altijd 'Hart voor Erremuu' Mondmaskers zijn geen probleem voor Daniel de Jonge ZEELAND 15 Mol aan. ,,De opties liepen niet over, waardoor ik aan het einde van het jaar een stapje terug moest doen." De inwoner van Kapelle be landde op clubniveau bij WV De Jonge Renner. Maar het seizoen was nauwelijks begonnen of de coronacrisis gooide roet in het eten. ,,Ik had alleen nog Brussel Opwijk en de Dorpenomloop Rucphen gereden. Beide wedstrij den verliepen niet naar wens. In Brussel-Opwijk moest ik op een slecht moment van fiets wisselen en in de Dorpenomloop Rucphen was ik ziek. Geen reden tot paniek, want er waren nog genoeg mooie wedstrijden in het vooruitzicht. Dat was echter buiten het corona virus gerekend." Geconcentreerd op studie Mol moest noodgedwongen de fiets aan de kant zetten. Hij bleef uiteraard trainen om de basis te onderhouden, maar wedstrijden fietsen zat er lange tijd niet in. ,,Ik heb me toen maar ge concentreerd op mijn studie Vastgoed. Die had ik normaliter in Nieuwegein gevolgd, maar dat moest door corona vanuit thuis. Dat scheelt natuurlijk heel wat reiskilometers. Wat dat betreft, was het een geluk bij een ongeluk. Ik heb me dus zeker kunnen bezighouden, maar het was zoals bij iedereen las tig." In augustus kreeg hij weer per spectief met de UCI-etappekoers Baltic Chain Tour in de Baltische staten, maar een negatief reisad- Ik zou er niet gek van staan kijken als de Volta Limburg Classic pas mijn eerste wedstrijd zal zijn vies gooide een dag voor de wed strijd roet in het eten. ,,Ik heb daarna aan de criteriums van de Woensdrechtse wielerzomer deel genomen, evenals de Omloop van Valkenswaard en de Omloop van de Braakman. Aan meer dan tien koersdagen ben ik in 2020 niet ge komen." Op sportief vlak dus een jaar om snel te vergeten voor Wesley Mol. Toch was het niet allemaal kom mer en kwel, want in tegenstelling tot een jaar geleden, kreeg hij nu onverwachts een aanbieding van de Canadese continentale ploeg XSpeed United Continental. ,,Het balletje is gaan rollen door mijn voormalige ploegleider Marc Go- dart van Team Differdange. Hij was altijd gecharmeerd van mij en is na Differdange bij XSpeed Uni ted Continental aan de slag ge gaan. Toen de ploeg op zoek was naar Europese renners voor een Europees wedstrijdprogramma heeft hij aan mij gedacht." Lang moest Wesley Mol niet na denken over de aanbieding. ,,Ik ben goed opgevangen bij WV De Jonge Renner en heb het echt naar mijn zin gehad het voorbije jaar. Maar zo'n aanbieding kun je niet laten schieten. Ik ben nu vierde jaars belofte. Het is wat dat betreft erop of eronder en ik wil er toch nog een keer volledig voor gaan. Ik droom nog altijd van een profcar rière en dat is alleen mogelijk als je jezelf in de internationale wed strijden laat zien. Bij XSpeed Uni ted Continental krijg ik de gele genheid om een internationaal programma te rijden." Mol ziet het als een unieke kans. ,,Ik ben één van de weinige ren ners die deze winter de kans heeft gekregen om vanuit clubniveau de stap naar het continentale circuit te maken. Als je kijkt hoe lastig het was voor bijvoorbeeld Jarno Mo- bach om een ploeg te vinden, dan zegt dat genoeg over de schaarste aan plekken in het peloton mo menteel. Bovendien houd ik van reizen en koersen in het buiten land. Afgelopen jaar heb ik bij De Jonge Renner alleen maar vlakke koersen gereden. Dat doe ik door gaans niet onverdienstelijk, maar mijn kracht ligt toch eerder in het bergop rijden. Dat vind ik ook veel leuker." Tussen de profs In 'real life' kennismaken met zijn nieuwe ploeggenoten heeft hij nog niet kunnen doen. ,,Ik had normaliter een eendagswedstrijd in Valencia gereden en zou daarna met de Europese renners van onze ploeg nog langer in Spanje zijn verbleven voor een trainingskamp, maar opnieuw gooide corona roet in het eten. Het blijft allemaal kof fiedik kijken. Mijn eerstvolgende wedstrijd zou de Ronde van Rho- dos zijn in Griekenland, begin maart. Dat staat vooralsnog op groen, maar ik zou er niet gek van staan kijken als de Volta Limburg Classic begin april pas mijn eerste wedstrijd zal zijn. Dat zou meteen een pittige start zijn tussen de profs, maar ik heb goede herinne ringen aan die koers. En in deze coronatijden moet je als renner elke kans met beide handen aan grijpen." kijkt Ronaldo Meijer gewoon naar de toekomst. Met Arnemuiden. ,,Ik zou nu nog een paar jaar bij Kloe- tinge kunnen spelen en dan op mijn 30ste terugkeren, maar dan kan ik het verschil niet meer ma ken. Nu speel ik hier misschien nog wel een jaar of acht en kunnen we echt iets moois neerzetten.'' Hij heeft al jarenlang een droom die nog in vervulling moet gaan. ,,Ik heb het altijd al eens mooi gevon den om met 'Erremuu' naar de eer ste klasse te gaan. Daar kom ik nu ook een beetje voor terug.'' Onder tussen wrijft trainer Daan Eiken hout in zijn handen. ,,Die stuurde een berichtje. Dat hij verhalen had gehoord en of het klopte. Toen heb ben we eventjes gebeld. Hij was na tuurlijk blij dat spelers als Brian en ik terugkomen, zonder dat hij ons moest pushen.'' Een week later vertelde Meijer het ook bij Kloetinge en eigenlijk vanaf dat moment kijkt hij uit naar het weerzien met 'zijn supporters'. ,,De club leeft enorm op het dorp. Je kent iedereen en altijd als ze je zien, vragen ze of je weer terugkomt. Daar krijg je een boost van en daar wil je harder voor lopen.'' De kans is groot dat ik de rest van mijn leven lekker bij Arnemuiden speel Ondertussen probeerde hij ook Kloetinge-ploeggenoot Klaas van Hecke nog over te halen, maar dat mislukte. ,,Hij is nog te jong om te rug te gaan.'' En dus trekt de mid denvelder na twee afgebroken sei zoenen de deur bij de eersteklasser alleen achter zich dicht. Spijt heeft hij geen moment gehad. ,,Ik wilde graag kijken of ik dat niveau aan zou kunnen en ik kan het aan. Ik heb al leen niet mijn stempel kunnen drukken.'' Wat dat betreft is hij kritisch op zichzelf. ,,Ik heb lekker meegedaan, veel in de basis gestaan, maar heb het niet helemaal waar kunnen ma ken. Ik had moeite met goals ma ken, dan is het misschien wel een beetje tegengevallen.'' Toch over heerst een goed gevoel. ,,Ik heb het naar mijn zin gehad. Kloetinge lijkt een beetje op Arnemuiden. Qua vereniging, de supporters, maar ook de gezelligheid.'' De deur blijft dan ook op een kiertje staan. ,,Ze hebben gezegd dat ik altijd welkom ben, ook als ze straks hopelijk hoofdklasse spelen. Het is geen gesloten boek, maar de kans is groot dat ik de rest van mijn leven lekker bij Arnemuiden speel.'' Maar hij heeft nog één wens. ,,Eerst nog een paar keer in groen wit spelen. Zo wil ik niet afsluiten.'' Toen hij in januari 2020 neer streek in Los Angeles voor zijn American dream, was er geen vuiltje aan de lucht. Amper drie maanden later zat de 21-jarige ten nisser weer bij zijn ouders op de bank in Vlissingen. ,,Het was een rollercoaster'', zegt De Jonge. Door het oprukkende coronavirus werd zijn avontuur voortijdig beëin digd. Sinds eind oktober is de ta lentvolle tennisser van de Pepper- dine University terug in de groot ste stad van Californië. ,,Ik heb het heel erg naar mijn zin.'' Hoe train je? ,,Omdat ik aan college tennis doe, heb ik een voordeel ten opzichte van andere Zeeuwse sporters die met de lockdown te maken heb ben. Wij trainen iedere dag van 14.00 uur tot 17.00 uur met het team. Individueel kun je nog extra dingen doen. Als ik bijvoorbeeld aan een bepaalde slag moet wer ken, stuur ik de coach een be richtje met de vraag of we een ex tra sessie kunnen inplannen. Alles is goed geregeld.'' Wat kun je niet, wat je normaal wel doet? ,,Op sportgebied kan ik eigenlijk alles doen. We worden twee a drie keer per week getest, maar zolang de uitslag negatiefis, is er niks aan de hand. Soms moeten we met een mondmasker fitnessen, maar dat vind ik geen probleem. En momenteel speel ik alleen team wedstrijden. Daarmee kun je geen punten voor de ATP-ranglijst ver- dienen. In mei keer ik terug naar Nederland. Dan ga ik weer indivi dueel spelen door heel Europa.'' Wat is je favoriete trainingsvorm in coronatijd? ,,De trainingen met het team. We zijn met z'n negenen: twee Ne derlanders, twee Italianen, twee Duitsers, een Fransman, een Amerikaan en een Pool. We bren gen elke dag met elkaar door, dus dan krijg je een klik. Er wordt hard gewerkt, maar er is ook tijd voor grappen. De sfeer is goed.'' Is het moeilijk om jezelf te motiveren? ,,Nee, totaal niet. Ook al zou ik in een lockdown zoals in Nederland zitten. Ik ken mezelf goed en heb bepaalde doelen die ik wil halen. Op korte termijn wil ik met het team een goed seizoen draaien. Ik denk dat wij in potentie top-5 van Amerika zijn. Persoonlijk wil ik op alle vlakken beter worden. Ik studeer Economie en als ik slaag, wil ik er volle bak voor gaan om proftennisser te worden. Een plaats in de ATP top-100 of top-50 bemachtigen. Het is motiverend als mensen zeggen dat ik daar de capaciteiten en het talent voor heb. Dat motiveert mij alleen maar om het maximale uit elke training te halen.'' Naar welke wedstrijd of welk evenement kijk jij het meest uit? ,,Aanstaande maandag begint de Australian Open. Daar kijk ik ont zettend naar uit. Buiten mijn sport om, hoop ik dat de Olympi sche Spelen doorgaan. En ko mende zondag is de Super Bowl. Mijn Franse kamergenoot is fan van de Tampa Bay Buccaneers, dus juich ik mee met hem. Ik heb niet enorm veel met American football, maar je wordt erin mee gesleurd hier.'' vrijdag 5 februari 2021 GO -Wesley Mol (21) -s.''---li V- M Wesley Mol traint door in Zeeland, maar hoopt snel weer de grens over te kunnen. ,,Ik houd van reizen en koersen in het buitenland.'' fotos johan van der heijden -Ronaldo Meijer (26) In de rubriek 'Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?' gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze pro vincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 5: tennisser Daniel de Jonge. Stefan Maas Los Angeles Tennisser Daniel de Jonge uit Vlissingen traint in Los Angeles minimaal drie uur per dag. archieffoto anja van ast

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43