Spartak wil onder contract Promes uit bij veroordeling II dikke ijsvloer en groen licht 21 met recordaankoop: 'Ongelooflijk vervelend' De directeur van de Russische club heeft op een persconferentie laten weten dat hij mogelijk onder het contract uit wil komen als de aanvaller schuldig wordt bevon den voor betrokkenheid bij een steekincident. Promes zou door Spartak wor den gehuurd voor de rest van het seizoen en dan voor minder dan 10 miljoen euro definitief naar Rusland verkassen. Als opvolger lijfde Ajax net voor het sluiten van de transfermarkt al Oussama Idrissi in. Voorlopig is Promes echter nog steeds in Amsterdam. Pas bij een definitief akkoord sluit hij in Dubai aan bij een trainings kamp van Spartak, maar de vraag is nu dus of dat ook gaat gebeuren. ,,Ajax wil dat we betalen, onge acht de uitkomst van een eventu ele rechtszaak", zei Spartak-direc- teur Evgeny Melezhikov op een persconferentie. ,,Als een speler niet kan voetballen vanwege een straf, willen we niet dat dit volle dig op ons bordje komt. We zijn daar nu over in gesprek en hebben verschillende opties aangeboden, maar een akkoord is er nog niet. Of we haast hebben? Laten we eerst de onderhandelingen maar eens afwachten.'' Of we haast hebben? Laten we eerst de onderhandelingen maar afwachten Trainer Erik ten Hag liet giste ren weten dat Ajax proactief heeft gehandeld en dat Oussama Idrissi niet gehuurd zou worden van Se- villa als ze in Amsterdam niet sterk de indruk hadden dat Pro mes zijn carrière in Rusland ver volgt. Of die transfer nog plaats vindt, kon Ten Hag alleen niet zeggen. ,,Over de details kan ik niet uitweiden. Daar ga ik niet over. Promes gaat mij aan het hart. Voor al mijn spelers hoop ik dat ze gelukkig zijn.'' spelers te checken, dat vervolgens naar de UEFA gaat om te bepalen wie Ten Hag kan inzetten, om te beginnen in het tweeluik tegen Lille later deze maand. Vinkjes dus. Was het dan niet nog moeilijker om over het hoofd te zien dat Haller ontbrak? Hard gelag Vragen te over, maar wat zeker is, is dat dit een hard gelag is voor ieder een die de club naar de Europese top probeert te duwen. Niet op de laatste plaats voor Ten Hag zelf. Hij was immers degene die de komst van Haller initieerde door zijn voormalige spits te polsen en warm te maken voor een hereniging bij de ambitieuze titelfavoriet. Ten Hag voelt zich met Overmars verantwoordelijk. Andere namen noemde hij niet. Teammanager Jan Siemerink liet twee jaar geleden in een podcast van Ajax nog weten dat 'doorgeven aan de UEFA wie speel gerechtigd zijn voor de Champions League' tot zijn takenpakket hoort. Dat doet hij overigens niet alleen. ,,Waar mensen werken, worden fouten gemaakt", zei Ten Hag. ,,Maar wij zijn een professionele or ganisatie en bedrijven topsport. Dit had niet mogen gebeuren. Uiter aard dondert het intern. Wij dach ten een heel goede procedure te hebben. Check, dubbelcheck, maar toch is het verkeerd gegaan." Wie Ten Hag kent, weet dat hij zal koken. De oefenmeester staat te boek als een controlfreak die niets aan het toeval wenst over te laten. Van zijn kompanen verwacht hij dezelfde werkhouding. Alles om de doelen te verwezenlijken en con tinu beter te worden. Hoe nu verder? Ajax gaat het ver der onderzoeken en blijft onder tussen jagen op clementie van de UEFA. ,,Het gaat om een detail. Dat heeft nu heel grote consequenties. Dat voelt een beetje onrechtvaar dig." Of de Europese voetbalbond er net zo over denkt, valt te bezien. Te laat is te laat en betekent door draaien, of er moet van hoger hand toch nog anders beslist worden. De kille letters van de reglementen la ten daarvoor weinig ruimte. De nieuwe Ajax-spits had op grond 'Regulations of the Europa League' op 2 februari om 24.00 (Ne derlandse tijd) ingeschreven moe ten staan. In de winterstop kunnen maximaal drie spelers toegevoegd worden. Die inschrijving telt voor de rest van het toernooi, tot en met de finale. carrière als marathonschaatser aan. Als er toch nog klassiekers of zelfs een NK worden gehouden, staat de 42-jarige natuurijsspecialist dan ook aan de start. ,,Voor natuurijs kun je iedere marathonschaatser wakker maken. Stel dat we mogen, dan word je echt gek in het hoofd. Ook iemand die al met anderhalf Stel dat we mogen, word je gek. Zelfs als je al met 1,5 been met pensioen bent been aan het pensioneren is.'' De vraag is of de marathon schaatsers nu niet weer een worst wordt voorgehouden. Ja, zegt Hoo- geveen. Nee, vindt Hut. ,,Wij heb ben de stekker uit het seizoen ge trokken, maar dit is een andere si tuatie. Het is ook niet zo dat de deur nu op een kiertje staat. Er is nog lang geen sprake van natuurijs en marathons, maar wij gaan als schaatsbond niet op voorhand zeg gen dat we daar niets aan gaan doen.'' Om over een Elfstedentocht nog maar niet te praten. Dat de Konink lijke Vereniging De Friesche Elf Steden heeft bepaald dat de moeder aller tochten in coronatijd niet ge organiseerd kan worden, is een uit- spraak van vorig jaar. Vindt Hut. ,,Op basis van de situatie destijds. Ik kan me niet voorstellen dat er niet gekeken gaat worden naar de hui dige omstandigheden en mogelijk heden.'' Nadat half januari een streep door het seizoen was gegaan, ste ken nu weer twijfel en onzekerheid de kop op. ,,Dit is een extra klap die het marathonpeloton te verwerken krijgt.'' Of hij de marathonschaat sers nu adviseert de training toch maar weer serieus op te pakken, met het oog op mogelijke wedstrij den? ,,Daar ga ik niets over zeggen, dat mag iedereen lekker zelfweten. Met het sporttechnische aspect ben ik niet bezig. Laat het eerst maar eens gaan vriezen.'' vrijdag 5 februari 2021 Zaak tegen Promes in verband met steekincident zorgt voor kink in kabel bij onderhandelingen Ajax en Spartak. foto proshots De transfer van Quincy Promes van Ajax naar Spartak Moskou staat op losse schroeven. Johan Inan Amsterdam - Evgeny Melezhikov (directeur) - Jouke Hoogeveen (42) Het laatste NK op natuurijs, op 25 januari 2013, op het Veluwe- meer. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21