Premierbonus Ronald van Geenen hoofdredacteur van de PZC: 'Dit is een jongensdroom' 2 OSCAR GARSCHAGEN vaccinatiewijzer Column Winterweer nadert, de schaatskoorts stijgt. Het weerbericht is slecht nieuws voor politici, behalve voor VVD-lijsttrekker Mark Rutte. Wie is, als de ijsbanen open gaan, nog geïnteresseerd in de pogingen van zijn concurrenten om hem, 'Te- flon-Rutte', te breken. Krijgen we werkijs of zwart ijs, dat is nu de kwestie. Alleen nieuwsjunks in de Hilversumse meningenfabrieken kijken maandag naar het eerste lijsttrekkersdebat in het, hopelijk bevroren, noorden des lands. De rest van Nederland weet dat de race al is gelopen. Om een CDA- verkiezingsslogan uit 1986 te para fraseren: Rutte mag zijn corona- karwei afmaken. voor aardverschuivingen zorgt, zo als in 1967 (D66, Boerenpartij), 2002 (Pim Fortuyn) en 2006 (PVV) is piepklein, een oorlog of zo met België daargelaten. De grote coro nacrisis heeft van de VVD-pre- mier in veler ogen een staatsman gemaakt, een vader des vaderlands op het juiste moment op de juiste plaats, aldus Rutte-biograaf Petra de Koning. 'Zeg maar Mark' incas seert bij voorbaat de premierbo nus in een land dat, je zou het haast vergeten, de minister-presi dent niet rechtstreeks kiest. We doen maar alsof om het een tikkel tje spannender en Amerikaanser te maken. Dat Ruttes onvoorbe reide, overdonderde regering on machtig oogde in de grote corona crisis deert hem niet. De toesla genaffaire, veroorzaakt door hard vochtige politici en kille ambtena ren, raakt iedereen behalve de al tien jaar opgewekt naar zijn werk fietsende premier. De media be grijpen er geen snars van. jaar geleden Rutte de oren wilden wassen in het Vlissingse arsenaal snappen het wel. Ze arriveerden pisnijdig, ze vertrokken blij, inge pakt in Ruttes cadeaupapier. Ie dereen vond hem eerlijk, overtui gend en 'zo héél gewoon geble ven'. Als blijkt dat Mark ook heel behoorlijk kan schaatsen, kunnen Wopke, Sigrid, Jesse en de Lilians behalve fluiten naar de premierbo nus ook beter naar ander werk omzien. Krijgen we werkijs of zwart ijs, dat is nu de kwestie DE STELLING Vandaag: Laat maar komen dat winterweer Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Politie rolt wietkwekerij met 600 planten op Aangereden snorfietser ernstig gewond 's-Heer Arendskerke 't Klok'uus is volgens ANWB leukste uitje ,,Ik ben opgegroeid in Zeeuws- Vlaanderen. Toen ik vier was, zijn we vanuit Overijssel hierheen ver huisd, omdat mijn vader bij Dow ging werken. Zoals dat vaak gaat, heb ik de provincie verlaten toen ik ging studeren. Maar de band is ei genlijk nooit weggeweest. We heb ben familie hier en naarmate ik ou der werd, ging Zeeland toch weer meer trekken. Toen we hier ooit een weekendje waren, hebben we in een doldwaze romantische bui een caravan gekocht in Retranchement. Daardoor kregen we weer vaste voet aan de grond. Zeker afgelopen jaar was dat een fantastische plek, om dat je toch nergens anders heen kon." ,,Toen ik deze vacature zag, wist ik meteen dat ik dit moest gaan doen. Alles komt zo mooi samen: het vak dat ik het liefste doe op de plek waar mijn hart ligt. Rotterdam, waar ik nu werk, is me ook dierbaar, maar mijn wortels liggen hier. Dertig jaar geleden stapte ik met knikkende knieën de PZC-redactie op de Axel- sestraat in Terneuzen binnen om daar stage te lopen. Nu kom ik op nieuw binnen, maar dan als hoofd redacteur.'' ,,Het klinkt misschien sentimen teel, maar ik weet niet hoe ik het an ders moet omschrijven dan als een jongensdroom. Ik wist al heel vroeg dat ik in dit vak zou komen. Nog voordat ik twaalf was, schreef ik stukjes voor de dorpskrant van Sluiskil, waar we toen woonden. Dat ik nu de cirkel rond kan maken op deze plek, bij het belangrijkste nieuwsmedium van Zeeland, voelt wel heel bijzonder." ,,Ik denk dat die alleen maar belang rijker wordt. Mensen willen weten wat er in hun regio speelt. Wij ken nen de regio als geen ander en onze verslaggevers zitten heel dicht op de samenleving. Onze toekomst zit vooral in meer digitale abonnees. Ik denk dat daar nog heel wat potenti eel zit, zeker nu er zo'n grote aanwas is van nieuwe Zeeuwen. Zij moeten zich realiseren dat ze bij ons moeten zijn om te weten wat hier speelt." De band met Zeeland is nooit weggeweest ,,Er gaat al heel veel goed, maar we kunnen ons nog iets meer vastbij ten in onderwerpen die de lezers echt bezighouden. Vaak is de nei ging om te zeggen: dat hebben we al gehad. Zaken zijn dan inderdaad prima gevolgd, maar wel in snip pers. Bij sommige onderwerpen denk ik: ga nog een stap dieper, door het grotere verhaal te brengen, met de vragen die bij lezers leven. Zo'n serie over de cokesmokkel in de ha ven van Vlissingen vond ik heel sterk, omdat er echt was gekozen om daar vol voor te gaan." ,,Ik denk dat het goed is als zij dat niet merken. Lezers zullen niet heel grote veranderingen zien, maar ik hoop wel dat zij het uiteindelijk waarderen dat we op sommige on derwerpen nog dieper ingaan." ZON&ER vaccinatie kan niet henK JE MOET KIEZEN,'.' vrijdag 5 februari 2021 De kans dat het electoraat nog De 500 Zeeuwen die bijna een Reageer op pzc.nl Gisteren: Ondanks de lockdown vermaak ik me prima 1759 stemmen ZAAMSLAG De politie heeft woens dagochtend een hennep kwekerij opgerold in Zaamslag. De kwekerij werd gevon den in de aanbouw van een woning aan de Axel- sestraat. De 21-jarige be woner van het huis is aangehouden. Er ston den zeshonderd hennep planten in zijn huis. Die zijn in beslag genomen, net als apparatuur om de kwekerij te laten draaien. De verdachte moet later voor de rechter komen. "jj.'X* T*r_ MIDDELBURG Een snorfietser is gister middag ernstig gewond geraakt bij een ongeluk op de Nieuwe Klevers- kerkseweg. Hij werd aan gereden door een auto mobilist die net na 12.00 uur een parkeerterrein wilde verlaten via het gras en een fietspad. Daarbij reed hij de snorfietser aan, die over het fietspad reed. Een ambulance werd op geroepen en een trauma helikopter landde langs de Schietbaan. De ge wonde man is na behan deling naar het ziekenhuis gebracht. Volgens de poli tie is hij er ernstig aan toe. Speelboerderij 't Klok'Uus in 's-Heer Arendskerke is het 'Leukste uitje van Zee land'. Dat blijkt uit de ANWB-verkiezing van het 'Leukste uitje van Nederland 2021'. Ber kenhof Tropical Zoo (Kwadendamme) ein digde als tweede, Zeeuws maritiem mu- ZEEum in Vlissingen als derde. Landelijk brach ten ruim 80.000 men sen een stem uit. 't Klok'Uus haalde op bijna alle onderdelen zoals prijs/kwaliteit, sfeer, klantvriendelijkheid, fa ciliteiten en het aanbod de hoogste cijfers. Ronald van Geenen: ,,Toen ik deze vacature zag, wist ik meteen dat ik dit moest gaan doen." foto lex de meester Begin jaren 90 stapte Ronald van Geenen (53), 'met knik kende knieën', als stagiair de PZC-redactie binnen. Nu gaat hij er aan de slag als hoofdredac teur. ,,Ik kan het niet anders om schrijven dan als een jongens droom." Rolf Bosboom Vlissingen Wat is je band met Zeeland? Was dat ook de aanleiding om te solliciteren bij de PZC? Hoe belangrijk is de regiojourna- listiek in deze tijd? -Ronald van Geenen Wat kan er beter bij de PZC? Gaan de lezers merken dat er een nieuwe hoofdredacteur is? Kijk op de site bij /video Ronald van Geenen is de nieuwe hoofdredacteur EEN LEVEN MET VRIEN&EN/ FAMILIE/ HORECA/ THEATER/ BIOSCOOP/ WINKELBEZOEK EN VAKANTIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2