Papegaai op de deur of het raam nodigt iedereen uit te zwaaien Nieuwbouw Havenwerk CU-raadslid Coen van Dalen stapt over naar de LPV 1 t!jv Verhuur Domburg verboden 7 versluis willeboer L 1 Hij reageert op de aankondiging van het college dat het gaat optre den tegen het illegaal recreatief verhuren. Volgens het dagelijks be stuur van de gemeente wordt een groot deel van de legale tweede woningen illegaal verhuurd. In Domburg gaat het vooral om het Prinsepark, Jonkheer De Casem- brootplein, Burgemeester Van Tey- lingenpark en Zuiderpark. Uit een overzicht van de gemeente blijkt dat van de 103 woningen er veer tien permanent bewoond worden. De andere zijn tweede woningen die 'voor een groot deel illegaal ver huurd worden'. Niemand klaagt Schorer zelfbetwijfelt of die cijfers kloppen. ,,Meer dan de helft? Dat denk ik echt niet." Hij zegt ook dat het college de illegale verhuur wil aanpakken in verband met de leef baarheid. ,,Maar de verhuur zorgt hier bij ons niet voor overlast. Ik snap dat het college iets wil doen aan de illegale verhuur in het cen trum. Want daar zorgt het inder daad voor problemen. Maar hier in Prinsepark en Zuiderpark niet. Ik hoor hier niemand klagen." Ook benadrukt hij dat de ge meente de afgelopen veertig jaar nooit is opgetreden tegen illegale verhuur. En hij vraagt zich af of het veel uitmaakt wie in een woning zit. ,,Een Duits gezin of familie van de eigenaren, dat maakt toch geen verschil?" Hij blijft het dan ook vreemd vinden dat het college nu in actie komt. ,,Terwijl de verhuur jaren lang gedoogd werd. Het kon toch zien aan de toeristenbelasting wat hier gebeurde?" Het accepteren door de gemeente van afspraken van eigenaren van tweede wonin gen met verhuurbemiddelingsbu- reaus, waardoor geen forensenbe lasting betaald hoeft te worden, is De gemeente heeft nooit gereageerd op voorstellen om samen tot een oplossing te komen volgens hem ook een bevestiging dat het gemeentehuis precies wist wat er gebeurde. Hij wijst er ook op dat de ge meente het probleem van illegale verhuur zelf creëerde door toe te staan dat er in het Prinsepark en het Zuiderpark zowel permanent gewoond mag worden maar dat de huizen ook als tweede woning mo gen worden gebruikt. ,,En kopers van een woning kregen nooit te horen dat verhuur niet mocht." Hij vertelt dat de bewoners nog in juni 2019 de gemeente benaderden met een voorstel om samen tot een op lossing te komen. ,,Maar daar is nooit op gereageerd." Emile Calon Koudekerke Deze papegaai is een initiatief van Welzijn Veere. ,,Veel activiteiten kunnen op dit moment niet door gaan. Iedereen wordt opgeroepen om zo veel mogelijk thuis te blij - ven. Voor veel mensen is het een moeilijke, eenzame tijd", zegt Es ther Vlasblom. De Goese (20) loopt momenteel stage bij Welzijn Veere en vertelt dat de medewer kers iets hebben bedacht waardoor er toch weer een vorm van verbon- Hierdoor hopen wij de verbondenheid tussen mensen te stimuleren denheid ontstaat. ,,Zo willen wij de inwoners, jong en oud, stimu leren om naar elkaar te zwaaien. Hiervoor hebben wij de zwaaipa- pegaai in het leven geroepen. Dat is een kleurplaat die voor het raam gehangen kan worden. Mensen die langslopen zien de tekening en weten dat het gewaardeerd wordt als zij naar de bewoners zwaaien. Hierdoor hopen wij de verbon denheid tussen mensen te stimu leren." Volgens haar hebben al tal van basisscholen de zwaaipapegaai op gepakt en wordt die gedeeld met de ouders. Ook op De Sprong, zo vertelt directeur Mirjam Rutte, is de papegaai gedeeld met de ou ders. ,,En kinderen van de noodop vang hebben samen met een leer kracht de papegaai op de deur ge schilderd. Dat vonden ze super leuk. Ze hebben hem ook uitge print en ingekleurd meegenomen naar huis." Claudia Sondervan Vlissingen Vlissings raadslid Coen van Dalen legt de mantel van de Christen Unie af. Hij maakt de tijd tot de gemeenteraadsverkiezingen in 2022 nog vol voor de CU. Hij wil daarna graag terugkeren in de ge meenteraad, maar dan voor een lokale Vlissingse partij: de LPV. Van Dalen heeft leuke contac ten met een fractielid, vertelt hij. Hij is benaderd vanuit de LPV. ,,Ik heb niet gesolliciteerd." Na zes tien jaar in de Vlissingse raad als éénmansfractie heeft hij genoeg gedaan voor de ChristenUnie, vindt Van Dalen. Hij wil krachti ger kunnen opkomen voor Vlis- singse kwesties. En eerlijk gezegd lijkt hem het functioneren in een fractie van vijf leuker dan als een ling die niet eens mensen be schikbaar heeft om als burger commissielid in te zetten. ,,Ik wil iets meer kunnen zeg gen dan ik kon door het beleid en de regels van de ChristenUnie", zegt Van Dalen. Het bestuur van de Christen Unie voor Vlissingen en Middel burg beraadt zich op een nieuwe lijsttrekker voor de verkiezingen in Vlissingen, zegt bestuurslid Dick de Heer. VLISSINGEN Havenwerk, dat 150 werknemers uitzet in de havens en industriële logistiek, gaat bouwen op de kop van de Eerste Binnenha ven in Vlissingen. Nu werkt het be drijf vanuit het Witte Huis aan de Prins Hendrikweg, over een jaar wil het bedrijf een gebouw betrekken pal aan de overkant. Havenwerk gaat het pand delen met nog twee bedrijven. Een deel van de nieuw bouw heeft twee bouwlagen met daarnaast een toren van zes verdie pingen. Havenwerk heeft ook vesti gingen in Rotterdam, Delfzijl en Amsterdam. Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen Nu ook spouwmuurisolatie! 1 De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Kinderen van De Sprong in Koudekerke bij de zwaaipapegaai op de deur. foto lex de meester vrijdag 5 februari 2021 'Jarenlang gedoogd en nu dit' Jarenlang accepteert de ge meente Veere toeristenbelas ting en wist ze dat er hier in het Prinsepark en het Zuiderpark in Domburg illegaal recreatief ver huurd werd. En nu wil het dage lijks bestuur van de gemeente Veere daar een einde aan maken terwijl die verhuur hier niet voor overlast zorgt, zegt voorzitter Hugo Schorer van de Bewonersvereniging Prinsepark en Omgeving. Emile Calon Domburg -Hugo Schorer Iedereen die langs basisschool De Sprong in Koudekerke komt, wordt uitgenodigd te zwaaien naar de paar leerlingen die daar nu les krijgen. Op de deur van de school staat namelijk de zwaaipapegaai als teken dat er gezwaaid mag worden. En niet alleen op die deur. Hij hangt momenteel ook voor de ramen van tal van woningen in de ge meente Veere. - Esther Vlasblom, Welzijn Veere Coen van Dalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35