■■Hn 'Middelburg heeft verkeerscijfers niet stiekem verlaagd' Geen grote aanpassing 'gevaarlijke' rotondes 8 ZEELAND Ook al vriest het, baan Krabbendijke blijft dicht door corona Zodra de temperatuur richting het vriespunt daalt, gaan in Krabben dijke alle alarmbellen af. De plaat selijke IJs- en skeelervereniging probeert elk jaar weer als eerste op Zeeuwse bodem een gladde ijslaag te toveren. Kosten noch moeite worden gespaard. Volgende week gaat het een paar dagen flink vrie zen en lijkt schaatsen op natuurijs mogelijk. Maar is het wel verant woord in coronatijd waarin thuis blijven het advies is? ,,Ook wij hebben de berichtge ving nauwlettend gevolgd en wer- den al enthousiast gespannen wat het zou worden", vertelt John Bu- teijn over de weersvoorspellingen. ,,Afgelopen maandagavond hebben we binnen het bestuur overleg ge had met de vraag: Als het zou gaan vriezen, wat gaan we dan doen? Uit een stemming is gebleken dat de veiligheid voor alles gaat, zowel van de bezoeker, als ook van de vrijwil ligers. Met pijn in hart hebben we besloten niet op te spuiten deze vorstperiode." Het was een lastige beslissing, vertelt Buteijn. ,,Zeker voor een ver eniging die altijd in oplossingen denkt, worden we toch een beetje buitenspel gezet door een ongrijp baar en lastig te managen virus deeltje. Maar met goede moed op betere tijden hopen we de volgende keer weer van de partij te zijn." In Ritthem kijken ze ook al heel wat jaren uit naar schaatsen op na tuurijs. Korfbalvereniging Atlas be schikt sinds 2013 over een eigen schaatsbaan. Kosten: 6000 euro. Folie onder het gras, drainage, een opstaande rand en een systeem om de afwatering naar de sloot af te sluiten is aanwezig. Daardoor blijft regenwater vanzelf staan. Er is vaak Met pijn in het hart hebben we besloten de ijsbaan niet op te spuiten deze vorstperiode wel een probleem: voldoende vorst. De schaatsbaan is in al die jaren nog nooit gebruikt. Ook nu staat de schaatsbaan weer onder water, zegt voorzitter Ron van Hese. Maar of er ook op ge schaatst mag worden? Contact met de gemeente is er nog niet geweest. ,,Je kunt mensen niet tegenhouden denk ik, we kunnen een bordje neerzetten dat ze afstand moeten houden." Van Hese vindt het jam mer dat de baan nog nooit is ge bruikt. ,,En nu het misschien kan zijn de omstandigheden heel an ders. Maar eerst maar eens zien of er ijs komt." De KNSB heeft alle ijsverenigin gen geadviseerd om alleen leden toe te staan op de ijsbaan. Om een grote toeloop te voorkomen. Ieder een dient zich te houden aan het coronaprotocol van de schaatsbond en de regels van de Veiligheidsre gio. De Zeeuwse burgemeesters heb ben nog overleg over eventuele maatregelen rond het schaatsen. Niet alleen wat betreft al dan niet afgesloten ijsbanen, maar ook wat te doen als het druk dreigt te wor den op stadsvesten en favoriete schaatsstekken in het buitengebied. Op de drie rotondes (twee nieuwe en de aangepaste ro tonde Poelplein) moeten auto mobilisten bijzonder goed op letten, omdat ze bij het oprijden en verlaten ervan te maken heb ben met fietsers die van twee kanten kunnen komen. In juni raakte een fietsster gewond toen ze op het Poelplein werd aange reden. Veel Goesenaren lieten met name op de sociale media weten de nieuwe rotondes on dingen te vinden. Veel meldingen Wethouder Cees Pille zegt die gevoelens goed te begrijpen. In het begin heeft de gemeente vol gens hem ook best veel meldin gen gekregen over de vermeende onveiligheid. Toch denkt hij dat veel gebruikers vooral moesten wennen aan de nieuwe situatie. Onderzoek door een onafhanke lijk bureau heeft volgens hem niet uitgewezen dat de situatie gevaarlijk zou zijn. Er zijn wel wat aanbevelingen voor kleine aanpassingen gedaan. Zo moe ten fietsers op sommige punten een wel heel haakse bocht ma ken. De gemeente kijkt of dat be ter kan. De belijning voor blinde en slechtziende mensen wordt nog wat verbeterd. Een rotonde die veel mensen erg gevaarlijk vinden, is die aan de noordkant, bij het stadskan toor. Volgens Pille zal de situatie daar verder verbeteren op het moment dat de ringbaan wordt voltooid door een nieuw stuk weg aan te leggen tussen deze rotonde en de rotonde nabij Brugman Keukens, aan de an dere kant van de woonboule vard. Dat staat voor de middel lange termijn op de planning. Voor de verkeersdruk van het toe komstige vakantiepark bij Arne- muiden zijn tot nu toe landelijke richtlijnen gebruikt. Omdat er twijfel was of die wel kloppen bij de praktijk, is onderzoek gedaan naar het verkeersgedrag van gasten op het vakantiepark Hof van Sak sen in Drenthe, dat van dezelfde eigenaar is als Waterpark Veerse Meer. Daar blijkt dat mensen veel meer op het park blijven, minder de omgeving verkennen en de ver keersdruk dus lager is dan je zou verwachten op basis van zo'n groot park met zo veel gasten. Dat onderzoek is toegevoegd aan het ontwerpbestemmingsplan dat Middelburg ter inzage heeft ge legd. ,,Omdat daaruit blijkt dat de landelijke richtlijnen die we han teren, niet tekortschieten maar voldoende zijn", legt Simons uit. We hanteren nog steeds die maximale landelijke richtlijnen Borsele concludeerde dat Middel burg nu dus met lagere verkeers- cijfers rekent, maar dat is volgens Simons niet het geval. ,,We hante ren nog steeds die maximale lan delijke richtlijnen." Verbaasd Wethouder Arno Witkam van Borsele toonde zich deze week 'verbaasd en teleurgesteld' dat Middelburg lagere cijfers in het ontwerpbestemmingsplan had opgenomen. ,,Dit was niet de af spraak, hier zijn wij niet in ge kend." En daar blijft Witkam bij. Of hij de verkeerde conclusie heeft ge trokken en er dus sprake is van een misverstand? „Misschien interpre- teren we het verkeerd. Dan is er een meningsverschil waarover we het moeten hebben. Ik heb het nog Dit was niet de afspraak, hier zijn wij niet in gekend niet kunnen verifiëren en wacht de formele reactie van Middelburg op onze zienswijze af." vrijdag 5 februari 2021 tt tleVtic Schaatsen op de ijsbaan in Krabbendijke, precies negen jaar geleden. foto pzc Wel vorst, maar geen ijs Lijkt het er op dat de schaatsen eindelijk weer uit het vet kun nen, is er dat irritante corona. De Zeeuwse ijsclubs zitten in dubio, want moet je dat stuk as falt of weiland nou wel of niet onder water zetten? Theo Giele en Maurice Steketee Krabbendijke -John Buteijn, IJsvereniging Krabbendijke GO De volgens veel inwoners ge vaarlijke rotondes aan de noord- en zuidkant van de nieuwe spoortunnel in Goes worden niet ingrijpend veran derd. Volgens wethouder Cees Pille is het normaal dat mensen even tijd nodig heb ben om aan de nieuwe situa tie te wennen. Rob Paardekam Goes Middelburg heeft niet stiekem de cijfers over de verkeersdruk van het nieuwe vakantiepark Waterpark Veerse Meer ver laagd. Het verwijt van Borsele daarover berust volgens Middel burg op een misverstand. ,,We hanteren nog steeds dezelfde normen als voorheen", bena drukt wethouder Chris Simons. Maurits Sep Arnemuiden - Chris Simons, wethouder Middelburg - Arno Witkam, wethouder Borsele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36