Meijer heeft nog O O) CD O 14 ZEELAND WIELRENNEN BUITENLANDS AVONTUUR De 21-jarige wielrenner uit Kapelle gaat bij XSpeed United Continental weer op avontuur. „Mare Godart, mijn voormalige ploegleider bij Team Differdange, heeft aan me gedacht.'' Cross Nederlaag Maar de roep van 'thuis' klonk steeds luider. En dus begon hij er zelf zo rond kerst ook maar weer eens serieus over na te denken. He lemaal toen ook Meulmeester hem vertelde te spelen met die gedachte. ,,Er wordt natuurlijk altijd wat ge roepen in WhatsApp-groepen. Maar toen Brian het zei, dacht ik wel: als die komt en we kunnen weer lekker met onze maten spe lenEn zo geschiedde. Aan het begin van het nieuwe jaar hakte de 26-jarige spelmaker de knoop door. Hij is straks terug waar het voor hem allemaal begon. Maar zo ge makkelijk als dat het klinkt, was de keuze niet. ,,Het is klote om na zo weinig wedstrijden weer terug te gaan. Toen ik weer last kreeg van mijn knie, zeiden ze bij Kloetinge al dat ze het zouden begrijpen als ik terug wilde, maar toen heb ik het bewust niet gedaan.'' Belangrijk zijn Waarom keert hij nu wél terug? ,,Bij Kloetinge is het ieder seizoen weer vechten voor je plekje en ben je ge woon een van de zoveel spelers. Bij Arnemuiden kan ik echt belangrijk zijn en gewoon lekker vrijuit voet ballen. Dat geeft misschien wat rust, ook voor mijn knie.'' Het voetballen zonder kruisband gaat voorlopig nog goed en dus pectabele resultaten bij de junio ren maakte hij een sprong in het diepe door bij Team Polartec-Ko- meta te gaan koersen. Bij de Spaanse opleidingsploeg van nie mand minder dan Alberto Conta- dor kreeg hij de smaak van het buitenlandse avontuur te pakken. Hij reed voor die ploeg vooral na tionale wedstrijden in Spanje en verdween op die manier voor het grote publiek van de radar. Dat deed hem besluiten om in 2019 naar het Luxemburgse Team Differdange te gaan. Voor die ploeg be twistte hij UCI-koersen in binnen- en buiten land. Met name in de Ronde van Luxem burg liet hij zich gel den op hoog ni veau, met diverse vroege aanval- spogingen. ,,Het was een mooie tijd, maar he laas hield de ploeg ermee op", vult Na een tussenjaar is Wesley Mol klaar voor een nieuw buitenlands avontuur. De 21-jarige renner had al achtereenvolgens voor het Spaanse Team Polartec-Kometa en het Luxemburgse Team Differ dange gereden, toen hij in 2020 een stapje terug moest doen, naar clubploeg WV De Jonge Renner. Hoewel hij weinig competitie ritme kon opdoen, is hij erin ge slaagd opnieuw een stap hogerop te zetten. ,,Ik besef maar al te goed dat het uniek is", vertelt de talent volle coureur over de overstap. De wielersport heeft hem al op mooie plaatsen gebracht. Na res- vrijdag 5 februari 2021 2 De Vesting cross Hulst is voor het tweede jaar op rij opgenomen in het wereld bekercircuit in het veldrijden. Dat heeft de in ternationale wielerunie UCI gisteren be kend gemaakt. De wedstrijd, die dit jaar als gevolg van het coronavirus niet in Hulst maar in Perk- polder werd verreden, staat voor 2 januari 2022 op het programma. 5 Voor de vijfde wedstrijd op rij kwam voetbal ler Bradley de Nooijer (foto) gisteren niet in actie bij FC Vii- torul Con stanta. De Oost-Soubur ger zat niet bij de selectie. Zonder de Zeeuw ging de Roemeense middenmoter met 2-1 onder uit bij nummer twee Cluj. Ronaldo Meijer geeft de bal voor tijdens het duel van Kloetinge met SVL. Komend seizoen speelt hij weer in het rood en geel van Arnemuiden. foto johan van der heijden Met de komst van Ronaldo Mei jer haalde Arnemuiden onlangs opnieuw een grote vis binnen voor komend seizoen. Na eerder al Brian Meulmeester, keert op nieuw een oud-speler terug bij de club. Een lastige beslissing toch wel, om Kloetinge nu al weer te verlaten. ,,We hebben weinig gespeeld en voor mijn gevoel heb ik het nooit helemaal kunnen laten zien.'' Daniel Wissel Arnemuiden Canadese ploeg biedt Mol een nieuwe kans Job de Feijter Kapelle a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42