II ZEELAND 13 MISSVERKIEZING KNALLEN OP DE CATWALK ZIT ER ECHTER NIET IN Ze krijgen online catwalkchallenges voorgeschoteld en hashtagworkshops. Want knallen op een podium zit er even niet in voor de finalisten van de verkiezingen Miss Beauty en Miss Teen of Zeeland. Maar getraind wordt er volop. Over een maand of twee is de finale. en getogen Van der Meulen weet, ze deed in 2010 zelfs mee aan de Miss Nederland verkiezing, als geen ander hoe het is om op het podium te staan. ,,Het geeft zó veel energie om een show neer te zet ten. En om het publiek te horen als een dame over de catwalk loopt. Die interactie. Dat mis je nu alle maal." Staat tegenover dat het team van finalisten hechter is dan ooit, er vaart zowel Van der Meulen als Ebhulu. ,,Als je een jaar lang met elkaar naar een doel toe werkt, merk je toch dat je dichter naar el kaar toegroeit. Dat maakt dit jaar wel weer heel bijzonder." Nooit meer uitgestapt Dankzij haar deelname aan onder meer Miss Beauty of Zeeland reisde Ebhulu de afgelopen jaren naar verschillende landen, ont moette ze héél veel mensen en groeide ze uit van een onzeker meisje tot een prachtige vrouw. De Goese, die in 2019 haar oplei ding pedagogiek voltooide, schreef zich ooit in omdat ze nieuwsgierig was én op zoek naar dingen die ze leuk vond om naast school en werk te doen. ,,Ik ben er in gestapt en nooit meer uitgestapt. Je ont popt jezelf en komt kanten van jezelf tegen waar je in kunt groeien. Ik ben bijvoorbeeld veel zelf verzekerder gewor den. Ik kan mezelf presenteren en durf te spreken voor publiek." Miss Beauty of Zeeland is veel meer dan een verza meling knappe meiden die hoog gehakt (zonder te struikelen) en perfect in de make-up over de cat walk schrijden. Bij de hashtag- ronde bijvoorbeeld word je geacht een betoog te houden over een ac tueel onderwerp. ,,Het is beauty én brains", lacht Ebhulu. ,,Je moet weten wat er in de wereld speelt. Het is belangrijk dat je als Miss op de hoogte bent. Je kunt met zo'n titel ook andere mensen inspire ren." Anderen iets gunnen Van der Meulen: ,,Ik hoor het zo vaak van mensen die hebben mee gedaan dat ze onze organisatie nog steeds een warm hart toedragen. Omdat ze er zo veel van hebben geleerd. Je leert hoe je jezelf pre senteert, je leert anderen iets te gunnen en je leert om een eigen mening te vormen. Het is veel meer dan alleen maar mooi zijn. We zoeken echt een dame met in houd en iemand met het hart op de goede plek. Je bent als Miss een vertegenwoordiger van de provin cie en van Nederland." Niets zo leuk als op het podium staan en stra len, zegt Chanel Eb hulu (25) uit Goes. Ze maakte het bij de ver kiezing Miss Beauty of Zeeland al twee keer eerder, in 2017 en 2018, mee. ,,Op dat podium staan, is ge weldig. Vooral de kroning, als de winnaar bekend wordt gemaakt. Dat zijn momenten die blijven je altijd bij." Het zit er dit jaar niet in. Ten minste niet live. Na vorig jaar de boel te hebben geschrapt, heeft de landelijke organisatie nu gekozen voor provinciale verkiezingen met vooraf opgenomen filmpjes. Die worden tijdens de finale - die van Zeeland vindt eind maart of begin april plaats - gepresenteerd via Fa- cebook live. ,,Het leuke daarvan is dat iedereen kan meekijken en de finalisten kan aanmoedigen. Dus ook vriendinnen die in het bui tenland wonen, kijken straks mee." -Amanda van der Meulen, organisator 15 tot en met 18 jaar strijden vijf meiden om de kroon in de verkie zing Miss Teen of Zeeland. Het zijn stuk voor stuk dames met een lange adem, zegt organisator Amanda van der Meulen. Zij zwaait de scepter ('We doen dat allemaal naast ons werk. Hier zit zoveel liefde in') over de verkie zingen in Zeeland en Noord-Bra bant. ,,Normaal gesproken knallen we alle voorbereidingen er in een week of 7 tot 8 doorheen. Nu zijn de deelnemers al bijna een jaar be zig. We proberen ze met allerlei virtual challenges toch te blijven triggeren." In de hoop dat de lan delijke verkiezing, zo ergens in au gustus, misschien wel 'in het echie' kan plaatsvinden. Ook de in Oostkapelle geboren Lange adem Twaalf Zeeuwse meiden staan te trappelen om zichzelf te presen teren. Zeven van hen doen mee aan de verkiezing Miss Beauty of Zee land, in de leeftijdsca tegorie 19 tot en met 27 jaar. In de categorie We proberen ze met allerlei virtual challenges toch te blijven triggeren vrijdag 5 februari 2021 Deze 12 meiden zijn er klaar voor Chanel Ebhulu (25) uit Goes, fi- Chloë Roegiers (20) uit Ter- naliste Miss Beauty of Zeeland neuzen, finaliste van Miss 2020/2021. FOTO'S LASHONDA PHOTOGRAPHY Marietje Plaizier (24) uit Re- nesse, finaliste Miss Beauty of Zeeland 2020/2021. Fleur Mulder (18) uit Middel burg, finaliste Miss Teen of Zee land 2020/2021. Julia de Kerf (16) uit Vlissin- gen, finaliste Miss Teen of Zee land 2020/2021. Venetia Karaat (18) uit Middel burg, finaliste Miss Teen of Zee land 2020/2021. Nadia Blommaert (27) uit Mid delburg, finaliste Miss Beauty of Zeeland 2020/2021. Sawinah Roctus (23) uit Zuid- zande, finaliste Miss Beauty of Zeeland 2020/2021. Amber Sinnecker (23) uit Le- wedorp, finaliste Miss Beauty of Zeeland 2020/2021. Iris de Jonge (16) uit Driewe gen, finaliste Miss Teen of Zee land 2020/2021. Naomi Houtzager (20) uit Zie- rikzee, finaliste Miss Beauty of Zeeland 2020/2021. Luna Bleyenberg (17) uit West- dorpe, finaliste Miss Teen of Zeeland 2020/2021. Esme Soesman Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41