s? Minister maakt het onnodig lastig Twee jaar cel geëist voor vier inbraken Bloot Zandkasteel maken mag ook Geen druppel vaccin gaat de gootsteen in 2 CORONATIJD DOCENTEN CREATIEF A Van wandelen, skeeleren en wielrennen tot zandkastelen bouwen. Zeeuwse middelbare scholieren krijgen op allerlei manieren gymles nu ze thuiszitten. Toch komt het niet in de buurt van een echte les. „Sporten is en blijft een sociaal gebeuren." Commentaar Vlak voor de kerstvakantie mochten de kinderen hun school niet meer in. Een bruusk besluit dat het kabinet nam onder meer om ouders te dwingen thuis te werken. Een argument dat nu niet meer wordt genoemd, maar dit ter zijde. Wie scholen sluit, weet dat er een moment komt dat ze weer open gaan. Gehoopt werd op 25 januari, het werd uitein delijk 8 februari. Een week later is het alweer voorjaarsvakan tie, maar veel ouders en kinderen zijn blij met dit stapje naar het normale leven. Bijna twee maanden was er tijd om te bedenken hoe de scholen op een verantwoorde manier de deuren konden ope nen. Goed beschouwd had dit zelfs al kunnen gebeuren tijdens de eerste golf. De basis van de coronabestrijding (afstand hou den, handjes wassen en thuis blijven bij klachten) is nu niet an ders dan toen. Maar toen dinsdagavond de premier de herope ning van de scholen aankondigde, lag er geen handleiding klaar. De minister voor Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media had zijn huiswerk niet af. Schuldbewust gaf hij de scho len toestemming om het online onderwijs op een lager pitje te zetten om - in twee dagen - de heropening te regelen. De Zeeuwse schoolbesturen mopperen hier wel over, maar wentelen de gevolgen gelukkig niet af op de kinderen. De scholen gaan open. Dat is niet 'gewoon weer open', maar bui tengewoon knap van al die juffen en meesters. Schuldbewust gaf hij de scholen toestemmng om de heropening in twee dagen te regelen Voor de twee mannen uit Middel burg, de 25-jarige M. T. en B. N. (28), maakte officier van justitie gisteren een simpel sommetje: ,,Eén inbraak is zes maanden, dus ik eis tegen jul lie zes, plus zes, plus zes, plus zes is 24 maanden cel.'' De twee worden ervan verdacht op 9 en 17 augustus twee inbraken te hebben gepleegd in Heinkens- zand, één in Serooskerke en één in een woning aan de Noordweg in Middelburg. Bij die laatste inbraak werden de mannen overlopen door de politie. T. beriep zich op zijn zwijgrecht en N. leed aan selectief geheugenverlies, maar werd gehol pen door de rechter. De verdachten bekenden de in braken in Middelburg en Seroos- kerke vlotjes. Voor de inbraak in ALMANAK Wat is het toch heerlijk 's avonds nog een stukje te wan delen, met dank aan het oer- Hollandse gebruik de gordijnen open te laten. Je kunt lekker naar binnen gluren en kijken wat mensen in huis allemaal doen. De meesten zitten voor de televisie. Nou ja, zitten. Velen Heinkenszand waren verschillende bewijzen, onder meer het signale ment van de daders en de zendmast die het signaal van de telefoon had opgevangen. Op de gsm van T. stond bovendien een filmpje waarop het duo een opvallende ge lijkenis vertoonde met het signale ment. De buit bestond uit camera's, gsm, spelcomputers en wat ze ver der nog snel hadden kunnen mee nemen. In zijn kamer in het AZC in Middelburg werd bij T. ook nog het een en ander aan gestolen spullen aangetroffen, net als achter de pla fondplaten op het toilet. „Jullie komen hier als gast en we ten je niet te gedragen. Door jullie gedrag vermindert het draagvlak voor asielzoekers en worden de goede met de nek aangekeken.'' De twee worden later ook nog ver volgd voor vier andere inbraken. Uitspraak over twee weken. nemen een gemakkelijkere hou ding aan. Ze liggen of hangen op de bank. Zo opvallend is dat niet, maar de laatste avonden viel wel iets anders op, dat - spe ciaal - mannen met blote voeten op de bank hangen. En wellicht nog opmerkelijker, de medebe woners zitten er gewoon bij. Oud-wethouder Veere overleden Burgemeester gaat op de stoep praten met jeugd Hoe kom je de tijd door in coronatijd? Dat willen burgemeester Gerben Dijksterhuis en wethou der Marga van der Plasse van Borsele heel graag weten. Daarom gaan ze vol gende week twee midda gen (9 en 11 februari) op pad om met jongeren vanaf twaalf jaar te pra ten. Op de stoep natuur lijk, want naar binnen met twee mensen mag niet. Jongeren kunnen zich aanmelden bij jongeren werker John Dekker, tele foon 06 - 5256 0941. TERNEUZEN Priklocatie verhuist naar skihal De Zeeuwse verpleeghuizen willen dat geen druppel van het corona- vaccin wordt verspild. Als bij een vaccinatieronde vaccin overblijft, gaat het in de arm van zorgmede- werkers die nog niet zijn ingeënt. Uit elk flesje kunnen zes vaccins worden gehaald. Als bij het aanbre ken van het laatste flesje minder dan zes mensen geprikt hoeven te worden houd je over. Er blijven ook vaccins over als iemand ziek is en niet kan worden gevaccineerd of als iemand alsnog geen prik wil heb ben. De verpleeghuizen willen ver spilling voorkomen. ,,Ieder vaccin belandt in een arm. We zorgen dat er zorgmedewerkers die nog niet zijn gevaccineerd stand-by staan, mocht er vaccin over zijn", aldus Angela Bras na mens de samenwerkende verplee ghuizen. De afgelopen week zijn in de ge meente Vlissingen vijf verpleeg huisbewoners met corona overle den en in de gemeente Middelburg twee. In de tweede coronagolf zijn in Zeeland in totaal nu 92 cliënten met corona overleden. Er werden de af gelopen week 22 bewoners positief getest, wat het totaal op 419 brengt. Inmiddels zijn 281 mensen van co rona hersteld. lennia kunnen wekelijks kiezen uit een aantal opdrachten. De ta ken zijn meer gericht op bewegen dan op prestaties leveren. ,,Hoewel leerlingen natuurlijk wel zo snel of zo ver mogelijk kunnen proberen te komen." Behalve hardlopen, fietsen of skaten, kunnen leerlin gen er ook voor kiezen een zand kasteel of strandtekening te ma ken, fitnessoefeningen te doen, een lange wandeling te maken of te dansen. Dat mag alleen, maar ook met zijn tweeën of in een groepje. Hun uitingen moeten leerlingen vastleggen via een Strava-app, filmpjes of foto's. Bijko mend voordeel is dat medeleerlingen en ouders de estaties kunnen zien op deFa- cebook- pagina en het Instagramac- count van Nehalennia. MIDDELBURG De leerlingen van de Middelburgse stedelijke scho lengemeenschap Nehalennia (lo catie Breeweg) worden bij de les gehouden door ze digitaal te be groeten. ,,Elkaar even zien, ook al is het via een scherm, is goed voor de sociale cohesie in een klas", zegt docent bewegingsonderwijs Jeroen van Avermaete. De leerlingen van Neha- vrijdag 5 februari 2021 Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl GAPINGE Jo Korstanje, oud-raads lid en -wethouder van Veere voor de PvdA, is dinsdag op 83-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Gapinge. Korstanje was in zijn werkzame leven actief in het speciaal onderwijs. Hij was vakbondsman in hart en nieren en zette zich decennia in voor de Algemene Onderwijs bond (AOb). Bij zijn af scheid van het onderwijs in 1999 was hij al raadslid in Veere. Door vertrek van een wethouder nam hij diens taak over om Veere de nieuwe eeuw in te leiden. Korstanje was tot deze week nog steeds actief in het PvdA-afdelingsbestuur. HEINKENSZAND Zeeuws-Vlaanderen krijgt een nieuwe vacci natielocatie, onder de skihal van SnowWorld aan de zuidrand van Ter- neuzen. De maximumcapaciteit van de huidige prikloca tie bij het Terneuzense ziekenhuis is nagenoeg bereikt. De al jaren leeg staande winkels onder de skihal bieden volop ruimte en er is genoeg parkeergelegenheid. De nieuwe prikplek opent 15 februari. De ca paciteit bij ZorgSaam is ongeveer 400 vaccina ties per dag. In Snow- World zijn er 1000 tot 1500 per dag mogelijk. Gymles René Hoonhorst, Willlem Adriaansens, Bob Maes, Esme Soesman Vlissingen/Hulst/Zierikzee/Goes Theo Giele Middelburg Jeroen van Aver- maete van Nehalennia laat op zijn laptop een kunstwerk op het strand van Luca en Lucas uit klas V2A zien. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30