WIM HOFMAN Nieuwe dierenpartij 9 Avondklok in Vlissingen. foto lex de meester vrijdag 5 februari 2021 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator In aanloop naar de Kamerverkiezingen willen we hierbij voorzichtig een nieuwe politieke partij onder uw aan dacht brengen. Zij stelt (nog) niets voor, maar wie weet: Partij Eén met de Dieren. De partij heeft voor zover wij weten haast nog geen leden, maar wel een lang uitge werkt manifest waaruit we hierbij enkele dingen lichten: 1. Dieren zijn, net als mensen geschapen om vrij te zijn en gelukkig. Zij willen recht vaardig en met respect behandeld worden en verdienen een plekje onder de zon. Zo hebben vogels, maar ook vliegen recht om te vliegen en hebben vissen, net zoals mensen, recht op zuiver zoet of zout water. Houtwormen hebben recht op hout. Dit is maar een voorbeeld. 3. Dieren mogen, net zoals mensen, niet zo maar worden gedood. Huisdieren en last dieren, en andere slaaf gemaakte dieren dienen te worden vrijgelaten. 7. Amateur insectenverzamelingen worden verboden evenals sportvissen en het hou den van duiven. Aquaria en terraria zijn uit den boze. Met het oog op verschillende ecosystemen worden bossen en grasvelden aangelegd, slufters en poelen gegraven, be ken de vrije loop gelaten, polders onder water gezet. De aanleg en ontwikkeling van voedsel- bossen en wilde tuinen worden toege juicht. 8. Hoofdvak in het onderwijs wordt biologie. Elke school krijgt een schooltuin en een speelboomgaard. Kinderen groeien in vrij heid op. Kinderknuffels die op een dier lij ken en daardoor misleidend zijn en dieren niet in hun waarde laten, worden verbo den. Enkel genderneutrale op mensen lij kende poppen zijn toegestaan. Kinder boerderijen gaan dicht (zie boven), evenals dierentuinen en volières. 9. Karikaturale dieren in tekenfilms worden verboden. Het oneigenlijk gebruik van die rennamen als rund, koe, hond, varken, ezel, domme gans, eend, angsthaas, wurm (voor baby) enzovoort wordt, als het enigs zins kan, vermeden. 11. De jacht en het opzetten van dieren wor den verboden.Op het doodrijden van die ren komen strenge straffen.Wordt een dier aan een lijn gebonden, dan wordt de eige naar zelf ook aan een lijn gebonden.Wordt door iemand een dier in een kooi opgeslo ten, dan wordt hij of zij zelf in een kooi op gesloten. Dit zijn maar een paar voorbeel den. Slaat iemand een vis aan de haak dan zal hij of zij zelf ook zoiets ondervinden. Dat was een ander voorbeeld. 13. De huisspin (Tegenaria atrica) hoort in huis, evenals de huismuis (Mus musculus), zoals ook de huismus (hiermee wordt niet de thuiszittende vrouw bedoeld, maar de vogel Passer domesticus). BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Rutte-doctrine Kamerlid Pieter Omtzigt sneert minister-president Rutte open lijk vanwege onvoldoende infor matieverschaffing. Maar, Rutte zette het beleid voort dat eerst door CDA'er Van Agt is vastge legd in de Wet openbaarheid be stuur. Dat beleid is daarna in liefst zeven kabinetten van steeds CDA-premiers Lubbers en Balkenende ongewijzigd voortge zet. Het is dus een 'CDA-doc- trine', die Rutte heeft toegepast, net als trouwens premier Kok. Het valt in dit verband ook op dat Omtzigt zijn CDA-partijgenoot Hoekstra helemaal buiten schot houdt voor de misstanden bij de Belastingdienst, terwijl Hoekstra daarvoor wel de eerst verant woordelijke minister is. Het zou Omtzigt sieren als hij ook al zijn prominente CDA'ers in zijn kri tieken betrekt. In plaats van een zijdig en onterecht al zijn pijlen op alleen Rutte af te schieten. Maar ja, verkiezingstijd, he?! Valt me wel erg tegen van Omtzigt. Jan te Veldhuis, Middelburg Wisselpolder In mijn laatst aangeschafte Van Dale staan heel veel samenstel lingen met wissel. Wisselpolder (krant 25 januari) staat nog niet tussen wissel-accept en wissel- zucht. Laat ons hopen dat dat zo blijft. Velen zullen dat waarderen, immers ook een wisselpolder is voor velen een dijk te ver. Guus Langeraert,Oostburg Avondklok Las ik dat nu goed( krant 26 ja nuari)? René Diekstra is tegen de avondklok. Iedereen heeft recht op zijn mening. Het liefst geba seerd op goede argumenten, maar dat hoeft niet. Hij voert twee argu menten aan. Deze overheidsmaat regel treft niet iedereen in gelijke mate (alsof dat bij andere over heidsmaatregelen wel altijd het geval is) want jongeren worden harder geraakt. Dit wordt verder niet uitgewerkt. En dan het tweede argument: als we ons be ter aan de coronamaatregelen zou den hebben gehouden zouden we de avondklok voorkomen kunnen hebben. Zou kunnen, natuurlijk. Dat hebben we volgens hem niet goed genoeg gedaan. Ik denk dat een avondklok vanwege minder contacten kan bijdragen aan het terugdringen van de corona, in clusief de besmettelijkere varian ten. René Diekstra redeneert an dersom, lijkt het: niet goed genoeg je best gedaan. Dan krijg je geen avondklok. Dus meer besmettin gen. Eigen schuld, dikke bult. Dat kan toch niet waar zijn? Gerard Heerebout, Kloetinge Ganzenjacht Jacht op ganzen mag en moet (krant 28 januari). De provincie weet weer niet waar ze het over heeft. Het is duidelijk dat de pro vincie foutief geïnformeerd wordt door de betrokken onderzoekers die tellingen verrichten. Het over grote vertegenwoordigde deel van de tellers bestaat uit degenen die voordeel halen uit het afschieten; jagers verenigd als wildbeheer en terreinbeheer. Uit een rapport dat in opdracht van de provincie Friesland is geschreven door bu reau Altenburg& Wijmenga is duidelijk gebleken dat ganzen geen of verwaarloosbare schade aanrichten als zij grazen op de graslanden. Dit bureau heeft aan getoond dat de schade niet in ver houding staat tot de opbrengst van het grasland. Het doden van dieren wordt nog leuker als je je gesteund voelt door je eigen pro vincie. En dat is vreselijk. Nettie Zwaan-Schijvens, Burgh-Haamstede Coronavirus 57) Jawel, het virus heeft ons overval- len...een jaar geleden! Het is be schamend hoe de GGD en het mi nisterie sindsdien door de crisis strompelen. Eerst de bescher mingsmiddelen, toen het testen, nu de vaccinatie. De vaccinatie, al vanaf september in beeld, leek deze organisaties totaal te overval len. Het is alarmfase 1, maar de sense of urgency straalt er niet be paald van af. Je zou denken: alle verloven zijn ingetrokken, er wordt nu 7 dagen per week 16 uur per dag gevaccineerd, en iedereen die daar moeite mee heeft zoekt maar een andere baan. Het zal toch niet waar zijn dat op vrijdag middag om half vijf het licht wordt uitgedaan? In de krant (26 januari) staat een interview met de directeur van de GGD Zeeland. Deze meldt dat de GGD op zoek is naar geschikte priklocaties. Jawel, nu nog. Al maandenlang ver wacht. Verbijsterend. Matthijs Breel, Middelburg Coronavirus (58) De één na de ander krijgt Covid en Rutte wordt waarschijnlijk weer premier. Hoe komt het dat in Nederland minder dan 1 pro cent van de bevolking tegen Co- vid is gevaccineerd? Alle landen in Europa hebben een groter per centage van hun bevolking gevac cineerd. Alleen Bulgarije doet het nog slechter dan Nederland (krant 27 januari). Rutte is hier beslist medeverantwoordelijk voor! Begrijpt u waarom mensen die op Rutte stemmen dat doen? Ik niet. Willem Osterman, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37