels ach ter de rug en de ruimte in de Moer- schansschool wordt nu ingericht. Omwille van corona is het Palazzo- lihuis nu niet te bezoeken. Man- gnus: ,,We zijn nu tijdelijk een in- belhuis, een luisterlijn. Mensen kunnen ons bellen voor steun en advies. De mensen houden onze open dag nog tegoed. Ook begin nen we als het weer kan voorzich tig met inloop op afspraak en met activiteiten als acrylverven, aqua rellen en mandala tekenen. Ook be gint dan weer de kookgroep." TERNEUZEN Prima idee, de vestiging van een nieuw toe ristisch informatiepunt voor Terneuzen in het zo goed als leegstaande Arsenaal aan de Nieuwstraat, mMr een onder nemer moet dit er dan wel bij willen doen. Die reactie heeft het Terneu- zense college van B en W ge geven in antwoord op schrifte lijke vragen van raadslid Jack d'Hooghe (Sociaal Terneuzen). Hij stelde die naar aanleiding van het verdwijnen eind vorig jaar van de VVV in Zeeland en dus ook in Terneuzen. Terneuzen wil een nieuw toe- ristisch informatiepunt. Het Arsenaal, één van de echt oude panden in de Terneuzense binnenstad, is daar het best ge schikt voor, vindt d'Hooghe. Hij krijgt daarvoor nu bijval. Een zelfstandig informatie punt is niet rendabel, aldus B en W, en moet worden gekop peld aan een andere 'passende functie', bijvoorbeeld een streekproductenwinkel of ho recazaak. Momenteel wordt gewerkt aan de inrichting van een tijdelijk informatiepunt. Met de eigenaren van het Ar senaal zal worden gesproken over een definitieve oplossing. vrijdag 5 februari 2021 VL Buut op de Bank met emmer lekkers Edy de Witte Hulst -Evert Verwer, Buutreedners Voor mensen die Omroep Hulst niet kunnen ontvangen, zijn de uitzendingen op 5, 6 en 7 fe bruari op dezelfde tijdstippen ook te zien via de Facebookpa- gina's van Omroep Hulst en Stichting Hulster Buutreedners. Het Palazzolihuis Hulst, een in- loopplek voor kankerpatiënten en hun naasten, heeft een nieuw onderkomen gevonden in basisschool Moerschans in Hulst. Sheila van Doorsselaer Hulst Marlies de Vliegere overhandigt de buutbuckets aan een file van automobilisten. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51